Kadaň padla s Chomutovem 2:3, rozhodly přesilové hry

Jindřich Poledna | 22.11.2014 | |

Piráti Chomutova vstoupili do zápasu o něco lépe a v první desetiminutovce byli lepším týmem. Jenže postupem doby se hra vyrovnala a domácí tým byl lepší. Kadaň korunovala svůj tlak brankou v přesilovce, na 1:0 strhl vedení na domácí stranu Nicolas Hlava. Chomutov vyrovnal ve 28.minutě z trestného střílení. Vedení na stranu domácích strhl v další přesilové hře opět Nicolas Hlava, jenže Chomutov ve své přesilové hře vyrovnal trefou Martina Rýgla. V 55. minutě otočil skóre na stranu Chomutova v další přesilové hře Dušek. Ačkoliv byla domácí Kadaň místy lepší, prohrála po velmi sympatickém výkonu, díky brankám obdrženým v oslabení, 2:3.

27.kolo, sobota 22.11.2014
Sportovní klub Kadaň - Piráti Chomutov  2:3  (1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 18. Hlava (Kůs, Pavlas), 43. Hlava (J.Novák, Trefný) – 28. Kämpf (TS), 46. Rýgl (Hovorka, Gajovský), 55. Dušek. Rozhodčí: Bejček – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1290. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Mouček) – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Jíra, Chlouba, Ton – Račuk, Kůs, Hlava – J. Novák , Hejcman,L. Novák – Kadlec, Hammerbauer, Lehnert
Piráti Chomutov: Strmeň (Maštalířský) – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Toman, Koma, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Veselý, Dušek, D. Květoň – Sinisalo, Sikora, McGregor – L. Květoň, Kämpf, Kaše

Do utkání vstoupili lépe hosté a byli aktivnějším celkem. Ve 4. minutě se po McGregorově střele zapotil Hanuljak, jeho beton však byl na svém místě. V 7. minutě dostali Piráti výhodu přesilové hry. V té nebezpečně pálil Hovorka, ale Hanuljak byl i tentokrát připraven. V 10. minutě si přesilovou hru zahráli i domácí. Hostující obrana obětavě blokovala střely a co prošlo přes obranu, to zlikvidoval Strmeň. Ve 14. minutě se ke střele dostal Račuk, jeho střela však prosvištěla pouze kolem pravé tyče chomutovské svatyně. V 16. minutě dostali domácí výhodu druhé přesilové hry. Už to vypadalo, že kadaňští nevyužijí ani druhou přesilovou hru., když od modré čáry napřáhl Pavlas a jeho střelu těsně před Strmeněm tečoval Hlava a hostující brankář nedokázal na změnu směru střely zareagovat. Hosté zůstali po brance jako opaření, domácí však svou převahu nevyužili.

Piráti se v kabině uklidnili a do druhé části vstoupili s jasným cílem: vyrovnat. Aktivita jim sice přinesla další přesilovou hru, byli to však domácí, kdo mohl skórovat. Ve vlastním oslabení ujel Chlouba, byl však přibrzděn obránci a jeho střela nakonec skončila v náručí Strmeně. Ve 28. minutě ujel do brejku Kämpf a Mazancovi, který v souboji před tím přišel o hůl, nezbylo nic jiného než faulovat a rozhodčí nařídil trestné střílení. Kämpf se postavil i k exekuci a přesnou střelou mezi betony vyrovnal. Domácí se snažili zvrátit vedení na svou stranu, nenašli však recept na Strmeně. Na ledě viditelně zhoustla atmosféra a hráči na obou stranách předvedli několik velmi tvrdých zákroků na hranici pravidel. Rozhodčí však nechával hru plynout. Ve 35. minutě se dostal k puku Hlava, objel branku a snažil se zasunout puk k tyči. Strmeň však roztáhl nohy a vytěsnil jeho střelu. O pár minut později se k dorážce Chloubovy střely dostal Jíra, nadvakrát nedokázal zasunout puk za ležícího brankáře hostí.

Třetí třetina přinesla tvrdý hokej od začátku třetiny, za kterou byli oba celky potrestány. Nejdříve domácí využili přesilovou hru po Tomanově faulu. Po sedmi vteřinách trestu se k odraženému puku dostal Hlava a druhou brankou vrátil domácím vedení. O dvě minuty později byl vyloučen Kůs. V oslabení nejdříve ujeli Chlouba s Tonem, první jmenovaný však trefil pouze boční síť. A hosté z protiútoku udeřili. Po kompletním rozebrání domácí obrany střílel Hovorka, Hanuljak vyrazil puk pouze na hůl Rýgla, který zakončil do odkryté branky.

Oba celky předváděli i nadále velmi tvrdou hru a rozhodčího přístup zlobil střídavě domácího a hostujícího kapitána, oba hráči trávili konzultacemi spoustu času. V 52. minutě vypálil Račuk, Strmeň však měl lapačku na správném místě. V 54. minutě byl vyloučen domácí Szathmáry a hosté nabízenou příležitost využili. Po tlačenici před brankou puk skončil v síti zásluhou Duška, jehož branka otočila stav zápasu. Domácí mohli odpovědět, Chlouba ujížděl sám na branku, byl však nedovoleně zastaven Rýglem. Domácí tlačili v přesilové hře, nedokázali se však dostat ke střele. Minutu před koncem si domácí vyžádali oddechový čas a po skončení přesilové hry zkoušeli hrát v šesti, Piráti však výhru uhájili.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (Kadaň):„Byl to výborný zápas, výborný hokej. Myslím si, že jsme si zasloužili nějaký bod. Určitě jsme nebyli horším týmem. Dali jsme si vlastní gól v oslabení a prohráli jsme. Bod nemáme, bohužel. Myslím si, že jsme si ho určitě zasloužili a děkuji klukům za výkon. Když budeme takto pokračovat, tak body přijdou.“

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „Do utkání jsme vstoupili překvapivě velmi dobře. Já jsem překvapen, jak jsme výborně bruslili, a čekal jsem, že dáme branku. Bohužel se to nestalo a soupeř začal být postupně aktivní a začali jsme mít ve druhé třetině problémy. Myslím si, že se to tam začalo lámat, štěstí, že nám nedali branku na 2:1. Poté naši kluci začali hrát a myslím si, že se hra srovnala a vyhráli jsme. Nechci tvrdit, že po zásluze, ale kluci to vydřeli a jsme za ty body rádi. Jen nás mrzí, že to někteří lidé neunesli.“