Kadaň padla s Motorem, rozhodla třetí třetina

Sabina Nováková | 19.12.2018 | |

K a d a ň / Č e s k é B u d ě j o v i c e - Trhači v rámci sedmatřicátého kola Chance ligy hostili českobudějovický Motor. Soupeř si sice v první třetině vydobyl jednogólový náskok, ale Kadaň díky přesné střele Romana Chlouby v prostřední části srovnala. Rozhodující však byla dvacetiminutovka poslední, ve které se Jihočechům podařilo rozhodnout třemi dalšími brankami, a odvézt si tak z ledu Kadaňských tři body.

37.kolo, středa 19.12.2018
Sportovní klub Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice  1:4  (0:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 33. Chlouba (Kůs, Šťovíček) – 4. Heřman (Plášil, Dančišin), 44. Novák, 46. Přikryl (Plášil, Babka), 49. Babka (Karabáček). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Coubal, Horážďovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 320. Střely na branku: 16:49. Zblokované střely: 12:5. Vhazování: 37:33. Průběh utkání: 0:1, 1:0, 1:4.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Trefný, Eliáš, Buchtela, Foltýn, Popela, Šefl, Seemann – M. Svoboda, Kůs, Chlouba – Maršoun, Šťovíček, Šulek – Rezek, Rindoš, Vašíček – Homer, Tupý, J. Svoboda.
ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Plášil, Fillman, Pýcha, Jandus, Vydarený, Pavlin – Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Přikryl, Babka – Čermák, Bradley, Karabáček – Heřman, Dančišin, Dunn – Doktor.

Do utkání Trhačů Kadaň a Motoru České Budějovice vstoupil lépe soupeř. Trhači prvních pět minut nestíhali rytmus hry, a to se projevilo na skóre zápasu. Ve čtvrté minutě se totiž prosadil Martin Heřman, když tečoval ránu Karla Plášila. Tomu nahrával Milan Dančišin, stav byl tak 0:1 ve prospěch hostujících hráčů. Českobudějovičtí měli ještě jednu šanci, když Karel Plášil těsně přestřelil branku ranou od modré čáry. Trhači měli také důležitou šanci v patnácté minutě, když Václav Rezek tečoval ránu Karla Šefla, puk se však sklouzl těsně kolem tyčky Budějovických. Ve zbytku první třetiny trhači pokračovali v určování tempa, prosadit se však už nedokázali a první třetina končila za stavu 0:1 pro svěřence Václava Prospala.

Začátek druhé třetiny se Kadani vydařil více, než ten v úvodní třetině. Díky její výborné aktivitě a bojovnosti se ve třinácté minutě dokázal prosadit Roman Chlouba prudkou střelou z mezikruží, kam mu nahrával Jaroslav Kůs z rohu – 1:1. Trhači stále pokračovali v jejich aktivitě, ani jeden z týmů se však v této části už nedokázal prosadit.

Ve třetím dějství se s góly od Motoru doslova roztrhl pytel. Martin Novák se ve čtyřiačtyřicáté minutě dokázal po souboji za pádu prosadit do horního rohu brány Dominika Pavláta - 1:2. Hned o minutu později vstíil další branku Roman Přikryl po nahrávce Karla Plášila – 1:3. Poslední přesnou střelu klání vstřelil Jakub Babka po výborné nahrávce do mezikruží od Václava Karabáčka. Finální stav zápasu byl tedy 1:4.

Ladislav Froněk

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Vstup do utkání jsme měli příšerný. Prvních pět minut jsme byli v podstatě na kolotoči, tak jsme si řekli, že s Českými Budějovicemi nemůžeme očekávat, že budeme hrát vyrovnaný hokej. Dále, že budeme hrát zodpovědně v obranném pásmu, což se začalo dařit. Soupeř měl sice tlak, ale vyložené šance neměl, spíš to střílel do brány. Za stavu 1:1 jsme dle mého měli využít jednu z šancí, které jsme tam měli, a možná by to bylo jinak. V poslední třetině si soupeř svým tlakem, důrazem v bráně a častou střelbou vynutil další góly. Bohužel jsme nedokázali na tyto branky odpovědět.“

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): „Ať je to jak chce a se vší úctou k soupeři, pro nás jsou to tři povinné body. Někde by tam měl být vidět rozdíl, což v první dvacetiminutovce vidět byl. Bohužel jsme dali ale jenom jeden gól. Následně druhé dějství se nám hrubě nepovedlo a soupeř zaslouženě vyrovnal využitím přesilové hry. Tam ten duel byl vcelku vyrovnaný, takže já jsem velice rád za první a třetí periodu. Za tu druhou naopak už moc ne.“