Kadaň po bojovném výkonu podlehla Pirátům

Jiří Novotný (KAD) | 05.09.2019 | |

K a d a ň - Úvod zápasu patřil Pirátům, kteří se záhy ujali vedení. Trhači v samém závěru první třetiny srovnali, ovšem ve druhém dějství jim Piráti odskočili o dva góly. V úvodu závěrečné periody se černožlutí znovu dotáhli, ale vyrovnat se jim nepodařilo a Piráti přidali čtvrtou branku. Generálka před startem ligy tak vyšla lépe sousednímu Chomutovu.

0.kolo, čtvrtek 5.9.2019
Sportovní klub Kadaň - Piráti Chomutov  2:4  (1:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky:20. Kůs (Poizl, Klíma), 48. Eliáš (Matýs, Machač) – 2. Sklenář (Thompson, Chrpa), 23. Rudovský, 38. Vrhel, 51. Rudovský (Pitule, Žovinec)
Sportovní klub Kadaň: Wolf (Galuška) – Trefný, Poizl, Chalupa, Šilhán, Eliáš, Foltýn, Novák – Klíma, Kůs, Čech – Řepík, Rindoš, Zabloudil M. – Matýs, Machač, Dubský – Müller, Kuba, Zabloudil Z.
Piráti Chomutov: Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Rýgl, Blaha, Štochl, Tejnor, Pařízek, Lang – Pitule, Rudovský, Stloukal – Thompson, Suchý, Sklenář – Hrala, Chrpa, Vrhel – Llewellyn, Tupý, Tomica

Do utlání vstoupil aktivněji Chomutov, který si svou bojovností získal přesilovou hru, kterou po pětadvaceti vteřinách přetavil ve vedoucí branku. Tyler Thompson našel mezi kruhy najetého Jakuba Sklenáře, ktertý střelou na lapačku nedal domácímu Wolfovi žádnou šanci - 0:1. Aktivní pohyb Pirátů pokračoval i nadále a i tentokrát z toho vyústila přesilová hra. Tu domácí Trhači zvládli o mnoho lépe a skóre zůstalo stejné. Akce střídala akci, ale více k vidění jich bylo na straně hostů. Za zmínku stojí šance Pirátů z deváté minuty utkání, kdy se před Wolfem zjevil Suchý, ale recept na domácího muže s maskou nenašel. Utkání pokračovalo dále a přesilová hra byla nabídnuta i domácím trhačům. V té se ale do největší šance dostal hostující útok, ale Adam Wolf se nenechal oklamat. První teřtina se blížila ke konci, ale časomíra se zastavila v čase 18:31, kdy na trestnou lavici putoval Jakub Chrpa, který byl za nedovolené bránění odměněn menším trestem. Ten ovšem trcal pouhých pětapadesát vteřin. Daniel Poizl od modré čáry našel volného Jaroslava Kůse, který zamířil přesně a rozjásal domácí fanoušky - 1:1. Tento stav platil i po první siréně.

Na začátku druhé periody získala Kadaň další výhodu přesilové hry, ve které se ale radoval soupeř. Jan Rudovský se dostal do samostaného úniku, který bekhendovou kličkou řekonal gólmana Wola po druhé v utkání - 1:2. O minutu a půl později mohlo být pro domácí Trhače ještě hůře., když po střele Petra Stloukala zazvonila tyč za zády Adama Wolfa. Převaha Pirátů trvala i nadále. Nejdříve se do šance dostal Llewellyn, kterého následoval Rudovský a Rindoš, ale ani jeden z trojice Wolfa nepřekonal. Poté následovala šance domácích, kterou Pavlát bez větších obtíží zlikvidoval. O pár minut později se tyč na domácím brankářem rozezněla podruhé, tentokrát do ocelové konstrukce zamířil Dominik Tejnor. Rychlejší pohyb Pirátů neklesal, což přineslo další přesilovou hru na straně Chomutova. V té se v dobré pozici ocitl Stanislav Vrhel, jenž na poněkolikáté překonal Adama Wolfa - 1:3. Následovala výhoda jednoho hráče v poli pro Trhače, ta ale z výsledkem v druhé části nepohla.

Na začátku třetí třetiny byla domácím Trhačům nabídnuta další přesilová hra, tu ale hosté bez vězšího zaváhání ubránili. Kadaň se poté přizpůsobila tempu hry a akce začala střídat akci. Za zmínku stojí střela z hole Matěje Zabloudila, která Pavlátovi nadělala velké trable, ale kotouč za svá záda nepustil. Radost domácích přišla v dalším střídání. Michal Machač vypálil kotouč na Pavláta, který ho vyrazil jen před sebe, kde se nejrychleji zorientoval Filip Eliáš - 2:3. Radost ze vstřelené branky přešla Trhače o tři minuty později, kdy se k puku dostal Jan Rudovský, jehož střela vypadla brankáři Wolfovi přímo za brankovou čáru - 2:4. To, že utkání bylo vyostřné ukázala i šarvátka dvě minuty před koncem utkání, to Trhači dohrávali v oslabení, které již výsledek zápasu nezměnilo.

Stanislav Jiskra

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „V prvních dvou třetinách jsme byli zbytečně bojácní, nechtěli jsme hrát a podle toho následně vypadá ta hra. Nevím, jestli to je vysokým respektem k soupeři. Poslední dvacetiminutovku do toho najednou vletíme, dostaneme se do šancí a zápas najednou vypadá úplně jinak. Je to běh na dlouhou trať, ale budeme na sobě makat dál a myslím, že to zlepšíme.“

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Vyhráli jsme, takže jsem spokojený. Ve hře byly přesně věci, které trénujeme. Jediné, co mě mrzí, že jsme nevsítili více branek, čímž by byl duel rozhodnut o něco dříve. Podle nás to splnilo poslední přípravný zápas, a tedy generálku na ligu. Klukům bych chtěl poděkovat za předvedený výkon.“