Kadaň porazila Beroun jasně 4:0

J.Poledna, J.Novotný, M.Holl, S.Jiskra | 15.12.2012 | |

K a d a ň - Ačkoliv byla Kadaň od začátku zápasu jasně lepším týmem, v 1.třetině vstřelila jedinou branku. V přesilové hře se trefil Jaroslav Kůs. To druhá třetina byla v podání domácího týmu výrazně lepší. V rozmezí pěti minut se střelecky prosadili Martin Szakal, Jiří Charousek a Petr Stoklasa. Kadaň tak vedla po 40ti odehraných minutách nad Berounem 4:0. V poslední třetině již branka nepadla, domácí tým si pohlídal vítězství a brankář Hanuljak si připsal další zápas s vychytanou nulou.

32.kolo, sobota 15.12.2012
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  4:0  (1:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Kůs (Havel, Hrabák), 22. Szakal (Chlouba), 25. Charousek (Prošek, Ton), 27. Stoklasa (Charousek, Andres). Rozhodčí: Jílek - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 5:7, navíc Šulc (BER) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 237. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 0:0, 4:0.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Macháček, Prošek, Bartejs, Szakal (C), Lučka, Rutta, Havel R., Mazanec - Ton (A), Charousek (A), Jíra - Ondřej, Chlouba, Mainer - Hrabák, Hanták, Škorík - Stoklasa, Kůs, Andres.
Medvědi Beroun 1933: Sedláček - Kaláb, Šulc, Přindiš, Jebavý (A), Beneš, Hertl, Knesl - Havel L., Stromko, Hrdel (C) - Mrňa, Bárta, Doležal (A) - Polák, Videlka, Trojan - Čurda, Hošťálek, Kadlec

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí hokejisté, nejprve pálil Chlouba, jehož střela branku minula, poté vystřelil Chlouba, ale Sedláček skryl kotouč v lapačce. V následné přesilovce měl slušnou šanci kadaňský Charousek, ovšem na Sedláčka nevyzrál. Gólu se aktivnější Kadaň dočkala na konci 12. minuty. V přesilové hře se trefil Jaroslav Kůs, jemuž asistovali Havel s Hrabákem. Beroun se snažil odpovědět, ale Stromko nastřelil pouze pozorného Hanuljaka. V závěru první třetiny byla opět aktivnější Kadaň, vyloženou šanci si ale vytvořit nedokázala.

Naděje Berouna na obrat skóre Kadaň sfoukla během úvodu druhého dějiství. Na 2:0 zvýšil v čase 21:10 kapitán domácího celku Martin Szakal. Gólu předcházelo vyhrané buly Romana Chlouby, po kterém se k puku na modré čáře dostal Szakal a poslal puk dělovkou k tyči. Poté se Beroun nastěhoval před Hanuljaka, který důrazným atakům berounských hokejistů odolal. Naopak Kadaň přidala třetí branku. hráči první kadaňské formace kombinovali v útočném pásmu, následně se puk dostal k Jiřímu Charouskovi, jenž poslal puk za záda berounského gólmana. Asistovali Prošek s Tonem. Kadaň se se třemi góly nespokojila a o dvě minuty později dokončila demolici Berouna čtvrtým zásahem. V přečíslení ujeli na Sedláčka Jiří Charousek s Petrem Stoklasou, který dokázal zpracovat Charouskovo přihrávku a trefil se přesně k levé tyči. Kromě Charouska asistoval také Bronislav Andres. Ještě nebyla odehraná ani polovina zápasu a Kadaň vedla pohodlně 4:0. Po této divoké pětiminutovce přišlo zklidnění hry, Beroun si vytvářel šance, které ovšem vždy zlikvidoval pozorný Hanuljak.

V prvních minutách třetí třetiny se Beroun snažil alespoň snížit, nicméně kadaňská obrana bránila důsledně a navíc se mohla spolehnout na skvěle chytajícího Hanuljaka. Ve 43. minutě vyzkoušel pozornost Sedláčka domácí zadák Mazanec, berounský gólman situaci zvládl. Poté přišly vyloučení na obou stranách, hostující Šulc dostal osobní trest 10 minut za nesportovní chování, ale ani jeden z gólmanů puk za svá záda nepustil. Kadaň se snažila v klidu dohrát skvěle rozehrané utkání a sázela na poctivou defenzívu, což se mohlo vymstít minutu před koncem, kdy se do slušné šance dostal Hrdel, který ale branku Miroslava Hanuljaka minul. Kadaňský brankář si tak připsal své páté čisté konto v letošní sezoně.

Jiří Novotný, Marcel Holl, Stanislav Jiskra

Zdeněk Skořepa (asistent trenéra SK Kadaň): „ Dnes jsme šli od první minuty za vítězstvím. Myslím, že jsme byli lepším týmem. Ve druhé třetině nám po krásných akcích padly tři branky. O výsledku rozhodla druhá třetina, kterou jsme vyhráli 3:0. A třetí se z mého pohledu pouze dohrávala. Neuznanou branku nemůžu posoudit, jelikož jsem to ze střídačky pořádně neviděl.“

Aleš Totter (hlavní trenér Medvědi Beroun 1933): “Soupeř, bohužel potrestal naše chyby. Měli jsme několik šancí, ale i kdyby se hrál další zápas, tak bychom branku nevstřelili. Prostě jsme shořeli v koncovce. Soupeř během šesti minut, kdy potrestal naše chyby, rozhodl o zápase. Bez gólů nemůžeme vyhrát žádný zápas. Viděl jsem velkou chybu v koncovce. Díky třem zaváháním ve druhé třetině jsme zápas ztratili. Při neuznané brance jsem si myslel, že to bylo břevno. Bylo to na rozhodčím. Kdyby branku uznal, tak to musíme respektovat. Byl od situace asi metr a ukázal, že je branka, ale po konzultaci s brankovým rozhodčím gól neuznal.“