Kadaň porazila Jihlavu i potřetí, tentokráte 3:2

Jindřich Poledna | 09.01.2013 | |

Skóre utkání otevřel hned ve 3.minutě Petr Jíra, který od modré prostřelil jihlavského brankáře. Hosté vyrovnali šťastnou tečí v polovině utkání. Kadaň využila přesilovou hru na konci druhé části, na 2:1 zvýšil Tomáš Schmidt. Ránu do vazu Jihlavy dal po dalších 33 vteřinách Roman Chlouba, který prostřelil Novotného - 3:1. Hosté snížili ve 44.minutě při přesilové hře, ale to z jejich strany bylo vše. Sportovní klub tak porazil Duklu i potřetí v této sezóně, tentokráte 3:2.

39.kolo, středa 9.1.2013
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava  3:2  (1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Jíra (Szakal), 39. Schmidt (Ton, Szakal), 39. Chlouba (Andres, Schmidt) - 30. Dobrovolný (Hodek, Čachotský), 44. Zadraži (Hubáček, Zeman). Rozhodčí: Pavlovič - Komárek, Krátký. Vyloučení: 2:2, navíc Jíra (KAD) 5 + do konce utkání faul loktem. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal (C), Schmidt, Bartejs, Opalek, Tejnor, Trefný, Mazanec, Kolčava - Jíra, Charousek, Ton, - Andres, Chlouba, Stoklasa - Račuk, Gajovský, Hafenrichter - Mainer, Hammerbauer, Škorík
HC Dukla Jihlava: Novotný (41. Rittich) - Jaroš, Kolafa, Zadražil, Dobrovolný, Štebih, Ficenc, Podlipnik - Čachotský, Velecký, Hodek - Malec, Hubáček Zeman - Prokš, Filip, Jeslínek - Krupka, Maliník, Pekárek

Začátek první třetiny patřil domácím. Ve druhé minutě pálil Trefný a v následné mele před brankou měli hosté na mále. O chvíli později už puk skončil v síti. O minutu později vybojoval Szakal puk, nahrál Jírovi a ten přesnou ranou pod břevno nedal Novotnému šanci. Hosté mohli brzy odpovědět, ale Filipův únik za obranu ani následný tlak brankou neskončili. Domácí byli i nadále nebezpečnější, Jíra zkoušel překvapit brankáře z velkého úhlu, ale Novotný se nenechal nachytat. Ve 14. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, ve které pálil od modré nejdříve Szakal, a poté Jíra. Ani jedna střela však neskončila za zády jihlavského brankáře. Na druhé straně Podlipnik využil špatného střídání domácích a tvrdou ranou prověřil Hanuljaka. V 17. minutě najel Andres po křídle a přihrával před branku na Stoklasu, ten ale díky dobré práci hostujícího obránce nedokázal dorazit puk do odkryté branky.

Hosté začali aktivněji a po půlminutě hry prověřil Hanuljaka Jaroš. Jihlavští byli aktivnějším celkem a tlačili za vyrovnáním. V 26. minutě vypálil nejdříve Podlipnik a následně Čachotský, ale ani jedna střela neskončila za zády Hanuljaka. Hra se postupně začala vyrovnávat, za domácí zahrozil Andres, ale jeho střela byla tečována vysoko nad branku. V polovině třetiny nastaly černé tři minuty pro domácí. Nejdříve ve 30. minutě přečíslili hosté domácí, Hodek napálil puk mimo branku, ten se však odrazil do chumlu hráčů, kde ho do branky dostal Dobrovolný. O minutu později lovil Hanuljak puk ze své branky znovu, ta však nemohla být uznána, protože byla dosažena bruslí. A ve 33. minutě byl za faul loktem vyloučen na 5 minut + osobní trest do konce utkání Jíra. To rozhořčilo domácí fanoušky, zejména proto že hlavní rozhodčí zákrok nejdříve nechal být a až na radu čárových rozhodčích se rozhodl pro trest.

Domácí ovšem nesložili zbraně a paradoxně byli v pětiminutovém oslabení lepším celkem. Nejdříve zachytil Račuk rozehrávku hostí a ujel sám na Novotného, kterého však nepřekonal. Poté ujel znovu Račuk s Gajovským, ten však přestřelil branku. VE 38. minutě byl vyloučen hostující Maliník a domácí hned po 15 sekundách využili přesilovou hru. Ton z boku kluziště poslal puk před branku, kde stál připravený Schmidt a okamžitě poslal puk mezi betony hostujícího strážce. Neuplynula ani minuta hry a domácí fanoušci se radovali znovu. Chlouba ujel po levém křídle, vypálil na Novotného, kterému puk nešťastně propadl prostorem mezi betonem a vyrážečkou. Dojíždějící obránce nestihl puk odklidit. Půlminutu před koncem znovu zkoušel štěstí Račuk, ale branky se nedočkal.

Hosté vstoupili do poslední části s novým brankářem v zádech, Novotného nahradil Rittich, a s touhou po vyrovnání.To se ukázalo ve 42. minutě, kdy Zeman napálil puk na Hanuljaka, ten ho dokázal vyrazil jen na Hubáčka, před kterým stál jen jeden úkol: přehodit ležícího brankáře. I díky zásahu domácí obrany se mu to nepodařilo. Hosté se přece snížení dočkali Ve 44. minutě v přesilové hře hosté naprosto rozebrali domácí obranu a puk po ose Zeman-Hubáček-Zadražil skočil v domácí svatyni. Na ledě se začalo přiostřovat, ale rozhodčí nechával hru plynout. Jihlavští se tlačili za vyrovnáním, domácí obrana však odolávala. V 55. minutě Hanuljak ztratil hůl při pokusu o rozehrávku a svému týmu tak pořádně zatopil, naštěstí i díky půjčené holi dokázal udržet vedení pro domácí. Na druhé straně Charousek využil přesné přihrávky přes půl kluziště a vydal se sám na Novotného. Klička mu však nevyšla tak, jak očekával. Na druhé straně ujížděl Zeman, Schmidt ho však vytlačil do ofsajdu. Minutu před koncem ujel znovu Charousek, obehrál obránce a nahrál před odkrytou branku Tonovi, který však trefil pouze vyrážečku. Hosté se rozhodli zkusit hru bez gólmana, domácí však dokázali opustit pásmo a Račuk v útočném zatápěl šestici hostí. Šest vteřin před koncem před vhazováním ve středním pásmu si hosté vyžádali oddechový čas, se stavem zápasu však nedokázali nic udělat a domácí tak berou důležité 3 body za výhru 3:2

Filip De Bolle

Jiří Čelanský (Kadaň): „Těžký zápas, protože Jihlava hraje fyzický hokej. Trošku jsme to očekávali. Musím kluky pochválit za nasazení a bojovnost. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané. Byl to otevřený hokej, který vyplýval ze hry Jihlavy. Nepřijela sem bránit, chtěli hrát aktivně. Tu samou hru chceme hrát i my. Dnešní zápas se lámal, když byla Jihlavě nabídnuta pětiminutová přesilovka, kterou jsme ubránili a dokonce druhé třetiny jsme vstřelili ještě dva góly. Vyloučení Petra Jíry jsem viděl dobře, protože my si zápasy natáčíme na tablet, takže jsem to viděl hned o přestávce a myslím si, že to faul nebyl.“

Patrik Augusta (Jihlava):“Utkání začali špatně, brzo jsme inkasovali góla. Domácí byli v první třetině lepší. Ve druhé třetině jsme převzali iniciativu, podařilo se nám vyrovnat a trošku se nám ty misky vah nakláněli na naší stranu. To vyvrcholilo v naší pětiminutové přesilovce, kterou jsme sehráli velice špatně. Snad jsme během ní nevystřelili na branku nebo snad pouze jednou. Tam se zápas totálně zlomil. Kadaň poté rychle využila svojí přesilovku a do konce třetiny nám dala ještě třetí gól. Třetí třetinu jsme začali dobře, dali jsme branku na 2:3. Dostali jsme i soupeře pod tlak. Byli tam i šance, ale domácí už zápas ubojovali do vítězného konce.„