Kadaň porazila Roudnici a postupuje do finále

Sabina Nováková | 19.02.2023 | |

K a d a ň / R o u d n i c e n / L a b e m - Kadaň do druhého utkání semifinále play off vstoupila aktivně a tato snaha se ji vyplatila. V polovině třetiny poslal domácí do vedení Lukáš Hrdlička. Hosté však z ojediněle akce na konci první třetiny dokázali skóre srovnat. Ve druhé třetině však úřadoval Petr Macháček, který nejprve domácí poslal do vedení o gól a v polovině utkání přidal svůj druhý a zároveň vítězný gól a stav byl 3:1. Roudnice nebyla schopna vážněji ohrozit kadaňskou branku, naopak domácí si vytvářeli další šance. Ke snížení přece jen došlo, ale Roudnice vyrovnat nedokázala a po výhře 3:2 tak Kadaňští postupují do finále po sérii 2:0. Vzhledem k výsledku protějšího zápasu je jasné, že finále Kadaň odehraje s Draky z Bíliny.

0.kolo, sobota 18.2.2023
Sportovní klub Kadaň - HC Roudnice nad Labem  3:2  (1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Hrdlička (Jenček, Jaroš), 21. Macháček (Krpenský, Šmejc), 30. Macháček (Holan) – 20. Kuchař (Špaldoň), 58. Kasal (Kuchař, Pokorný). Rozhodčí: Dyršmíd — Kalaš, Maštalířský. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 217. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Šebek — Jenček, Toman, Šmejc, A. Novák, Strunz, Holan — Kulich, Krpenský, Bartók, Dejmek, Hrdlička, Iljuk, Bárta, Macháček, Jaroš
HC Roudnice nad Labem: Kolařík — Kašička, Kolenatý, Kopecký, Tintěra, Vejl, Kasal — Pokorný, Čichovský, Kuchař, Lauko, Marcin, Špaldoň