Kadaň porazila Třebíč a posunula se na čtvrtou pozici.

Stanislav Jiskra | 01.12.2012 | |

Boj o čtvrtou příčku se odehrál na Horáckém zimním stadionu. Hosté ve čtvrté minutě využili hned první přesilovou hru, když se za záda Hanuljaka trefil Tomáš Vondráček. Kadaň se prosadila ve hře 4 na 4, konkrétně se do Čiliakovo sítě trefil Filip Seman. Neuběhla ani minuta třetí třetiny a Hanuljak lovil puk ze své sítě po druhé, když ho prostřelil Rostislav Malena. Ovšem Kadaň rychle odpověděla. Na 2:2 vyrovnával opět Filip Seman. Vedení na stranu Kadaně vystřelil Petr Jíra. Třetí využitá přesilová hra Třebíče znamenala vyrovnání. Puk z hole Tomáše Vondráčka skončil za zády bezmocného Hanuljaka. Zdeněk Ondřej taktéž využil přesilovou hru a posunul Kadaň na čtvrtou příčku v tabulce.

27.kolo, sobota 1.12.2012
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  3:4  (1:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 4. Vondráček (Rangl, Malena), 41. Malena (Dolníček, Burian), 57. Vondráček (Burian, Dolníček) - 37. Seman (Szakal, Hanták), 42. Seman (Lučka), 47. Jíra (Mainer, Ton), 60. Ondřej (Charousek) Rozhodčí: Úlehla - Toman, Musil Vyloučení: 5:8 Využití: 3:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 1520 Střely na branku: 39:21 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Dusík) - Rangl, Malena, Zdráhal, Bílčík, Sláma, Dlapa, Dietz, Čejka - Vondráček, Dolníček, Burian - Čuřík, Nahodil, Šlahař -Ostřížek, Kaut, Fořt - Přibyl, Káňa, Křivohlávek.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Kaššák) - Prošek, Macháček, Szakal, Schmidt, Lučka, Trefný, Havel, Mazanec - Ondřej, Charousek, Hafenrichter - Jíra, Mainer, Ton - Seman, Hanták, Kůs - Andres, Chlouba, Hrabák.

Od úvodních minut bylo utkání velice vyrovnané, obě mužstva věděla, že se dnes budou rozdávat důležité body. Lépe do utkání vstoupila Horácká Slavia Třebíč, která ve 4. minutě využila po pár vteřinách první přesilovou hru. Rychlou přesilovkovou kombinací otevřel skóre střelou Tomáš Vondráček.

Své vedení mohli domácí vzápětí navýšit, ovšem další početní výhoda Třebíče po chvíli skončila, neboť byl vyloučen Čuřík. Sledovali jsme tedy hru čtyři proti čtyřem. Ani tento počet hráčů na ledě, ani následná přesilová hra Kadaně nepřinesly změnu skóre.

Celou úvodní dvacetiminutovku byl k vidění bojovný hokej na obou stranách, přesně tak, jak to v zápasech mezi těmito soupeři bývá. Šance na obou stranách většinou končily hned v zárodku, ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, která by mohla zapříčinit šanci pro soupeře.

Do prostřední třetiny vstoupila Horácká Slavia v početní výhodě, kterou si přenesla z úvodní třetiny. Kadaňští se však na oslabení během přestávky připravili dobře, domácího soupeře téměř k ničemu nepustili.

Obraz hry se v prostřední části příliš neměnil. Dalo by se říci, že obě mužstva se trápila v přesilovkách a útočné akce obou soupeřů často končila nepovedenou přihrávkou, či dobrou obranou soupeře ve středním pásmu.

Ve 37. minutě se hostům podařilo zásluhou Filipa Semana srovnat skóre zápasu. Hostující hráč prostřelil brankáře Čiliaka při hře čtyři proti čtyřem. Závěrečná část tak divákům slibovala napínavý souboj až do posledních minut.

Stejně jako do druhé i do třetí třetiny vstoupila Třebíč s přesilovou hrou, kterou dohrávala z předchozí třetiny. Tentokráte to ale pro domácí dopadlo výrazně líp. Po kombinaci ve 41. minutě od modré čáry napřáhl Rostislav Malena a vrátil domácím barvám vedení.

Z vedoucí branky se Horáci radovali pouze několik vteřin, neboť z následného protiútoku po vyhraném vhazování srovnal na 2:2 znovu hostující Filip Seman.

Domácí se snažili okamžitě odpovědět a okamžitě si vytvořili na hostující branku tlak, který korunoval ve 46. minutě Vondráček, který dostal přesnou přihrávku od Maleny, ujížděl sám na brankáře, kterého však překonat nedokázal.

Nedáš, dostaneš, ve 47. minutě se po prapodivném odrazu kotouče od mantinelu prosadil Petr Jíra a hosté poprvé v zápase vedli.

V 57. minutě se sice Horácké Slavii podařilo srovnat skóre na 3:3, když se v přesilové hře z dorážky před bránou prosadil Tomáš Vondráček, ovšem bodový zisk domácí stála chyba v závěrečných minutách, kdy bylo domácím odpískáno příliš mnoho hráčů na ledě.

Hosté to dokázali nekompromisně potrestat. Šestnáct sekund před koncem zápasu prostřelil Čiliaka nad ramenem Zdeněk Ondřej, který rozhodl o tom, že všechny tři body si za vítězství odveze hostující Kadaň.

Matěj Hráček

Jiří Čelanský – SK Kadaň: Musím domácím vyseknout poklonu. Není náhodou, že Třebíč hraje nahoře. Mají propracovanou hru ve středním pásmu, hodně bojují. My jsme dnes měli kliku, ale šli jsme za ní. Dnes u nás stáli všichni svatí a myslím si, že Třebíč dnes předvedla jeden z nejlepších výkonů, které jsem v první lize odtrénoval. Smekám. My jsme dnes vytěžili z minima maximum. Soupeře jsme měli prostudovaného, ale nevyšly nám začátky třetin. Věděli jsme, že to bude boj o předbrankový prostor, tam je Třebíč neskutečně silná. Ač jsme se na to celý týden připravovali, tak jsme dva góly z dorážek dostali. Ukázali jsme však, že jsme silní, že máme charakter a hrajeme za každého stavu a dneska to vyšlo.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Poklona od trenéra hostů je sice pěkná, ale body jsou fuč. Myslím si, že jsme soupeře přehráli, nedostával se příliš k nám do obranného pásma. Ale možná právě proto, když se k nám dostal, tak naši hráči to pojali trošku profesorsky a dali soupeři prostor ke střele. Ten má ovšem šikovné hráče, kteří se umí trefit. Tam asi kdybychom dali zápalku do víka branky, tak by ji sestřelili. My jsme ale nedali tutovky, ze kterých jsme měli skórovat, jen Tomáš Vondráček měl ve třetí třetině dvě tutovky. Pak samozřejmě přišla křeč za stavu 2:3, kdy jsme prohrávali, přesto, že jsme byli lepší. Nakonec jsme vyrovnali, ale pak uděláme před koncem za stavu 3:3 technickou chybu při střídání, což mi hrozně moc vadí. Hráči si dávali přednost ve dvířkách, přiletěl tam puk a jdeme do čtyř. Nakonec to byl rozhodující moment. U toho čtvrtého gólu navíc byla chyba, že jsme toho střílejícího hráče vůbec neměli pustit od mantinelu. Byli jsme lepší, soupeře jsme přestříleli a tahle porážka je pro nás těžká rána. Doufám, že se z toho vzpamatujeme, vrátíme se k naší hře s ještě lepší důsledností dozadu.