Kadaň porazila i Olomouc, spanilá jízda Sportovního klubu pokračuje!

Jindřich Poledna | 16.01.2013 | |

Oba celky nevyjely na led ve svých nejsilnějších sestavách. Kadaň nastoupila bez své brankářské jedničky Miroslava Hanuljaka a jen se sedmi obránci, Olomouc přijela také s několika juniory, především v obranných řadách a s nekompletními čtyřmi útoky. Domácí se ujali vedení v 5.minutě, střelcem branky byl Jiří Charousek. Hosté sice po čtyřech minutách vyrovnali, ovšem vedení na stranu domácích strhl v 16.minutě Bronislav Andres. Další branka padla až ve třetí třetině, na 3:1 zvyšoval ve dvojnásobné přesilovce Roman Chlouba. Jenže Olomouc také využila přesilovou hru, ve 47.minutě snížil na 3:2 Radim Kucharczyk. Hosté se snažili vyrovnat při závěrečném power-play, ale domácí tým si výsledek již pohlídal.

42.kolo, středa 16.1.2013
Sportovní klub Kadaň - HC Olomouc  3:2  (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Charousek (Mainer), 16. Andres (Hrabák, Chlouba), 41. Chlouba (Gajovský, Bartejs) - 9. Rác (Diviš), 47. Kucharczyk (Diviš, Bartoň). Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 4:8, navíc Hampl (OLO) 2+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 460. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Kaššák) - Schmidt, Szakal (C), Opalek, Mazanec, Trefný, Bartejs, Tejnor - Ton (A), Charousek (A), Mainer - Hafenrichter, Gajovský, Hanták - Hrabák, Chlouba, Andres - Škorík, Hammerbauer, Kaše.
HC Olomouc: Kašík (Lukáš) - Janáček, Bartoň (C), Schejbal, Staněk, Valenta, Lhotský, Rašner - Vodný, Řípa (A), Pekr - Selingr (A), Herman, Diviš - Hampl, Kucharczyk, Rác - Švaňhal, Číp

Zápas začal velice opatrně, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Domácí udeřili z první větší šance. Ve čtvrté minutě ujeli Charousek s Mainerem a první jmenovaný překonal Kašíka. Za hosty mohl v přesilové hře odpovědět Vodný, ale Strmeně nepřekonal. Domácím dělala problémy především druhý útok s Divišem, který domácí fanoušky příli š nepotěšil. V 9. minutě totiž využil zaváhání jednoho z obránců, navázal na sebe druhého a Rác střelou nad lapačku domácího brankáře vyrovnal skóre. Kadaňští mohli okamžitě odpovědět, Kaše však po Hammerbauerově nahrávce netrefil branku. V pokračující akci se dostal k odraženému puk Charousek a mohl zakončovat do odkryté branky, hostující obrana však zablokovala jeho střelu. V 11. minutě hráli domácí minutu dlouhou přesilovou hru 5 proti 3. V té se ke dvěma nebezpečným střelám dostal Mazanec, jeho druhý pokus byl tečován a Kašík prokázal velmi rychlé reflexy, když dokázal zareagovat a zastavit puk, který klouzal mezi jeho betony. Domácí měli i nadále více ze hry a nakonec se dočkali vyrovnání. Hrabák našel před brankou volného Andrese, který zasunul puk mezi betony hostujícího brankáře. V 18. minutě v přesilové hře pálil Valenta, ale Strmeň, který pro dnešní zápas nahradil Hanuljaka, si s jeho střelou poradil. Půlminutu před koncem Charousek vysunul Mainera, ale Kašík nepolevil na ostražitosti a uklidil puk do lapačky.

Domácí začali druhou třetinu aktivněji a již po minutě hry střílel od modré nebezpečně Chlouba. O minutu později projel Kaše přes polovinu kluziště, ale na překonání Kašíka mu nezbyly síly. Ve 28. minutě ujel podél mantinelu Barton, ale s jeho střelou si domácí gólman poradil. Na druhé straně ujeli domácí do přečíslení 3 na 2, Szakalova střela skončila jen v Kašíkově náručí. Ve 33. minutě nahodil Schmidt puk na branku a po odrazu od Stankovy brusle puk málem skončil za zády hostujícího brankáře. Následně musel po zákroku u mantinelu předčasně ukončit zápas střelec první branky zápasu Charousek kvůli zranění kolene. Na ledě se začalo přiostřovat a po odpískání se často tvořili dvojce vysvětlující si předchozí situaci trochu déle, než byli rozhodčí ochotní tolerovat. Minutu před koncem druhé třetiny byl při zakončení faulován Hafenrichter a před domácími se naskytla možnost přesilové hry. A o 10 sekund později poslal Hampl k ledu hned dva hráče domácích a po protestech dostal navíc osobní trest do konce utkání. Prvních 45 sekund přesilové hry dokázali hosté ubránit.

Před domácími stálo ještě 74 sekund dvojnásobné přesilové hry. A pro hosty bylo hůře. Po půlminutě hry vyhazoval puk Vodný a vyhodil puk mimo hrací plochu a byl vyloučen za zdržování hry. Po vhazování byla hostující trojice rozebrána a puk po ose Gajovsky-Bartejs-Chlouba skončil za zády bezmocného brankáře. Následovala ještě půlminutová výhoda dvou hráčů v poli, ale tu hosté dokázali ubránit. Ve 45. minutě ujel podél mantinelu Hafenrichter, ale střílel nad branku. Hosty vrátila do zápasu přesilová hra, ve které se po přihrávce Diviše trefil do prázdné branky Kucharczyk. Hosté velmi dopláceli na nedisciplinovanost, která je stála spousty sil. Hosté se od 52. minuty dostávali mnohem více před branku, ale domácí obrana dokázala vyhazovat puky. Tři minuty před koncem byl vyloučen Kucharczyk a na hra se tak přesunula na druhou stranu kluziště. Přesto se v 58. minutě po chybě domácí rozehrávky dostal k puku Pekr, objel branku, ale Strmeň si s jeho pokusem poradil. Minutu před koncem si hosté vyžádali oddechový čas a po skončení trestu okamžitě odvolali brankáře. Domácí dvakrát nahazovali na prázdnou branku, ale netrefili. Zápas tak skončil 3:2

Filip De Bolle, Marcel Holl, Stanislav Jiskra

Zdeněk Skořepa (Kadaň):“ Dnes to bylo opět velice těžké utkání. Začali jsme dobře, dostali jsme se do vedení. Jediná škoda je toho gólu, kterým Olomouc vyrovnala na 1:1. Hráli jsme dobře ve středním pásmu, samozřejmě byly tam chyby v obraném pásmu, ale to k tomu patří. Musím dnes kluky pochválit za bojovný výkon. „

Jan Tomajko (Olomouc):“ Pro nás dnešní zápas určitě neúspěšný, protože jsme ztratili všechny body naší nedisciplinovaností. Dvakrát jsme se nechali vyloučit do tří a podruhé toho už domácí využili. To asi dnes rozhodlo celý zápas, protože jsme pak dali kontaktní gól na 3:2, ale třetí branku už jsme nepřidali.“