Kadaň poslední zápas v Havířově zdramatizovala

Sabina Nováková | 08.03.2021 | |

Kadaň poslední zápas v Havířově zdramatizovala

H a v í ř o v / K a d a ň - K poslednímu utkání, 34. kolu Chance ligy, se Trhači vydali do dalekého Havířova. Soupeř byl na úspěšnější vlně a vybudoval si vítězství 3:0. Poté ale Kadaňští zatli zuby a začali duel dramatizovat, nakonec to v poslední minutě za stavu 5:4 zkusili v šesti, ani to ale body pro hostující tým nepřineslo.

 
34.kolo, pondělí 8.3.2021
AZ Heimstaden Havířov - SK Trhači Kadaň  5:4  (1:0, 3:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 16. Doktor (Prokeš), 23. Chroboček (Seman, Doktor), 29. Mrva (Maruna, Prokeš), 38. Becher (Prokeš, Procházka), 49. Procházka (Ševěček, Prokeš) – 38. M. Svoboda (Veselý, Horáček), 46. Havlín (Chlouba, Seemann), 53. Seemann (J. Svoboda, Bačo), 57. Kottek (Havlín, Bačo). Rozhodčí: Kašík, Šudoma – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 37:22. Zblokované střely: 8:11. Vhazování: 31:17. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4.
AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Ševěček, Chroboček, Mrowiec, Bořuta, Kočí, Havel – Becher, Prokeš, Procházka – Horváth, Seman, Doktor – Mrva, Maruna, Krupa – Vašenka, Cihlář, Petriska.
SK Trhači Kadaň: R. Běhula – Seemann, Havlín, Trefný, Kottek, Horáček, Naar, Delmarche – Bačo, J. Svoboda, T. Koblížek – Chlouba, Morong, Adámek – Homer, M. Svoboda, Veselý – Konášek, Hradecký, L. Koblížek.

Komentář k zápasu

Začátek utkání patřil domácím hráčům, ve 4. minutě měl gólovku Prokeš, ale Běhulu zblízka nepropálil. Na začátku 6. minuty hrál AZ přesilovku a po pěkné kombinaci se ke střele z mezikruží dostal Procházka, jenže Běhula zasáhl dobře. Na konci 7. minuty měl další šanci Prokeš, ale ani tentokrát neuspěl, protože z levé strany pálil nad branku. V 11. minutě byl vyloučen domácí Kočí za faul kolenem na 5 minut a do konce utkání a hosté dostali dlouhou výhodu přesilové hry. Vůbec ale s touto možností nenaložili dobře. Jedinou šanci, která by stála za řeč, měl Jakub Veselý, jenže tomu v rozhodujícím momentu přeskočil puk čepel hole. Trhači naopak inkasovali, když jim ujel Jakub Doktor a střelou mezi betony propálil Běhulu - 1:0. Pak si zahrál přesilovku také AZ, jenž ji také nedokázal využít. Největší šanci měl Mrva, který se dostal paradoxně do brejku, ale se střelou mezi betony neuspěl. Na konci 19. minuty našel Horváth před brankou Semana, ale tomu puk odskočil a těsně minul levou tyč branky Kadaně. Po první části tak domácí vedli 1:0.

AZ měl výborný vstup do druhé části, i když první gólovku měli hosté. Jmenovitě Roman Chlouba, jehož teč na poslední chvíli zastavil Štipčák. Jenže na začátku 23. minuty přidal branku na 2:0 Havířova David Chroboček, jenž po Semanově přihrávce poslal z první puk mezi Běhulovými betony do sítě. O minutu později trefil Petriska tyč a ve 25. minutě po Procházkově přihrávce pálil Becher, ale Richard Běhula jej vychytal. Důležité momenty přinesla 29. minuta, když při vlastním oslabení ujel hostující Jan Svoboda, ale Havel mu nedovolil dobře zakončit, což hosté reklamovali jako faul. Nicméně nic se nestalo a z následného protiútoku Jakub Mrva šikovně tečoval Marunovu střílenou nahrávku přesně do levého horního rohu Běhulovy branky - 3:0. AZ měl navrch i nadále, ve 31. minutě předvedli domácí hráči krásnou souhru, kterou zakončoval Bořuta, jenže bekhendem těsně minul levou tyč Běhulovy branky. Ve 36. minutě zahodil stoprocentní gólovku domácí Mrowiec, jenž přestřelil odkrytou branku. Pak přišla gólová smršť. Ve 38. minutě hosté snížili, když Matyáš Svoboda z mezikruží krásnou střelou prostřelil Štipčáka a upravil stav na 1:3. Ale už o patnáct vteřin později se po Procházkově přihrávce prosadil Ondřej Becher, a proto po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 4:1.

I ve třetí třetině bylo hodně k vidění. Ve 46. minutě snížil na 2:4 parádní střelou pod horní tyč od modré čáry Ondřej Havlín. o tři minuty později chyběl kousek domácímu mladíkovi Becherovi ke vstřelení druhé branky v utkání. Následně přidal pátou branku AZetu Ondřej Procházka, jenž si vybruslil z pravého rohu a zasunul puk kolem Běhulova betonu k pravé tyči - 5:2. Ale to nebylo vše. V polovině 53. minuty Kadaň využila přesilovku, když Vít Seeeman poslal od modré čáry bombu pod horní tyč a Štipčák byl bez šance - 5:3. Na konci 57. minuty Trhači snížili na rozdíl jediné branky 4:5, když se střelu Havlína od modré čáry tečoval Marcel Kottek. Hosté ještě 45 vteřin před koncem zkusili hru bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázali. Havířov tak poslední utkání nepovedené sezóny vyhrál. Kadaň sice sahala po bodu, ale nakonec odjíždí s prázdnou.

Petr Miklas

Ohlasy trenérů

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): „Vyhráli jsme za tři body, což potěší, ale vzhledem k celkovému výsledku sezony už v podstatě o nic nešlo. Dneska jsme dali prostor mladým klukům, kteří letos neměli moc kde hrát. Spadla z nás nervozita, která nás svazovala v minulém utkání. Šli jsme si zahrát, byly tam pohledné akce, snad jen mohlo být i více gólů. Závěr zápasu nám moc nevyšel, ale tři body jsme uhájili.“

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Opět jsme měli špatný vstup do utkání a dotahovat tříbrankovou ztrátu pro nás je velmi těžké. Nicméně ve třetí třetině se nám to dařilo i díky tomu, že domácí, pod dojmem vedení malinko tu třetí třetinu vypustili. Takže se nám podařilo stav zkorigovat, ale bohužel na body jsme už nedosáhli.“

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM