Kadaň předvedla solidní výkon, Ústí si však vstup do play-off pohlídalo

Jakub Coufal, Kateřina Mádlová | 21.02.2010 | |

Kadaň předvedla solidní výkon, Ústí si však vstup do play-off pohlídalo

K a d a ň - Na ledě Ústeckých Lvů začala čtvrtfinálová série play-off 1. ligy, které se účastní také Kadaň. Rozehraní černožlutí mohli na ledě soupeře pouze překvapit, přesto byli po velkou část klání velice vyrovnaným soupeřem. Hokejisté královského města si okusili dokonce příchuť vedení, kterou však vzápětí ztratili. Zkušený favorit vyrovnal a v poslední třetině přidal další 2 branky. Kadaň tak na úvod série prohrála po solidním výkonu 3:1.

 
0.kolo, neděle 21.2.2010
HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň  3:1  (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 28. Heinisch (Hovorka, Pajič), 44. Pajič (Klobouček), 46. Janků (Alinč, Pojkar) - 27. Seman (Sikora).
Rozhodčí: Šindler, Zubzanda – Brejcha, Suchánek.
Vyloučení: 3:8.
Bez využití.
Diváci: 3340.
Střely na branku: 56:23.
Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický (Orct) - Pojkar, Němeček, Klobouček, Kříž, Novotný, Gureň, Gýna, Sklenička – Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Heinisch - Kloz, P. Kříž, Heřman - M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný.
SK Trhači Kadaň: Štěrba (Kaššák) - Schmidt, Szakal, Zmeškal, Rutta,, Hartmann, Mašek, Žižka - Seman, Sikora, Tsyganov - Ton, Freiberg, Mužík - Balázs, Milotinský, Rohan - Malát, Hofmeister, Derfler.

Komentář k zápasu

Čtvrtfináloví soupeři vstoupili do prvního klání ve slušném tempu, ani jeden tým se ale nehnal bezhlavě kupředu, bylo třeba myslet i na defenzivní činnost. Nejprve si útočnou aktivitu vyzkoušeli domácí beci. Pojkar nahodil kotouč směrem na branku a O. Kříž jej zavezl přímo do brankoviště. Když se neujaly ani střely útočníků, vzala si slovo Kadaň. Díru v ústecké obraně objevil Seman a neváhal jí proklouznout až před Salfického, od branky ho dělila jen lepší koncovka. Proti Hofmeisterovi, jenž zlehka usměrňoval kotouč k vzdálenější tyčce, zase stihl zasáhnout domácí gólman. Slovan si připravil protitah v podobě R. Pšurného, který přebruslil svého strážce, ale k puku měl přesto dost daleko, nakonec ho obloučkem poslal nad branku. Ve dvanácté minutě se domácí usadili v útoku, Kadaňští se nakonec osvobodili jen za cenu faulu. V přesilovce zkoušeli Lvi své ostřelovače od modré, nejzdařilejší pokus předvedl Novotný, ale Štěrba podržel puk ve své lapačce. Domácí nepohrdli ani kombinačním řešením, a tak se před brankou ocitl osamocen Hovorka, než ale stačil puk zpracovat, kadaňský gólman se stihl přesunout. Hosté se záhy opět mohli volněji nadechnout a hned toho využili k návštěvě prostoru před Salfickým, pohotovou střelu převedl Tsyganov, tvrdou ránu zase Rohan. Na obou stranách se ale rodily nepřesnosti, obrany neponechávaly soupeřům ani o milimetr více místa, než bylo vhodné. Přesto mohl být v závěru spokojenější Slovan nebýt Štěrbovy pohotové reakce, kterou zastavil Hovorkovu přesilovkovou ránu z první.

Druhá část přesilovky se Lvům hrubě nedařila. Dělalo jim potíže přejít do pásma, natož se tan chvíli zdržet. Jedinou střelou tak dlouho zůstal pokus kadaňského Freiberga, s nímž si poradila Salfického vyrážečka. Až v samém závěru početní výhody nahodil puk na branku hostí O. Kříž a k dorážce se dostal Hovorka, za Štěrbova záda ale puk neprotlačil. Hostům se v této fázi ovšem také nedařilo vymyslet cokoli směrem dopředu, za koncovou čáru posílali jen zakázaná uvolnění. Oba týmy kupily chybu na chybu, ale využít toho dokázala Kadaň. Zmatky v ústecké obraně byly zkrátka trestuhodné, a tak se puku zmocnil Sikora, aby namazal zcela volnému Semanovi, jeho rána z první nedala Salfickému nejmenší šanci – 0:1. Netrvalo ovšem dlouho, než se Lvům podařilo na první gól soupeře odpovědět. Hovorka protlačil puk zpoza branky na Heinische, jenž ho odeslal mezi nohama gólmana rovnou do sítě – 1:1. Hosté vzápětí dostali možnost předvést svou přesilovku. Zdařilá byla kombinace Semana se Sikorou, druhý jmenovaný ale přestřelil odkrytou branku. Lvi se ubránili a takřka okamžitě zatlačili Kadaň do hlubin jejich pásma. Ovšem se střelbou to nepřeháněli a z tlaku vytěžili jen málo šancí, jakou byla třeba Kloboučkova střela po buly, jíž mířil mezi nohy Štěrby, nebo R. Pšurného puk vyslaný na branku zpoza obránce. Domácí málem zapomněli, že hrát je třeba i opačným směrem. Dva na nikoho se utrhli Malát s Hofmeisterem. První z nich ale celou akci uspěchal a Salfický si s jeho střelou k bližší tyči poradil.

První minuty třetího dějství se nesly v duchu početních výhod. Kadaň závěr té své promarnila, Ústí si připravilo slušné šance, když R. Pšurný dorážel Gýnovu střelu nebo Sklenička pálil od modré. Zmeškal už se vracel na led, když puk vyslal na bránu Klobouček, Štěrba kotouč vyrazil jen k Pajičovi a ten ho doklepl do odkryté branky – 2:1. Lvi znatelně ožili, zmáčkli svého soupeře v jeho obraně a nenechali ho vydechnout. Díky tomu brzy přidali další gól. Tentokrát dostal puk před brankou Janků a dokázal ho zvednout mimo dosah lapačky kadaňského brankáře – 3:1. Slovan se teď dal zastavit jen obtížně. Bratři Pšurní se opět přiblížili brance, ale Michal nastřelil jen brankovou konstrukci. Vzápětí se hosté provinili několika zákroky mimo rámec pravidel a Lvi měli před sebou dlouhou přesilovku. Osvědčená strategie palby od modré tentokrát nenašla uplatnění, Pojkarovy střely nebyly tečovány ani doraženy. Pazourek z první v dobré pozici mezi kruhy trefil jen brankáře. M. Pšurný zaujal místo obránce a poslal do šance Mikulíka na hranici brankoviště, Štěrba si bližší tyčku pohlídal. Hosté se ubránili, ale z tlaku se ještě vymanit neměli. Heinisch zkusil štěstí z otočky, puk byl ale sražen mimo. Kloz si zase nestihl urovnat puk tak, aby v těsné blízkosti brankáře něco vymyslel. Pajičovu střelu zase nikdo nestihl dorazit za dezorientovaného gólmana. Lvi tlačili takřka do poslední vteřiny, ale další gól už nepřidali. Nicméně v tomto utkání se nenechala zahanbit ani Kadaň, která byla Slovanu aspoň dvě třetiny vyrovnaným soupeřem.

Kateřina Mádlová
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM