Kadaň převálcovala i Duklu a je již devátá

Jindřich Poledna | 23.01.2012 | |

Kadaň po čtyřech výhrách bojovala o posun do elitní osmičky zaručující playoff s Jihlavou. A po první třetině vedla po brankách Jakuba Jeřábka z přesilovky a Stanislava Mikšovice 2:0. Ve druhé třetině přidal branku ještě Tomáš Bursík. V poslední třetině již branka nepadla a domácí tým si tak vybojoval veledůležité 3 body a posunul se opět vzhůru prvoligovou tabulkou.

42.kolo, pondělí 23.1.2012
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava  3:0  (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Jeřábek (Malínský, Polák), 18. Mikšovic (Heřman, Schmidt), 21. Bursík (Charousek, Bombic). Rozhodčí: Vampola - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:3, navíc Kůs (KAD) 5+OK a Novák (KAD) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 370. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 3:0.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Schmidt, Szakal, Trefný, Bombic, Malinský, Jeřábek, Tomeček, Zmeškal - Fiala, Mikšovic, Heřman - Skořepa, Charousek, Bursík - Polák, Diviš, Novák - Andres, Kůs, Boušek.
HC Dukla Jihlava: Novotný - Petráček, Ficenc, Grundmanis, Dobrovolný, Kaláb, Kolafa, Jaroš - Mrňa, Čachotský, Jeslínek - Zeman, Hubáček, Padělek - Vysloužil, Maliník, Hodek - Polcar, Domin, Bezděk.

Domácí tým se hned od začátku snažil diktovat tempo hry, ale hosté pečlivě bránili a pouštěli se do rychlých protiútoků. Měli tak díky tomu více šancí, což vyústilo v první přesilovku Dukly. Hosté zaskočeni možností početní výhody jakoby zpanikařili a proti 4 domácím hráčům nedokázali vůbec nic vymyslet. V 9.minutě dostali poprvé výhodu přesilové hry domácí hráči a to po Ficencově faulu. Dukla pozorně bránila a vyhazovala kotouč daleko od svého gólmana. Přesto se Kadaň dokázala prosadit, když Novotného prostřelil bombou od modré Jakub Jeřábek – 1:0.

Ve 14.minutě se mohl překvapivě prosadit i čtvrtý domácí útok, ale Novotný nedovolil Andresovi bravurním zákrokem zvýšit na rozdíl dvou branek. Kadaň svůj tlak postupně stupňovala a hosté kapitulovali podruhé v 18.minutě. To Stanislav Mikšovic nadvakrát překonal bezmocného hostujícího gólmana – 2:0.

Hosté měli možnost snížit hned vzápětí, protože v krátké době po sobě cestovali na trestnou lavici domácí Diviš s Jeřábkem. Jenže Dukle přesilovky opravdu v 1.třetině nevycházely, hráči se hledali, puk jim přeskakoval přes hokejky a vázla především kombinace mezi jihlavskými hráči. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0.

Vstup do druhé části měla jednoznačně lepší Kadaň, dobránila početní nevýhodu a z protiútoku vsítila i třetí branku. Střelou z voleje z mezikruží propálil překvapeného Novotného Tomáš Bursík – 3:0. Zlomový moment zápasu mohl být ve 27.minutě. Domácí Kůs obdržel za svůj faul trest 5 minut a do konce utkání. Jihlava ucítila svou šanci a pálila ze všech pozic. Domácí gólman se nestíhal v brankovišti otáčet. Jenže Dukla nic zvláštního nevymyslela a dlouhá přesilovka zůstala nevyužitá.

Jihlava si paradoxně vypracovala největší šanci až ve hře 5 proti 5. Ve 32.minutě orazítkoval Ficenc hned po vhazování tyč domácí svatyně. Ve 34.minutě mohl snížit hostující Vysloužil, ale nedokázal propasírovat puk za ležícího domácího brankáře. V druhé polovině třetiny přidali na aktivitě domácí a hra už byla víceméně v jejich režii. Heřman, Bursík ani Skořepa na Novotného nevyzráli. Hosté dohrávali třetinu jen ve 4, protože se postupně nechali vyloučit Hodek a po něm i Kaláb.

Dukla na začátku třetí třetiny bez problému ubránila zbytek oslabení, domácí tým k ničemu nepustila. Novotný byl opět úspěšnější tváří tvář proti Bronislavu Andresovi, který byl dnes večer hodně vidět. Jihlava v poslední třetině dobře bránila a hosté si dokázali vypracovat šance, nažili se dostat do útočného pásma pomocí rychlých brejků. Jeden takový nedokázal využít Kolafa ve 46.minutě. Na druhé straně se opět blýskl Novotný po střelách Fialy a Skořepy.

Do obrovské šance se dostal v 51.minutě jihlavský Hubáček, ale domácí Závorka opět ukázal své kvality. V 52.minutě mohl zvýšit na 4:0 Mikšovic, ale jeho teč jen trefila brankáře Dukly. Domácí začali bránit svůj náskok již 8 minut před koncem a jejich profesorský hokej se jim nemusel vyplatit. To jim ukázal hned v 53.minutě Hubáček. O další ofenzivní sílu přišli domácí v 54.minutě, kdy vyfasoval trest 2+10 Vladimír Novák. Jenže Dukla byla dnes opravdu bezzubá a Kadaň oslabení v pohodě přežila. Dukla ještě zazlobila 3 minuty před koncem zápasu, ale šanci Grundmanise srazil obětavým zákrokem domácí Polák. Kadaň tak vyhrála 3:0 a získala veledůležité body pro posun do elitní osmičky.

Jindřich Poledna

Patrik Augusta (Dukla Jihlava) – První třetinu jsme prohráli 0:2 po 2 našich chybách, ve druhé třetině jsme dostali rychlý gól. Kadaň má zkušené mužstvo, které si pak už zápas pohlídalo. My nevyužili přesilovku 5 na 3, dlouhou 5 na 4, ačkoliv jsme měli spoustu šancí, naložili jsme s nimi tak, jak jsme naložili, nedali jsme ani branku, a tak jsme si nezasloužili vyhrát.

Mikuláš Antonik (SK Kadaň) – Dnes jsme viděli bojovný zápas z obou stran. My šli v 1.třetině do vedení, hráli jsme obětavě, ubránili téměř 2 minuty jen ve třech proti pěti, dlouhou pětiminutovku jen ve 4, díky bojovnosti a obětavosti jsme si dnes zasloužili vyhrát.