Kadaň prohrála na úvod poslední čtvrtiny se Zubry 3:4 v prodloužení

Jindřich Poledna | 13.01.2016 | |

Kadaň prohrála na úvod poslední čtvrtiny se Zubry 3:4 v prodloužení

Domácí nezačali zápas zrovna podle svých představ. V 11.minutě prohrávali již o dvě branky. Do zápasu se Kadaň vrátila ještě v úvodní části hry po brance Jaromíra Kverky. Na 2:2 vyrovnal ve 22.minutě Radek Veselý. Obrat v utkání se udál v 55.minutě, kdy se premiérově trefil v kadaňském dresu Lukáš Blaha. Jenže před koncem utkání chyboval domácí Kverka, a jeho vyloučení Zubři potrestali - 3:3. Zápas šel tedy do prodloužení. Tam Kadaň nedokázala využít výhodu přesilové hry a z bonusového bodu se tak radoval hostující tým.

 
40.kolo, středa 13.1.2016
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov  3:4p  (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kverka (Kadlec), 29. Veselý (Kaše), 55. Blaha (Kaše) – 5. Pšurný (Procházka), 11. Blinka (Král, Šnajnar), 59. Pšurný (Chmelíř, Sikora), 65. Pšurný(Novotný). Rozhodčí: Schmejkal – Krátký, Svobodová. Vyloučení: . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3.
SK Trhači Kadaň: Hanuljak (Dlouhý) – Mrázek, Rohan, Szathmáry,Trefný, Charousek, Černý, Blaha, – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Vrána, Chrpa – Veselý, Kaše, Koblasa – Wágner, Šťovíček, Vaněk
HC ZUBR Přerov: Řehoř (Klimeš) – Chmelíř, Grof, Novotný, Ferenc,Vágner, Hořava, Šnajnar, Dujsík – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Blinka

Komentář k zápasu

Úvod zápasu vyšel lépe hostům. Po třech minutách byl vyloučen Trefný, hosté sice přesilovou hru nevyužili, ale pár vteřin po skončení trestu našel Procházka volného Romana Pšurného, který trefil poloprázdnou klec. Přerov byl i nadále aktivnějším týmem. V 9. minutě vyslal nebezpečnou střelu Grof, ale domácí brankář byl pozorný. Ovšem v 11. minutě ujel podél mantinelu Král, kterému se podařilo nahodit puk před branku, odkud jej za Hanuljakova záda protlačil Matěj Blinka.

Domácí dostali příležitost ke snížení ve 14. minutě v přesilové hře. Mrázek a Trefný se prezentovali nebezpečnými střelami, ale Řehoř byl pozorný. Tři minuty před koncem se do prostoru mezi kruhy dostal Kaše, ale obrana hostí si s jeho průnikem poradila. O minutu později dostal přihrávku zpoza branky Jaromír Kverka, který rychlou střelou snížil na rozdíl jediné branky. A vzápětí mohlo být vyrovnáno. Po Rohanově střele poskakoval puk po brankovišti, ale obránci hostí puk včas uklidili do bezpečí

Také do druhé části měli lepší vstup hosté. Ve 24. minutě vypálil Grof a jeho tečovaná střela nadělala Hanuljakovi velké problémy. Na druhé straně pálil od modré čáry Trefný, ale Řehoř zasáhl ramenem. Na trhače se usmálo štěstí v polovině třetiny. Kaše našel volného Radka Veselého, jehož prudká střela z pravého kruhu skončila až v síti přerovské branky.

Zbytek druhé části nenabídnul pohledný hokej. Oba celky se spíše přetahovaly o střední pásmo. Ve 36. minutě se na pravém křídle uvolnil Goiš, ale Hanuljak si s jeho pokusem poradil. Na druhé straně se samostatnou akcí prezentoval Hlava, jeho střela našla pouze vyrážečku Řehoře.

Po třech minutách hry vypálil od modré čáry Chmelíř, jeho pokus vyrazil Hanuljak pouze před sebe. Po chvíli zmatků se domácím obráncům podařilo kotouč vyhodit. Zubři byli ve třetí části aktivnějším týmem a Hanuljak měl plné ruce práce. V polovině třetiny se po chybě obrany před Hanuljakem zjevil úplně volný Sýkora, domácí brankář vytáhl fantastický zákrok. Pět minut před koncem se kadaňským podařilo otočit skóre. Od modré čáry napřáhl Lukáš Blaha a Řehoř na jeho pokus nedokázal zareagovat. Hosté odpověděli zvýšením aktivity, ale domácí brankář podržel svůj tým. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Kverka. Hosté dlouho obléhali domácí branku, nakonec se po střele Chmelíře dostal k puku Roman Pšurný a střelou zblízka poslal zápas do prodloužení.

Začátek prodloužení okořenil pěstní souboj Chmelíře s Kadlecem. Ten dopadl lépe pro domácího útočníka, který svému soupeři svlékl dres. V 62. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry. V té nebezpečně pálil Kaše, ale brankář hostí byl pozorný. Když se už zdálo, že zápas směřuje do prodloužení, dostal fantastickou přihrávku Roman Pšurný, který objel Hanuljaka a zkompletoval hattrick.

Filip De Bolle

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (trenér SK Kadaň): Tohle utkání se mi nehodnotí lehce. Pár mládežnických frajerů, ať už talentů nebo netalentů (extraligu chtějí hrát všichni), tak bude vypadat jako v tomto zápase. Nekoncentrace a přehnaný respektna začátku utkání, mohli jsme prohrávat 0:4. Pak skvělá druhá třetina, kdy Přerov doslova nestíhal a skvělý výkon. Jenže přijde 3.třetina, chlapci zapomenou jak silný a zkušený tým má Přerov a ztratíme respekt a disciplínu. Nejvíc to bylo vidět v závěru, kdy si zase chtěl každý zahrát,... přesně takhle to dopadlo. Postarám se, že dokud zde budu, tak tohle se nebude opakovat. V tomhle týmu skončila demokracie, jestli zde bude dvacet juniorů a pět starších dorostenců, je mi to úplně jedno, ten tým dohraje utkání disciplinovaně a v plné koncentraci. Přerov je vynikající tým, velmi těžký soupeř, to musíme respektovat a podle toho se na ledě chovat. Vše co se v tomhle utkání odehrálo, chyby v rozehrávce, kdy Hanuljak vychytal pět branek, atd. to byla naše laxnost, nepozornost, podcenění situace a soupeře. Hráči si můžou na ledě udělat něco navíc, mají na to potenciál, ale v momentech a prostorách, kdy to lze zrealizovat. Když to nejde, jsme pod tlakem a v jiných situacích, na které jsou hráči upozorňováni, tak musíme hrát, to co máme. Hoši to musí respektovat. Od toho jsme tady jako trenéři a určitě se o to postaráme. Je mi úplně jedno, jestli se sestava bude měnit každý den, každou hodinu nebo se změní dvakrát za zápas. Prostě kdo vleze na led, bude respektovat pokyny a taktiku. S Přerovem je i ten bod skvělý, ale sestava byla na tolik vyztužená (byť mladými, ale kvalitními hráči), že body měly zůstat doma.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM