Kadaň prohrála s Mostem 3:4 po samostatných nájezdech

Jindřich Poledna | 10.09.2014 | |

Domácí tým nevstoupil do zápasu vůbec špatně. Hned v 5.minutě využil přesilovou hru Jakub Novák - 1:0. Mostecký Kubinčák vyrovnal ještě v 1.třetině, hosté otočili skóre ve 37.minutě. Ačkoliv byla Kadaň herně lepší, střelecky se dlouho nedokázala prosadit. Na 2:2 vyrovnal v 54.minutě svou druhou trefou v zápase Jakub Novák. Most se podruhé dostal do vedení brankou Nedrdy v 56.minutě. Domácí však nehodili hokejky do žita, Petr Jíra srovnal na 3:3 v čase 57:55. Rozhodnutí měl na hokejce v čase 59:40 domácí Marek Račuk, nedokázal však trefit odkrytou branku. Při samostatných nájezdech neuspěl ani jeden kadaňský hráč, a tak získal druhý bonusový bod hokejový klub z Mostu.

2.kolo, středa 10.9.2014
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  3:4sn  (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. J. Novák (Trefný, Pavlas), 54. J. Novák (J. Charousek, L. Novák), 58. Jíra (Pavlas) – 17. Kubinčák (Alinč, Petruška), 37. Petruška (Alinč), 56. Nedrda (Divíšek, Hora), 65. Smolka. Rozhodčí: Horinek – T. Svoboda, Kokrment. Vyloučení: 5:9, navíc Trefný (KAD) 10min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 272. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Mouček) – Mazanec, Opalek, Pavlas, Trefný, Mrázek, Szathmáry, Stehlík – Chlouba, Jíra – J.Novák, J. Charousek, L. Novák – Berlev, Račuk, Chrpa – Hammerbauer, Hejcman, Lehnert
SK HC Baník Most: Horák (Soukup) – Hora, Čížek, Kasal, K. Charousek, Kousalík, Havelka, Kokeš – Tauš, Divíšek, Nedrda – Kubinčák, Alinč, Petruška – Mical, Smolka, Bojer – Zavřel, Hanzl, Slavíček

V první třetině se ihned v první minutě ocitl v šanci domácí Roman Chlouba, z mezikruží přestřelil. Minutu na to se ještě do větší šance dostal kadaňská Jiří Charousek, ale gólmana Horáka ani nadvakrát nepřekonal. Hosté se ozvali ve vlastním oslabení, když domácím obráncům ujel Vítězslav Nedrda, jeho střelu Hanuljak vytěsnil vyrážečkou. V té samé přesilové hře zaúřadovala domácí Kadaň, jmenovitě JAKUB NOVÁK, který střelou mezi betony poslal domácí do vedení. Kadaň byla stále aktivnějším celkem na ledové ploše, ale gól z toho nevytěžili ani v případě Martina Mazance, který z tutové šance minul mosteckou klec. Pár minut na to dostali hosté výhodu přesilové hry, která jim prakticky vůbec nevyšla. Což se nedalo říct o šancích po přesilové hře. Nejdříve Pavel Smolka narazil na vyrážečku brankáře Hanuljaka, poté ho napodobil Čížek, kterého vychytal Hanuljak druhou rukavicí. Na pár minut se do šancí dostával opět domácí tým, ale neúspěšně. Most ukázal svojí chuť po gólu, když nejdříve zaútočil Hora, následoval ho Mical a Tauš, ani jedna z těchto šancí neskočila gólem. Což se nedalo říct o střele VOJTĚCHA KUBINČÁKA, který přesnou střelou do růžku vyrovnal stav utkání. Minutu po vyrovnávací brance mohl dostat domácí zpět do vedení Roman Chlouba, ale jeho zakončení bekhendem skončilo mimo mosteckou bránu.

Druhá třetina začala pro domácí tým přesilovou hrou, ve které se do střelecké pozice dostal Petr Jíra, gólman Horák jeho záměr vystihl. Domácí tým po přesilové hře takřka nepustil hosty k puku. V obrovské šanci se ocitl domácí Roman Chlouba, kterého bravurně vychytal mostecký Horák. Kadaň poté hrála čtyři minuty dlouhou přesilovou hru, ale recept na gólmana Horáka nenašli. Po několika nevyužitých šancích domácího týmu se ozval po druhé v utkání Most. Jan Alinč našel přesnou přihrávkou volného PATRIKA PETRUŠKU – 1:2.

Již od začátku třetí části zápasu byla domácí Kadaň výraznějším celkem. To také potvrdil svou druhou branku v zápase domácí JAKUB NOVÁK, který se nejrychleji zorientoval v brankovišti a zakončoval do odkryté klece. Vedoucí branka domácí nastartovala, hosté nevěděli kam dříve skočit. Domácí Petr Jíra mohl přidat další branku domácího celku, ale brankář Horák stihl včas sklapnout betony, tudíž se skóre neměnilo. Nedáš – dostaneš, toto staré pravidlo opět ožilo. Tentokrát v podobě vyrovnávajícího gólu z hole VÍTĚZSLAVA NEDRDY, který přesnou střelou k tyči uspěl. Domácí nic nevzdávali a stále útočili, nejdříve Šagát, který neuspěl. O pár chvil PETR JÍRA, ten se již nemýlil - 3:3. Necelou půl minutu před koncem třetiny se v obrovské šanci ocitl domácí Marek Račuk, který si položil brankáře Horáka, ale odkrytou klec netrefil.

V prodloužení se jako první do šance dostal domácí Jiří Charousek, který trefil připravené rameno gólmana Horáka. Následovala šance Martina Šagáta, který také neuspěl. A když neuspěl ani Petr Jíra, tak přišla na řadu loterie s názvem samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel mostecký Tomáš Divíšek, kterého Hanuljak vyrážečkou vychytal. Za domácí se rozjel Jiří Charousek, ten nastřelil připravenou lapačku mosteckého brankáře. K druhému hostujícímu nájezdu se postavil PAVEL SMOLKA, který blafákem uspěl. Roman Chlouba vyzkoušel stejné zakončení jako soupeř, ale puk mu sjel z čepele. Hostující Alinč neuspěl. K puku se postavil domácí kapitán Petr Jíra, který musel proměnit, ale Horák byl připraven. Kadaň tedy v prvním zápase získala první bod do ligové tabulky.
Stanislav Jiskra

Jaroslav Beck (Hlavní trenér SK Kadaň): "Vstup do soutěže jsme si představovali úplně jinak. Věděli jsme, že je Most silný, vyztužený zkušenými hráči a nic jsme nechtěli podcenit. Bohužel nám těšně před zápasem vstoupily do sestavy administrativní komplikace a ze hry vypadli Šagát, Veselý a Tejnor. Navzdory této nepříjemné situaci jsme do zápasu vstoupili dobře. Z naší strany to byla jedna velká improvizace, která nepřispěla k dobrému výkonu. Nechceme se však za ní schovávat. Kluci si musí uvědomit, že nestačí hrát jen 16 minut, zápas trvá hodinu. Mladí hráči musí předvádět výkony, kterými se prezentovali v juniorce a v přípravě. Jestli se chtějí živit hokejem, musí hrát zápasy na 150 procent. Dnešní utkání z naší strany zachránili zkušení borci: Pavlas, Trefný, Jíra, Charousek, Chlouba, Hanuljak a Novákovi nedopustili, abychom vstup do sezóny začali fiaskem. Spokojeni s výsledkem rozhodně nejsme, je velká škoda, že Pavlas s Račukem nerozhodli v posledních vteřinách utkání a prodloužení své velké příležitosti, nájezdy jen podtrhly naší nervozitou ovlivněný zápas."

Václav Baďouček (Hlavní trenér HC Most): "Odehráli jsme dnes dobrý zápas, i když jsme měli problém ve druhé třetině, kde jsme byli hodně vylučovaní. Oslabení jsme ale přestáli a následně jsme převzali iniciativu. Trochu mě mrzí, že jsme to nedokázali dotáhnout za tři body, ale myslím si, že naše výhra na nájezdy je spravedlivá. Podle mého jsme byli lepším celkem a tu výhru jsme si opravdu zasloužili."