Kadaň prohrála s posledním Pískem

Jindřich Poledna, Filip De Bolle | 03.11.2012 | |

Po bezbrankové první třetině otevřel skóre chvíli po přestávce Jaroslav Hafenrichter. Kadaň byla na koni a mohla díky přesilovkám zvýšit skóre, jenže inkasovala práve v početní výhodě. Písek vyrovnávací branka nakopla a do konce druhé třetiny přidal ještě jednu. Kadaň se trápila v koncovce a na 2:2 vyrovnával až v 54.minutě kapitán Aleš Pavlas v přesilové hře. Do konce 3.třetiny další branka nepadla, a tak šel zápas do prodloužení. Tam využil jihočeský tým přesilovou hru a odváží si z Kadaně 2 cenné body.

18.kolo, sobota 3.11.2012
Sportovní klub Kadaň - IHC Písek  2:3p  (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Hafenrichter (Ondřej), 54. Pavlas (Charousek, Ondřej) - 34. Ferebauer (M. Heřman), 38. Slavík (Vlček), 61. Procházka. Rozhodčí: Jan Jílek - Vít Komárek, Jan Krátký. Vyloučení: 4:8, navíc Pitule (PIS) 10min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 310. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Kaššák) - Macháček, Pavlas (C), Lučka, Szakal (A), Trefný, Schmidt, Mazanec - Hrabák, Hafenrichter, Ondřej - Stoklasa, Seman, Jíra - Andres, Hanták, Chlouba - Kůs, Hammerbauer, Mainer - Charousek
IHC Písek: Mazanec (Halmoši) – Procházka, Kříž, Boháč, Semrád, Klement, Doudera, Drtil – Kubeš, M. Heřman, Pitule - Ferebauer, Vaniš, R. Heřman - Sedláček, Lukáč, Polodna - Slavík, Vlček, Marek.

Úvod zápasu nepřinesl příliš pohledný hokej. Příliš akcí jsme neviděli a když už některý z celků předvedl povedenější kombinaci, byl zastaven offsidem. V první šanci zápasu se ocitl Seman, který se ve druhé minutě probojoval před branku, ale brankáře nepřekonal. Následnou dorážku Lučky zlikvidoval Mazanec. V 5. minutě se dostal k odraženému puku Jíra, hostující obrana k němu včas přistoupila a nepovolila dorážku do odkryté branky. Na druhé straně pálil nebezpečně v přesilovce Heřman. V 15. minutě najížděl před branku Sedláček, ale jeho střela byla zablokována. O chvíli později vyjel Hanuljak proti Vlčkově úniku až do oblasti pravého kruhu. Písecký hlad po brankách vyvrcholil akcí Strnada a Pitule, po které mohl Kříž vstřelit první branku zápasu, ale domácí strážce byl proti. Pět vteřin před koncem zkoušel střelu z dálky Pavlas, ale hostující brankář se nenechal nachytat.

Ihned po začátku druhé části prověřil Hanuljaka Strnad, ale Hanuljak včas vystrčil svůj beton. Domácí z protiútoku otevřeli skóre, o první branku se postaral Hafenrichter Hosté se nerozpakovali a okamžitě se snažili o vyrovnání. Ani Sedláčkova střela, ani následná Klementova dorážka však v brance neskončila. Na druhé straně po křídle ujel Hammerbauer, ale branku nedal. Ve 27. minutě mohli domácí zvýšit, ale Hrabák minul sám před brankou puk. V polovině zápasu se o vyrovnání pokoušel dnes aktivní Sedláček, ale branku nedal. Na druhé straně dostal Hafenrichter puk přímo do jízdy, ale neporazil si se zpracováním. V 31. minutě zavezl Jíra puk do pásma a nahrál přímo do jízdy Trefnému, kterého vychytal skvělým zákrokem Mazanec. Ve 33. minutě domácí rozehráli čtyřminutovou přesilovou hru a písečtí obránci se měli co ohánět. Nejdříve Charousek a poté Pavlas ale své střely nezužitkovali. A tak přišel trest. Martin Heřman zachytil přihrávku domácích a vyslal do brejku Ferebauera, který překonal Hanuljaka. Domácí se snažili napravit chybu, ale žádná z šancí neskončila v hostující síti. Naopak, po skončení přesilové hry vystřelil Slavík a jeho střela skončila v síti. A mohlo být hůř. Okamžitě po vhazování udělal domácí obránce chybu a Martin Heřman ujel sám na branku. Zastavilo ho až břevno. Domácí zůstali jako opaření a po úniku Marka 5 vteřin před koncem mohli hosté rozhodnout zápas, ale Hanuljakova lapačka byla na svém místě.

Domácí nastoupili do závěrečné části s jednoznačným cílem. Písečtí obránci ale dobrým přistupováním k hráčům nedovolili žádnou větší šanci. Dvě vyloučení za sebou však hostům nijak nepomohli. Domácí ale vyslali jen několik nebezpečných střel od modré z holí Trefného a Mazance. Hosté častým vyhazováním a dobrým bráněním modré čáry nedovolili větší tlak na branku. Hosté se však nechali vyloučit znovu a to byla pro domácí voda na mlýn. Pavlas si sjel pro odražený puk a přesnou střelou vyrovnal. A o chvíli později mohli i vrátit vedení na svou stranu. Hofmeister dostal puk před brankou a jen díky Mazancovi se nezměnil stav zápasu. V následném protiútoku se před brankou zjevil Martin Heřman a domácí strážce reflexivním zákrokem zachránil situaci. Domácí se snažili o rozhodnutí zápasu ve svůj prospěch, ale faul půlminutu před koncem nahrál spíše hráčům Písku. Branka ale nepadla a tak šel zápas do prodloužení.

V prodloužení měl navrch díky výhodě 4 proti 3 Písek. Procházka nejdříve jen provětral Hanuljakovy betony, poté ale z ostrého úhlu přesnou střelou k tyči rozhodl zápas.

Filip De Bolle

Jiří Čelanský (Kadaň)

„My jsme věděli, že nás čeká těžké utkání. Ten zápas nám to potvrdil. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, což se nám nepodařilo. Musíme uznat, že soupeř šel za vítězstvím víc. V prodloužení to potvrdil gólem. Za 60 minut jsme se nemohli dostat ke svojí hře, kterou máme založenou na bruslení a hodně napadání. Bohužel nedařilo se nám… “

Jindřich Setikovský (Písek)

„Myslím si, že jsme si dnes zasloužili 2 body. Kdybychom proměnili ten únik našeho hráče, nemuseli bychom do prodloužení. Dnes jsme hráli výborně ve středním pásmu. Bojovali jsme, chodili jsme do soubojů. A Kadaň nám nic neulehčila. Myslím, že jsme dnes vyhráli po zásluze, i když až po prodloužení, ale vyhráli. V poslední době jsme odehráli hodně zápasu bez výhry. Čekal jsem od Kadaně víc. Hodně jsme hlídali střední pásmo, díky tomu jsme nejspíše vyhráli.“