Kadaň prohrála v Berouně 5:4 po samostatných nájezdech

Jindřich Poledna | 13.08.2013 | |

Zápas nezačal pro Kadaň vůbec špatně. Filip Hanták využil první přesilovou hru hostí a Kadaň se ujala vedení 1:0. Domácí Medvědi sice zápas otočili na 2:1 ve svůj prospěch, ale severočeský tým využil v 1.třetině 2 přesilové hry a opět strhl vedení na svou stranu. Kadaň tak vyhrála první třetinu góly Stehlíka a Jíry 3:2. Druhá třetina se odehrála ve znamení mnoha vyloučení na obou stranách. Branky však stříleli jen domácí a po dvou trefách opět otočili skóre ve svůj prospěch - 4:3. Na 4:4 vyrovnal v poslední třetině kadaňský Karel Ton, i čtvrtá branka hostí padla v přesilové hře. Beroun strhl výhru na svou stranu v samostartných nájezdech.

3.kolo, úterý 13.8.2013
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  5:4sn  (2:3, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Indra (Sklenička), 15. Pulpán (Stromko, Vrba), 26. Jonáš, 38. Sem, 60. Stromko – 5. Hanták (Mazanec, Chlouba), 17. Stehlík (Seman, Gajovský), 18. Jíra (Liška), 44. Kopáč (Ton, Charousek). Rozhodčí: Lacina. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4 - 5:4.
Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Pravda) – Jebavý, Haney, Sem, Sklenička, Vrba, David, Hocada, Příhoda, Jonáš, Divíšek, Ondráček, Indra, Stromko, Čurda, Pulpán, Malý, Babka, Markulinek, Matějka, Veber, Striner.
Sportovní klub Kadaň: Kaššák (Boška) – Liška, Stehlík, Opalek, Mazanec, Dobrovolný, Kopáč, Tejnor, Havel, Ton, Charousek, Jíra, Lehnert, Hanták, Chlouba, Seman, Gajovský, Deveri, Fronk, Račuk, Mainer.

Hned na začátku utkání měli k dipozici přesilovou hru berounští, ale gólmana Kaššáka v brance Kadaně prakticky nehrozili. Následně po faulu obránce Jebavého dostali kratší početní výhodou k dipozici také Severočeši, kteří ukázali domácím, jak se má správně sehrát. Střelu Martina Mazance od modré čáry vyrazil brankář Šimboch pouze jen před sebe. Před brankou se nejrychleji zorientoval Filip Hanták, který poslal puk do odkryté branky. Inkasovaný gól probudil domácí Medvědy, kteří se od té doby tlačili více dopředu. Po zásluze byli odměněni. Zbyněk Sklenička napřáhl po buly v pásmu Kadaně od modré, brankář Kaššák nedokázal dostat jeho pokus pod svoji kontrolu a pohotový Marek Indra vyrovnal. Neuplynuly ani čtyři minuty a domácí celek se radoval z další branky. Poté, co rozhodčí Lacina signalizoval vyloučení Kadaně, se berounští po pěkné kombinační akci Stromka, Vrby a zakončujícího Pulpána ujali vedení. Do konce první třetiny chybělo přibližně pět minut a Kadaň měla k dipozici druhou přesilovou hru v utkání. A i tentokrát jí využila zásluhou Jakuba Stehlíka, který dorazil střelu Filipa Semana za brankáře Šimbocha. Hned poté se ale na trestnou lavici vydal další hráč Medvědů Marek Indra a Kadaň znovu již potřetí v zápase trestala vyloučení domácích. Postaral se o to Petr Jíra, který z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě. Do kabiny tak odcházeli šťastnější Severočeši, kterým se podařilo na konci třetiny znovu převážit misku vah na svoji stranu.

Druhá třetina začala mírným tlakem Berouna, který vyústil v přesilovou hru a následné vyrovnání. Po střele Skleničky se již Medvědi málem radovali, ale brankář Kaššák dokázal nakonec zkrotit kotouč ještě před brankovou čárou. Radost v domácích řadách vypukla až za malou chvilku, kdy od modré napřáhl Jonáš, jehož tvrdá rána se zastavila až v síti kadaňského brankáře. Svěřenci Karla Soudka se následně začali tlačit více dopředu. Všechny jejich střelecké pokusy ale spolehlivými zákroky zlikvidoval domácí brankář Šimboch. Následně se hra hodně rozkouskovala velkým množstvím trestů na obou stranách. Právě poté, co se vrátil z trestné lavice obránce Kadaně Tejnor, přišel čtvrtý gól Berouna. Obránce Sem to zkusil jako jeho spoluhráč Jonáš a od modré vší silou práskl do puku, který se zastavil až v brance Kadaně. Po druhé části tak mohli být více spokojeni Medvědi, kteří dokázali podruhé v zápase otočit utkání a do třetí třetiny šli s jednogólovým náskokem před soupeřem.

Do třetí třetiny se vrhli aktivněji hráči Berouna, kteří se dostali do několika slibných pozic, ale brankáře Kaššáka nepřekonali. Tlak Berouna skončil po vyloučení obránce Hocady za držení. Kadaň totiž ukázala opět svoji sílu v přesilové hře, neboť dokázala tuto výhodou zužitkovat již počtvrté v dnešním utkání. Kadaňští předvedli pěknou kombinaci, kterou zakončil po přihrávce Jiřího Charouska střelou do horní poloviny branky zcela volný Patrik Kopáč. V následujícím zbytku utkání se již obě dvě mužstva snažila hlavně neudělat žádnou chybu v obraně. Slušnou šanci měl přibližně pět minut před koncem utkání Karel Ton, který se obtočil zpoza brány, ale gólman Šimboch sklepl k sobě včas betony a zachránil tak svůj tým od možné porážky.

Utkání tak po šedesáti minutách skončilo nerozhodně a následovaly samostatné nájezdy. Jako první se rozjel na branku Kadaně Jakub Stromko, který skvělou kličkou a následnou střelou do horního rohu branky rozhodl dnešní zápas. Gólman Medvědů Šimboch působil při nájezdech velmi jistě a nepustil za svá záda ani jeden kotouč. Medvědi se tak mohli radovat ve třetím přípravném zápase z prvního vítězství

Dominik Rejthar

Petr Novák (Medvědi Beroun):"Během pěti dnů to byl už druhý zápas se stejným soupeřem. Dnes jsme dali mnohem více gólů, za což jsme rádi, neboť jsme na tom pracovali. Zlepšili jsme také obranu. Všechny čtyři góly jsme dostali v oslabení, takže zase víme, na čem máme zapracovat. Potěšilo nás, že věci, na kterých jsme pracovali při tréninku, se objevili v zápase. To je teď to hlavní, co sledujeme. A dále sledujeme také výkonnost některých hráčů, kteří stále bojují o místo v sestavě."

Karel Soudek (SK Kadaň): "Dnes jsme rozhodně nepodali výkon, jaký jsme si představovali. Byli jsme hodně vylučovaní, což nám rozbilo hru, kterou jsme chtěli hrát. Třetí třetina už byla mnohem lepší. Jsme v přípravě, někdy se může stát, že nám zápas ulítne jiným směrem a není takový, jaký bychom chtěli. Nešli jsme vítězství naproti, chybělo nám větší nasazení."