Kadaň proti Roudnici vybojovala play-off

Sabina Nováková | 08.02.2022 | |

R o u d n i c e n / L a b e m - Duel v Roudnici nad Labem byl pro Kadaňské důležitý a rozhodující v rámci postupu do play-off. Ačkoliv se Kadaňští dostali v první třetině do dvoubrankového vedení, domácí Roudnice nad Labem do konce první dvacetiminutovky srovnala skóre. Na úspěchy navázala i ve druhém dějství, když obrátila rovnou na 4:2. Dvojice branek černožlutých ale opět zmařila roudnické snahy a bylo srovnáno. Necelé tři minuty do konce prostřední třetiny ale Roudničtí znovu vedli. Poslední část utkání byla dlouho bez branky, nakonec ale vše spasil Petr Macháček, který v poslední minutě srovnal a dal svému týmu naději! Se závěrečnou sirénou bylo jasné, že rozhodnout budou muset nájezdy, v těch byli úspěšnější právě hostující Kadaňští v poměru 2:1. Rozhodující nájezd si připsal Roman Mojžíš a rozhodl tak o postupu Kadaně do play-off.

19.kolo, úterý 8.2.2022
HC Roudnice nad Labem - Sportovní klub Kadaň  5:6sn  (2:2, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Kuchař (Urych, Kubica), 17. Dobrov (Kubica), 25. Kubica (Urych), 28. Kubica (Matuška), 38. Kuchař (Kubica) – 4. Strunz (Hrdlička), 7. Hradecký (Stoklásek), 29. Bartók (Mojžíš, Macháček), 33. Stoklásek (Strunz, Hradecký), 59. Macháček (Hradecký), 60. Mojžíš (TS). Rozhodčí: Zítka — Brňák, Janda. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 5:6.
HC Roudnice nad Labem: Sluka — Kašička, Urych, Kolenatý, Vaněk, Kopecký, Tintěra, Štosek — Vacek, Pokorný, Mynařík, Čichovský, Kuchař, Lauko, Špaldoň, Kubica, Dobrov, Matuška, Marcin, Purma
Sportovní klub Kadaň: Pešek — Psar, Krása, Chotaš, Jenček — Nguyen, Hradecký, Krpenský, Stoklásek, Mojžíš, Bartók, Hrdlička, Strunz, Macháček, Starý