Kadaň si před svými fanoušky uřízla ostudu

Filip De Bolle, Marcel Holl, Vojtěch Friml, MaG | 03.10.2012 | |

K a d a ň - Po bezbrankové první třetině se vedení ujali domácí po brance Radka Hrabáka. Jenže to bylo ze strany Kadaně téměř všechno. Most v zápětí vyrovnal a do konce druhé třetiny vstřelil další 3 góly. Po čtvrté brance opustil domácí svatyň gólman Hanuljak. Jenže ani Kaššák neudržel čisté konto dlouho, inkasoval hned začátkem poslední třetiny. Na 2:5 snižoval domácí Martin Szakal. Na konečných 3:5 korigoval konečný stav svou druhou brankou v zápase Radek Hrabák. Kadaň tak po nevýrazném nasazení prohrála i s Mostem a opět spadla na dno prvoligové tabulky.

8.kolo, středa 3.10.2012
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  3:5  (0:0, 1:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 26. Hrabák (Seman), 48. Szakal (Hrabák, Tvrdek), 60. Hrabák (Tvrdek) - 27. Bojer (Rohan T., Slavíček), 31. Rohan T. (Nevyhoštěný, Polák), 36. Tauš (Gengel, Přindiš), 36. Bojer (Rohan T., Rohan M.), 41. Gengel (Charousek, Bojer). Rozhodčí: Schmejkal - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 8:4, navíc Charousek (KAD) 10 minut za vražení zezadu. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 270. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (36. Kaššák) - Macháček, Szakal, Trefný, Mazanec, Opalek, Rutta, Kolář, Hanták - Andres, Charousek, Kůs - Tvrdek, Račku, Stoklasa - Hrabák, Gajovský, Seman - Škorik, Chlouba, Ton.
SK HC Baník Most: Volke - Rohan M., Charousek, Hranáč, Přindiš, Tomeček, Pavlů - Gengel, Čurilla, Tauš - Heřman, Slavíček, Bojer - Rohan T., Polák, Nevyhoštěný - Vaněk, Adámek, Nedrda.

Domácí začali zápas aktivněji. Po dvou minutách se dostal ke střele z dobré pozice Račuk a z následného vhazování nastřelil Rutta vnější tyč. Na druhé straně se ke střele z kruhu dostal Přeučil, ale Hanuljak proti střele zasáhl. V 6. minutě ujeli Hanák s Gajovským 2 na 1, ale obránce proti Gajovskému dobře zasáhl a nepovolil mu přihrát. Hra se brzy vyrovnala a mostečtí se dostávali do větších šancí. V té největší byl v přesilové hře Rohan, když se dvakrát za sebou ukázal sám na kruhu, ale ani jednou nepřekonal domácího strážce. v 14. minutě si Gajovský sjel před branku, ale Volke ho skvělým zákrokem vychytal. hosté mohli udeřit o chvilku později, kdy se po chybě domácí obrany dostal k puku Heřman, střelu mu však zablokoval právě chybující obránce a odčinil tak svou chybu. První třetina nenabídla příliš pohledný hokej a šance byly podmíněny pouze individuálními výkony nebo chybami obrany. První možnost jsme mohli vidět u akce Chlouby, který objel branku, zasekl puk a vystřelil do protipohybu brankáře. Volke se nenechal zmást a ramenem tuto střelu vytáhl.

I ve druhé třetině začali domácí aktivněji a Volke měl plné ruce práce. V 26. minutě ujeli nejdříve Gajovský se Semanem, ale Volke si s jejich pokusem poradil. Na druhé straně se před branku dostal Kamil Charousek, ale ujel mu puk. A nedáš- dostaneš se opět ukázalo. Ihned z protiútoku ujeli Seman s Hrabákem a druhý jmenovaný prostřelil Volkeho. Domácí se ale neradovali dlouho a brzy bylo srovnáno. Tomáš Rohan vyslal do úniku Bojera a ten překonal Hanuljaka. Vrátit vedení domácím mohl v polovině třetiny Tvrdek, ale Volke se vymrštil a ukryl puk pod rukavicí. Domácí se dále snažili o vyrovnání, udeřili hosté. Nevyhoštěný ujel s Tomášem Rohanem do úniku 2 na 1, první sice minul branku, ale puk se odrazil od zadního mantinelu přímo na Rohanovu hokejku a ten neměl problém dorazit puk do odkryté klece.

Most byl i nadále na koni a brzy dostal další šanci v podobě 80 sekundové přesilovky 5 proti 3. K dobré i když nešťastné, střele se dostal Gengel, kterého nastřelila střela od modré přímo do břicha a puk se málem odrazil za záda Hanuljaka, který se musel natahovat. Dvojnásobnou přesilovou hru se domácím podařilo přežít a ihned z trestné lavice jel do úniku Trefný, ale postrádal rychlost a obránce ho rychle dojel. V vzápětí mohl vyrovnat Seman, ale střela mu vůbec nesedla a Volke neměl se střelou problém. A tak znovu udeřil Most. 5 minut před koncem ujel Tauš do brejku, pohrál si s Hanuljakem a s přehledem zakončil. A o chvíli později byl debakl dokonán. Bojer ujel po křídle a střelou z ostrého úhlu pod břevno vyhnal Hanuljaka z branky, do které se tak postavil Kaššák. Domácí se snažili do sirény vyrovnat, nebezpečnější byli hosté z brejků. V poslední minutě vyslal Račuk Semana, ale ten ztroskotal na strážci hostující svatyně.

Hned v první minutě třetiny se ukázalo, že dnes domácí skutečně nemají svůj den. Únik 3 proti 1 zakončil Gengel, po naprostém vykoupání brankáře. O snížení se pokoušel Chlouba, ale obrana mu nepovolila dorážku. Most už dohrával zápas v oddechovém tempu a domácí se tak zaznamenali alespoň snížení. Szakal vypálil od modré a střela skončila za zády Volkeho. Hosté odpověděli mohutným tlakem, ale puky létali před brankou a Kaššák měl plné ruce i betony práce. Puk za svá záda nepustil. V polovině poslední části mohl Seman dorážet puk do odkryté branky, ale minul. Most byl pánem na hřišti a domácí byli u většiny nahození až jako druzí. V závěru ještě zkoušel štěstí Chlouba, ale jeho střela se nedostala ani k brankáři. Na druhé straně střílel nikým nehlídaný Nedrda, ale Kaššák si s jeho pokusem poradil. Půl minutu před koncem zápasu ihned z vhazování vystřelil Hrabák a snížil tak na rozdíl dvou branek. Most tak po dobrém výkonu přehrál domácí a v tréninkovém tempu poslední části si došel pro tři body.

Filip De Bolle

Michal Jäger /SK Kadaň/: „První třetina byla jalová, hrál se špatný hokej z obou stran. Viděl bych to na úroveň druhé ligy, někde uprostřed tabulky. Dneska jsme měli dobrý vstup do druhé třetiny. Měli jsme snad v desáté vteřině obrovskou šanci, jenže jsme neprotlačili puk do branky. V druhé třetině jsme byli lepším celkem. Ujali jsme se vedení 1:0. Bohužel hned v dalším střídání jsme udělali strašnou individuální chybu. Soupeře jsme brankou na 1:1 dostali na koně. Nicméně kluci bojovali dál, a myslím si, že jsme pořád byli lepší. Soupeř dal gól na 2:1 tím způsobem, že netrefíl kotouč a ten se odrazilzpoza brány na volného hráče. Prohrávali jsme 2:1 a to nás v podstatě složilo. Most měl osm střel a dal z toho čtyři góly. My jsme měli třináct střel, dali jsme jen jednu branku. Hokej takový někdy je. Samozřejmě nás to strašně mrzí, protože jsme se na utkání připravovali. Dělali jsme všechno proto, abychom dnes uspěli. Jenže na co soupeř šáhl, to mu tam padlo. Hokej už je takový. My jsme nebyli schopní využít téměř nic. Nakonec nám tam padly dva góly. Konečně jsme šli do brány, konečně jsme byli v tlaku před brankářem. Sice nám tam propadly, ale to je zoufale málo. Momentálně jsme z toho špatní. Sehráli jsme nešťastnou druhou třetinu a ta zápas rozhodla. Střídání brankářů bylo kvůli rychlým brankám. Hanuljak dostal dva góly za sebou.A my dali týmu nový impuls. Chtěli jsme udělat možné i nemožné, abychom vyhráli, ale bohužel se nám to nepodařilo. Když udělá chybu brankář, většinou je to gól. Když útočník nedá nájezd, je to pro nás stejná chyba, jako když jí udělá brankář.“

Kamil Kašťák /HC Most/: „Dnešní zápas se pro nás vyvíjel dobře, i když jsme prohrávali 1:0. Vyrovnali jsme během dvou minut. Pak jsme ještě během pěti minut tři góly přidali. Šli jsme do tříbrankového vedení a myslím si, že jsme si zápas v poslední třetině pohlídali. Z našeho pohledu máme dnes důležité body. Potvrdilo se to, co neustále říkáme hráčům - střílet ze všech pozic. Dvě branky jsme dali z úhlu. Závěr zápasu jsme si pohlídali, i když jsme na konci dostali dva góly. O zápase rozhodla druhá třetina. Tam jsme za stavu 2:1 sice nevyužili přesilovku 5 na 3, ale pak jsme dali dva rychlé góly, a to domácí zlomilo."