Kadaň si připisuje důležité vítězství

Filip De Bolle, Martin Gahler, Jindřich Poledna | 24.10.2011 | |

K a d a ň - Hosté přijeli ve vynikající formě- z posledních 3 zápasů si třikrát připsali 3 body. Jejich sérii ale Kadaň zastavila. První zářez si připsal už ve 4. minutě Stoklasa . Druhý si, znovu po hrubce obrany, připsal v polovině třetiny Stehlík. Hosté se snažili o vyrovnání, to ale nepřicházelo. Třetí zářez na pažbě si připsal po střele od modré Revay. Hostům pomohla až druhá přesilovka 5 na 3, při které na konečných 3:1 snížil Kolafa

16.kolo, pondělí 24.10.2011
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava  3:1  (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Stoklasa (Charousek, Mazanec), 10. Stehlík (Charousek, Stoklasa), 36. Révay (Mikšovic, Bursík) - 55. Kolafa (Hodek, Malena). Rozhodčí: Würtherle- Čížek, Svoboda. Vyloučení: 8:3. Využití: .1:1 V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Schmidt, Szakal, Malínský, Révay, Trefný, Mazanec, Tollinger, Zmeškal - Eiselt, Skořepa, Chlouba - Ton, Mikšovic, Bursík - Stoklasa, Charousek, Stehlík - Mála, Kadlec, Hofmeister.
HC Dukla Jihlava: Halmoši - Jaroš, Ficenc, Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Grundmanis - Čachotský, Hubáček, Hodek - Bezděk, Zeman, Jeslínek - Krupka, Maliník, Mikšovský - Vysloužil, Pometlo, Polcar.

Hosté od začátku zápasu dávali najevo, že do Kadaně nepřijeli jen bránit a už ve třetí minutě šel pykat domácí Szakal. Přesilovka ale dopadla úplně mimo jejich představy. Přihrávku na modré zachytil Stoklasa a v samostatném úniku nedal Halmošimu šanci. Po této brance se domácí začali více osmělovat a odměnou byl druhý gól. V 10. minutě vrátil puk před branku Stoklasa, kde ho Charousek dostal za záda gólmana a Stehlík za brankovou čáru. Hosté se pokusili o okamžitou odpověď, ale Maliníka vychytal navrátilec Kadaňské klece, Závorka. Ve 12. minutě se pokusil zvýšit rozdíl ve skóre Ton, ale Halmoši byl na správném místě. V 15. minutě se pokoušel překvapit Závorku Hubáček, ale sklepl puk přímo do jeho náručí. V 18. minutě se po zpětné přihrávce dostal ke střele Trefný, ale minul branku.

Domácí tentokrát zvládli lépe nástup do třetiny a ve 23. minutě málem Stoklasa skóroval, ale Halmoši zachránil hosty. O pět minut později ujeli hosté do situace 2 na 1, ale Bezděk napálil puk jen do Závorky. Ve 35. minutě se málem opakovala situace z první části, jen obráceně. Hubáček s Kolafou ujeli 2 na 1 a situace málem skončila vlastním gólem, nebýt rychlého Závorkova betonu. Z následného protiútoku si domácí vytvořili tlak, ve kterém napálil puk Revay a jeho rána proletěla vším, co stálo v cestě, včetně gólmana.

Hostům se nabídla příležitost k vyrovnání velice brzy. Po dvou minutách hry se před nimi otevřela přesilovka 5 na 3 po dobu 90 sekund. V ní sice několikrát nebezpečně pálil Vincenc a Kolafa, ale Závorka zavřel branku a domácí přečkali závěr třetiny bez inkasování. Dokonce po střele Shmidta tečoval Charousek puk do tyčky.

Do třetí třetiny vlétli hosté s cílem pokusit se udělat něco s nepříznivým stavem utkání. Kadaňská obrana však všechny pokusy zastavovala a co nezvládla obrana, zvládl Závorka. A co nezvládl ani Závorka, to zastavilo břevno, jako ve 44. minutě po teči Hodka. Ve 47. minutě ujel v jednom z brejků Chlouba, ale Halmošiho lapačka byla na svém místě. V 54. minutě se hostům nabídla, stejně jako v druhé části, přesilovka 5 proti 3 po dobu 90 sekund. A tentokrát to byla přesilovka úspěšnější. Minutu se domácí obrana bránila, ale pak napálil puk Kolafa a Závorka lovil puk ze sítě poprvé. O malou chvilku později ujel po křídle Bezděk, ale jeho pokus i dorážku zlikvidoval Závorka. A poté si do volného prostoru sjel Zeman, byl ale faulován ještě před zakončením. To bylo z hostující strany vše, protože poté zavřela domácí obrana vrata a zahodila klíče. Domácí tak porazili Duklu 3:1

Filip De Bolle, Martin Gahler, Jindřich Poledna

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): Kluci dnes podali výborný bojovný výkon, makali, bránili, všechno bylo podpořené vynikajícím brankářem. V průběhu jsme vedli 3:0, ubránili jsme první oslabení 5 na3, v tom druhém jsme sice již inkasovali, ale kluci závěr odmakali a 3 body jsme si svým výkonem zasloužili. Ve středu musíme bodovat proti Šumperku a dosáhneme toho jedině poctivou bojovnou hrou a srdcem. Pokud zopakujeme dnešní výkon, máme šanci na všechny body.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): My do utkání nevstoupili šťastně, po individuální chybě se soupeř dostal do vedení a utkání se v tomhle směru pro nás nevyvíjelo dobře. Druhou branku jsme dostali díky naší nedůslednosti. Dnes jsme nebyli dost silní, abychom se prosadili, jedinou branku jsme vstřelili při přesilovce 5 na 3 a to je málo. Neodehráli jsme dobré utkání.