Kadaň si s Třebíčí zatloukla další hřebík do rakve

Katka Hodková | 02.11.2005 | |

Po debaklu, který si výběr Kadaně přivezl z Prostějova, přišla další porážka tentokrát na domácím ledě, kde se Severočechům vždy dařilo. V první třetině si Třebíč nevěděla rady a Kadaň důslednou hrou odskočila na dvoubrankové vedení. Pak ale přišel zlom, který nikdo z domácích fanoušků nečekal. Horácké Slavii se v polovině utkání podařilo prolomit neprůstřelnost gólmana Hübla a následně rozložit pohodu, s jakou Kadaň hrála. Severočeši se po dvou inkasovaných brankách jen těžko hledali a křečovitě se snažili dohnat ztracený náskok. V závěru se domácí ještě vrhli do power play, ale ani šestý hráč na ledě k remíze nepomohl a Třebíč zpečetila své vítězství střelou do opuštěné svatyně.

19.kolo, středa 2.11.2005
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  2:4  (1:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 13.Kajer (Oliverius), 22.Hlusička (Plaček) - 32.Lučka (Sobotka), 37.Sobotka (Pelán), 44.Sobotka (Látal), 60.Tatarčík (Laš). Rozhodčí: Nečas - Kosuba, Šulo. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 340. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Vobořil, Meňhart, Hlubuček, Plaček, Hlavatý, Lašek, Tvrdek, Oliverius, Kajer, Žák, Hlusička, Postl, Zika, Derfler, Hahn, Hubínek, Tauš, Švejda.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Hrbáček, Sláma, Šefčík, Rehák, Lučka, Ščerban, Bulička, Laš, Tatarčík, Květoň, Pelán, Sobotka, Látal, Čech, Hanzal, Zahradník, Přibyl.

První třetina: Tisíc šancí a jenom jeden gól

Kadaň si chtěla po několika neúspěšných zápasech napravit před domácím publikem reputaci a s touto vidinou vstoupila do středečního duelu s Třebíčí. A dá se říct, že se Severočechům skutečně dařilo. Domácí se začali prosazovat už v první přesilovce, kterou jim ve druhé minutě umožnilo potrestání Zahradníka za podražení. Horácká Slavie se i přes nutnou defenzivu snažila odpovídat, ale málo průrazné střely se ke kadaňskému gólmanovi mnohdy ani nedostaly. Domácí celek si udržel převahu i v oslabení a nepustil hosty ani na chvíli do útočného pásma. Kadaň v první třetině aktivně bránila a neumožnila Třebíči příliš kombinovat.

Ve 13. minutě si Severočeši zajistili vedení 1:0. Oliverius mazácky podstrčil puk domácímu kapitánovi a Miloš Kajer poprvé pokořil gólmana Šindeláře. Kadaň začala bojovat a rozparádila přihlížející fanoušky. Práci obraně připravilo jen třebíčské duo Sobotka s Látalem. Domácí útočník Kajer si smlsnul na první brance a v závěru třetiny si jistě musel drbat hlavu, když z levého křídla netrefil třebíčskou svatyni. Třebíč se chopila své šance až v poslední minutě, kdy se po vyloučení Tvrdka vrhla do přesilovky.

Druhá třetina: Horácká Slavia chytla slinu

Ledová plocha se ještě nestačila ani zahřát a Kadaň znovu rozsvítila červené světlo a změnila skóre na 2:0. Obránci Horácké Slávie se na chvíli špatně rozestavili a toho okamžitě využil Hlusička, který pálil na Šindeláře. Brankář hostí zareagoval a kotouč vyrazil před sebe. Michal Hlusička si však mazaně počkal před brankou a volný puk jen lehce doklepl do sítě. V 25. minutě se schylovalo k brance hostí. Trojice "Horalů" se společně ze všech stran vrhla na kadaňského gólmana a vší silou se snažila akci úspěšně zakončit. Touš však zůstal ležet pod brankářovými betony. Ve 29. minutě se strhla bitka u domácí střídačky. Za rány pěstí a tahání za dres si domácí útočník Oliverius a třebíčský bek Ščerban vykoledovali dvojitý trest za hrubost. Hra i bez jejich asistence pokračovala v plném počtu hráčů.

32. minuta se zapsala černým inkoustem na dosud bílém kadaňském kontě. Sobotka po vyhraném buly předal touš a Martin Lučka lehce prostřelil Hübla v prostoru mezi vyrážečkou a betonem. Horácká Slavia snížila ztrátu na 2:1 a stala se příkladem toho, že s jídlem roste chuť. Nájezd Čecha s Přibylem zastavila až posunutá branka domácích. Netrvalo dlouho a přišlo vyrovnání - 2:2. Ve 37. minutě se Martin Sobotka rozhodl, že mu asistence nestačí a bez větších caviků překonal kadaňského gólmana podruhé. Hübl zůstal stát jako opařený. Severočeši se snažili oklepat, ale nechytili se ani v závěrečné přesilovce.

Třetí třetina: Sobotka zhoupl váhy osudu

Zkraje domácím pohrozil Květoň, ale pořádnou facku v podobě dalšího gólu dostala Kadaň ve 44. minutě. Martin Sobotka se nerozpakoval, při střídání využil volného prostoru na modré čáře a prudkou střelou překonal Hübla. Díky jeho sólové akci se hosté ze zdánlivě prohraného utkání dostali rázem do vedení 2:3. Domácí se zmohli jen na chabou odpověď v podobě plácnuté střely Oliveria. Deset minut před koncem se Severočeši pokusili vyrovnat v přesilovce, ale čím víc se tlačili vpřed, tím méně se jim dařilo. Třebíč rázem pochopila, že klíčem k udržení vítězství je důsledná obrana. Hosté si přesto několikrát troufli do útoku a provokovali Hübla.

Kadaň poslední obrovskou šanci nakonec promarnila v 57. minutě, kdy Tvrdek vypálil z kruhu dělovku na Šindeláře. Třebíčský gólman o puku chvíli nevěděl, ale pak si všiml, že se touš zastavil pod jeho betony těsně před brankovou čarou, a okamžitě ho zasedl. V posledních dvou minutách se Severočeši po vyloučení Kvetoně pustili do další přesilovky, ale v útoku neuspěla ani čtveřice útočníků s jedním obráncem. Domácí si nakonec zkusili i power play a právě hra v šesti definitivně pohřbila veškeré naděje. Po střele Plačka v pásmu hostí se puk odrazil od jednoho z obránců směrem k prázdné kadaňské svatyni. Obránce Hlavatý v tu chvíli nestačil zareagovat na nájezd třebíčského forvarda Ondřeje Tatarčíka, který pojistil vedení svého týmu čtvrtou pečetí - 2:4.