Kadaň si veze z Prostějova sedm kousků

Miroslav Klimeš, Jindřich Poledna | 31.10.2005 | |

S cílem přivést si konečně první 3 body z venku odjížděla Kadaň na led nováčka z Prostějova. Sen bodového zisku se pomalu rozplýval již během prvních dvou třetin, při kterých dostal severočeský tým po jedné brance, jenže kanonáda domácích v poslední třetině jasně podtrhla to, kdo po bodech toužil více. Kadaň si tak přivezla z Moravy potřetí v této sezóně debakl a zopakovala si navíc nejvyšší prohru v celé své prvoligové historii.

18.kolo, pondělí 31.10.2005
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  7:0  (1:0, 1:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 11. Vymazal (F. Čechp), 29. Piecha (T. Sedlák, Saluga), 43. V. Luka (Saluga), 50. Mi. Čech (T. Hradecký), 50. Fojtík (Rob. Procházka), 51. Fojtík (F. Čech), 56. T. Hradecký (V. Luka, Všetečka). Rozhodčí: Robin Šín - Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan Vyloučení: 3:5 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 673 Střely na branku: 39:18
LHK Jestřábi Prostějov: Lakosil - Hegegy, Kameš, Kučera, Procházka, Sedlák, Toms, Všetečka - Dibelka, F.Čech, M.Čech, Fojtík, Hradecký, Luka Musil, Piecha, Sabela, Saluga, Vymazal, Řípa.
Sportovní klub Kadaň: Jirkův (Hübl) - Vobořil, Meňhart, Hlubuček, Plaček, Zajíček, Hlavatý, Čuj, Lašek - Tvrdek, Oliverius, Kajer, Hlusička, Švík, Postl, Zika, Derfler, Hahn, Hubínek, Tauš, Švejda.

První třetina začala v nepříliš velkém tempu. První vážnější šance se objevila až v 7. minutě, a to na straně domácích, když střílel Tomáš Sedlák po nahrávce Hradeckého. Tentokrát byl však hostující brankář Jirkův na místě a jeho střelu s přehledem vykryl. Kadaň se do útoku moc nepouštěla, ale ani její obrana nepředvedla příliš výrazný výkon, a proto se prostějovští hokejisté v čase 10:17 mohli radovat ze svého prvního gólu. Filip Čech dovezl puk do útočného pásma a puk předal na odkrytého Vymazala, a ten přihrávku zužitkoval v branku, když trefil odkrytý růžek kadaňské klece. Kadaň se však ještě nechtěla vzdát a začala vystrkovat své drápky, nejvíce v podobě střel Ziky a Hlubučka. Bohužel pro hosty byl v obou případech ochránce domácí svatyně Lakosil připraven a šance úspěšně zlikvidoval. O chvíli později zvýšil tep bránkáři Jirkůvovi Fojtík, ale ten nakonec nezakončil svou akci příliš přesně a puk přes brankovou čáru neprotlačil. V 16. minutě měli svou největší šanci hosté, když mohli srovnat Michalem Postlem, který však netrefil na něj zívající poloprázdnou branku. Další příležitost měli kadanští hokejisté v podobě přesilové hry, která se jim naskytla 2 minuty před koncem. V té až na střelu Vobořila nic nevymysleli, proto do kabin odcházeli s jednogólovým mankem.

Druhá třetina začala šancemi na obou stranách. Na té domácí ji měl Vymazal, tomu však v rozhodujícím okamžiku sjel puk z hole. Na straně hostů to byla střela Hahna. Obě však nebyly úspěšné. Tyto situace jakoby nastartovali oba týmy ke svižnější hře. V dalších minutách se začali útoky přelévat do obou stran. Dobré příležitosti měli hostující hlavně po tvrdých střelách Plačka od modré. Domácí útočili především Vymazalem a Kamešem. Druhý gól tohoto zápasu padl až ve 29. minutě. Po Salugově vyhraném buly se puku zmocnil domácí Sedlák, ten zavezl puk za bránu, odkud předal kotouč na dobře postaveného Piechu, a ten se tentokráte nemýlil a zvýšil na 2:0. Od té doby bylo na ledě pouze jedno mužstvo, druhý gól domácím vlil do žil novou dravou krev a dobrým napadáním a zlepšeným přechodem do útočného pásma si vypracovávali bezpočet šancí. Hosty ale držel jejich brankář, a tak se už skóre do konce třetiny neměnilo.

Místo toho, aby se kadaňští borci snažili disciplinovanou hrou pokusit zvrátit nepříznivý stav, tak se již ve 41. minutě nechal vyloučit Oliverius a o pár sekund později ještě Lašek. Nabídli tak Jestřábům přesilovku 5 na 3. V té domácí začali kombinovat až těsně před návratem prvního vyloučeného, a když se zrovna vracel na led, tak Luka přesnou střelou prostřelil Jirkůva a zvýšil tak náskok na 3:0. Kadaň se pokusila utkání zdramatizovat ještě ve 47. minutě, to se prokličkoval obranou Postl, ale i tehdy mu štěstí nepřálo a jeho střela zamířila mimo tři tyče. Po jeho šanci opět převzal iniciativu Prostějov a jeho tlak vyústil ve tři slepené góly, které dělilo 93 vteřin. Poprvé se trefil Michal Čech, když mu u mantinelu vybojoval puk Hradecký. Druhou a třetí přidal Fojtík, jednou po samostatném úniku hostující obraně, podruhé po příhře Filipa Čecha. V této době domácí rozjeli exhibici a naprosto dominovali na ledě. V 56. minutě ještě přidal další branku do kadaňské klece Hradecký a uzavřel tak skóre zápasu na 7:0.

Miroslav Klimeš

Jaroslav Beck (trenér Prostějova):
Bylo to dobře odehrané utkání, vrátilo se nám střelecké štěstí. Chce se to právě naučit a zvládat zodpovědnou defenzívu za stavu 0:0, 1:0. Spravili jsme si skóre, dostali jsme se do hry, potřebovali jsme vyhrát. Teď je potřeba to zopakovat proti Jindřichovu Hradci a když to dokážeme, tak se můžeme dopracovat k nějaké kvalitě zase o krůček dál.

Ladislav Kubát (trenér Kadaně):
Myslím, že domácí vyhráli zaslouženě, od začátku nás přehrávali, měli lepší pohyb a už v první třetině měli šanci na 4. góly a už mohlo být dávno rozhodnuto. Z naší strany to byl velice špatný výkon a domácí nás předčili jak bojovností, tak v pohybu. Za tento výkon jsme si ani nezasloužili lepší výsledek.