Kadaň smůlu neprolomila ani na ledě Prostějova

Sabina Nováková | 09.10.2021 | |

P r o s t ě j o v / K a d a ň - Již deváté kolo Chance ligy mají za sebou hráči kadaňského celku. Bohužel ani to nedalo žádnou šanci Trhačům k zisku prvních bodů do tabulky. Nadále se tak tým ze severozápadu nachází na dně samotné soutěže. Malou náplast v podobě dvou branek pak zajistili Lukáš Koblížek a Tomáš Bernat.

9.kolo, sobota 9.10.2021
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  6:2  (1:0, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. Mrázek (Novák, Kloz), 22. Mrázek (Kloz), 28. Rudovský (Jiránek, Klimíček), 39. M. Švec (Mrázek, Novák), 41. Jiránek (Rudovský, Klimíček), 52. Kloz (Mrázek, Novák) – 58. L. Koblížek (Homer, M. Jáchym), 59. Bernat (Routa, M. Zabloudil). Rozhodčí: Šudoma, Marek – Otáhal, Hranoš. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 910. Střely na branku: 46:15. Zblokované střely: 8:1. Vhazování: 42:12. Průběh utkání: 6:0, 6:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Zajíc, Motloch, Husák, Klimíček, Babka, Vala – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Novák, Kloz, Mrázek – Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek.
Sportovní klub Kadaň: R. Běhula – M. Jáchym, Steinocher, Kabelka, Štochl, Zorko, Kuboš, Červenka – Kordule, Bernat, Routa – Z. Zabloudil, Mežnar, M. Zabloudil – Homer, Čech, Konášek – L. Koblížek, Hradecký, Bogdasarjan.

Po 55 odehraných sekundách přišlo první vyloučení zápasu po faulu hostujícího Kabelky. Pro nás však byla přesilovka bez větších šancí. V následujících minutách jsme měli viditelnou převahu. První ostřejší ohrožení Kadaně zařídil Klimíček, který pálil z kruhu. V 5. minutě Rudovský unikl bránícím hráčům a tlačil na Běhulu, který musel vykrýt nepříjemný zákrok. Další ostrou ránu vyslal Štefka na hostujícího gólmana, puk skončil na betonu. Dokonce i při vlastním oslabení, po faulu Švece, jsme měli navrch a dokázali jsme zaútočit. Po Jáchymově rozehrávce zpoza branky byl před Běhulou pořádný závar. V 11. minutě se do obrovské šance po nahrávce Husáka dostal Mrázek, kadaňský brankář se ale dokázal rychle přesunout. V čase 13:43 jsme dokázali svoji převahu proměnit. Kloz na pravé kruhu našel Petra Mrázka, který rozvlnil síť hostující branky – 1:0. V 16. minutě zahrozili hosté a Bláha měl hned dva rychlé zákroky. Chvíli na to šli Dubský s Koblížkem do přečíslení dva na jednoho, Běhula jejich zakončení pokryl. Ke konci první třetiny jsme si museli pohlídat hráče v našem obranném pásmu. Velmi nebezpečný byl Zdeněk Zabloudil, který se dostal do samostatného útoku, naše jednička však měla nachystanou vyrážečku.

Prostřední část odstartovala stejně jako ta první, po 29 sekundách šli Trhači na trestnou lavici. Početní výhodu po necelé minutě využil střelec první branky Petr Mrázek2:0. Chvíli na to jsme opět hráli 5 na 4. K vidění bylo několik šancí, za záda Běhuly jsme ale puk neprotlačili. V čase 27:10 tečoval střelu Jáchyma před brankáře Jan Rudovský3:0. V polovině třetiny se do přečíslení dostali dva kadaňští hráči, Bláha byl ale při jejich zakončení klidný. Ve 33. minutě se do dobré pozice dostal Koblížek, i na jeho střelu byla naše jednička připravena. Tři minuty před koncem mohl v přesilovce dovršit hattrick Petr Mrázek, svatyni Trhačů přestřelil. V čase 38:32 zakončoval nad levý beton Běhuly Marek Švec, a zařídil nám tak čtyřbrankový náskok – 4:0.

Po 26 sekundách poslední dvacetiminutovky jsme se opět radovali. Rudovský se protáhl dopředu kolem mantinelu a posunul puk na Tomáše Jiránka, který jej hravě doklepl do odkryté kadaňské branky – 5:0. Ani takový náskok nám nestačil a i nadále jsme hráli hlavně v obranném pásmu soupeře. Ve 48. minutě jsme byli v oslabení po faulu Valy. Hosté se snažili rozehrát puk dopředu, ale ani v převaze se jim nepodařilo proniknout do pásma před Bláhu. V čase 51:11 navýšil vedení zkušený Jan Kloz6:0. I pak jsme se drželi před gólmanem Trhačů, kteří působili oddaným dojmem. Ke konci zápasu ale Kadaň ještě zahrozila. V 58. minutě se Severočeši radovali poprvé z gólu, když se trefil Lukáš Koblížek6:1. Chvíli na to lovil za svými zády Bláha puk podruhé. Z prostoru mezi kruhy jek totiž prostřelil Tomáš Bernat6:2. Víc už toho hosté ale nestihli, a tak jsme mohli oslavit čtvrtou výhru v řadě.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „Myslím si, že Kadaň někoho určitě o body připraví. Se Sokolovem to bylo jenom o gól a trápila je až do půlky třetí třetiny. My z dnešního zápasu bereme tři body, ale bylo tam od nás i tak několik nepřesností, neměli jsme takový rytmus a některé situace jsme neřešili dobře. Důležitý byl zákrok Ondry Bláhy za stavu 1:0, kdy šel soupeř sám na bránu. Výhru bereme, ale musíme se v některých věcech zlepšit do těch dalších zápasů, které nás čekají.“

Daniel Branda (SK Trhači Kadaň): „Myslím si, že utkání mělo jednoznačný průběh. Za stavu 6:0 jsme sice dali dva góly, dnes se ale ukázala kvalita Prostějova. My jsme bohužel ten zápas, když to tak řeknu, jenom odklouzali.“