Kadaň svůj první přípravný zápas prohrála

Jindřich Poledna | 06.08.2013 | |

První přípravný zápas Sportovního klubu se letos odehrál v Berouně. Soupeřem byl tým Volžsku, který rozbyl ve středních Čechách svůj tréninkový kemp. Pro Kadaň to byl po 14ti dnech na ledě první zápas, náš soupeř se již předtím porval o vítězství s domácími Medvědy. Po 60ti minutách padlo 5 branek a šťastnější byl tým z Ruska.

1.kolo, pondělí 5.8.2013
Ariada-Akpars Volžsk - Sportovní klub Kadaň  3:2  (1:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Seman (Novák J.), 23. Novák J. (Novák L., Havel). Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Ariada-Akpars Volžsk:
Sportovní klub Kadaň: Strmeň - Liška, Szakal, Pelc, Dobrovolný, Prošek, Kropáč, Havel, Opalek - Ton, Charousek, Jíra - Havel, Hanták, Chlouba - Lehnert, Gajovský, Deveri - Seman, Novák J., Novák L.

Kadaň se ujala vedení v 5.minutě zápasu, předvedl se 4.útok ve složení Filip Seman a bratři Novákové. Právě první jmenovaný využil přihrávky Jakuba Nováka a dostal tak Severočechy do vedení - 0:1. To Kadani dlouho nevydrželo, ruský tým srovnal v přesilové hře.

Kadani opět vyšel vstup do třetiny. Ve 23. minutě se znovu prosadil čtvrtý útok, brankáře Volžsku prostřelil Jakub Novák, asistenci si připsal jeho bratr Lukáš a obránce Radek Havel - 1:2. V druhé třetině již další branka nepadla.

Ve třetí části se dvakrát trefili jen Rusové. Oba své góly dali v přesilových hrách a získali pro sebe další vítězství.

Tradičně se po přípravném zápase jede série tří nájezdů. Ta skončila nerozhodně 1:1, výhru alespoň v téhle disciplíně zajistil pro Kadaň v 5.sérii Jiří Charousek.