Kadaň v Litoměřicích vedla, ale nakonec prohrála 4:3

Marcel Holl | 05.02.2014 | |

K a d a ň - Svěřenci trenéra Buchal zajíždělí k dalšímu těžkému zápasu do Litoměřic, které mají už jistotu play-off. První třetina vyšla Kadani skvěle, neboť se v 17. minutě prosadil LUKÁŠ NOVÁK. Na jeho trefu zareagoval minutu a půl po první pauze MILAN JANÁK a zařídil Sportovnímu klubu dvoubrankový náskok. O ten ale černožlutí vzápětí přišli a následně se domácím podařilo vývoj skóre otočit na 3:2. Do třetí třetiny šli kadaňští s úmyslem dotáhnou jednobrankovou ztrátu, a to se jim také podařilo. Ve 45. minutě vsítil svou druhou branku v zápase MILAN JANÁK. Všechny tři body ale zůstali v Kalich Aréně, když se deset minut před koncem prosadil Miloslav Čermák a rozhodl.

48.kolo, středa 5.2.2014
Stadion Litoměřice - Sportovní klub Kadaň  4:3  (0:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Škop (Rubeš), 30. Koudelka (Čermák, Kolář), 40. Chabada (Čermák), 51. Čermák (Rubeš, Procházka) – 17. L. Novák (Trefný), 22. Janák, 45. Janák (L.Novák). Rozhodčí: Svoboda – Beneš, Krátký. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 930. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2,3:2,3:3,4:3.
Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Kolář, Míka, Žovinec, Málek, Drábek, Evan, Skřivánek – Čermák, Koudelka, Chabada – Budínský, Hašek, Procházka – Doležal, Švagrovský, Podlešák – Racek, Rubeš, Škop.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Opalek, Pavlas, Prošek, Kopáč, Mazanec, Szakál, Trefný – Hammerbauer, Charousek, Kůs – Ton, Hanták, Jíra – Chrpa, Novák, Hlava – Janák.

Duel domácích Litoměřic s hosty z Kadaně začal opatrnou hrou z obou stran. Na první vážnější šanci si museli diváci počkat až do sedmnácté minuty. Kadaňští přežili oslabení při vyloučení Trefného a po jeho skončení udeřili. Navrátilec z trestné lavice Jakub Trefný posunul puk k Lukáši Novákovi, který bekhendovou střelou z pravého kruhu překonal Krále nad pravé rameno. To bylo v první třetině vše. Ostatní střelecké pokusy pouze zaduněly o mantinel nebo neprošly přes obětavě blokující bránící hráče.

Ve druhém dějství bylo o zajímavé momenty postaráno hned od začátku. Uplynulo pouhých devadesát sekund z prostřední dvacetiminutovky a Kadaň odskočila na rozdíl dvou zásahů. Milan Janák nasadil ke střele z mezikruží a zavěsil přesně pod horní tyč domácí branky.

Litoměřičtí ale bleskově odpověděli a za dalších sedmatřicet vteřin se skóre měnilo znovu, tentokrát na jejich straně. Tomáš Rubeš nahrál z pravého rohu před branku Luďku Škopovi, který nejprve trefil Strměňovy betony, ale na druhý pokus už protlačil puk pod chrániči kadaňského gólmana až za brankovou čáru.

Kališníci po svém prvním úspěchu viditelně ožili. Ve 26. minutě sice Charousek prokličkoval až před Krále, ten však jeho pokus vyrazil špičkou betonu. Následně našel Chabada Martina Koudelku na útočné modré, domácí útočník se dostal až před kadaňskou branku, ale Strmeň vytěsnil jeho střelu mimo tři tyče. V polovině zápasu už se ale zkušený útočník mohl radovat. Vyrovnávací branku na 2:2 po nahrávce Čermáka zaznamenal neomylnou trefou do odkryté sítě. Zlepšení ve druhé třetině potvrdil přesilovkový úspěch domácích v čase 39:46. Martin Chabada svou dělovkou z mezikruží vymetl pavučiny v levém horním růžku Strmeňovy klece a rozhodl o vedení Litoměřic 3:2 po čtyřiceti minutách.

Vybojovaný nejtěsnější náskok Litoměřic byl ale úderem pětačtyřicáté minulostí. Po zaváhání domácí obrany se k puku dostal Lukáš Novák a našel před brankou zcela volného Milana Janáka, který se ve vyložené šanci nemýlil.

O šest minut později se Litoměřičtí vrátili do vedení, když se na jejich stranu přiklonilo štěstí v podobě slabší chvilky, kterou si vybral brankář Strmeň. Hostující brankář neudržel střelu Miloslava Čermáka z vrcholu kruhů a přes jeho lapačku propadl kotouč do sítě. Štěstěna se domácích držela i nadále. Nicolas Hlava tečoval puk, který z ostrého úhlu do Králova brankoviště poslal Novák a kotouč zazvonil o horní tyč. Do třetí sirény už Stadion svůj náskok uhájil i navzdory závěrečnému tlaku hostů při hře bez brankáře a získal cenné tři body za vítězství nad Kadaní v poměru 4:3.

Michal Sabó

Jiří Doležal (Stadion Litoměřice): "Dnešní zápas za tři body, takže spokojenost, ale s výkonem spokojený nejsem vůbec. Bylo to strašně utrápené a musím říct že se mi to chvílema vůbec nelíbilo. Získali jsme však body doma takže spokojenost. Věděli jsme, že hrajeme o to, abychom zůstali nahoře, a i když přišel Martin Chabada a Martin Podlešák tak tam ta nervozita byla a v některých fázích mi přišlo, že jsme čekali na to, co nám soupeř předvede. Opět se nám nepovedl vstup do utkání, stejně jako proti Budějovicím, tak i dnes. Potom musíte hrát na větší riziko, protože ten tým, který vede se soustředí na obranu a tým, který prohrává, hraje víc dopředu. Na druhou stranu je tam hrozba, že můžou odskočit na větší brankový rozdíl. Naštěstí se nám tohle vyhýbá a dokážeme to otočit, tak jako dnes nebo v Šumperku."

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „První třetina byla dnes z našeho pohledu výborná. Ve druhé třetině jsme deset minut hráli, dalších deset minut jsme měli výpadek a to nás stálo body.“