Kadaň v Ostravě žádné body neuloupila

Martin Gahler, Jakub Coufal | 19.12.2005 | |

Spravit si chuť po nevydařeném domácím zápase zajížděli kadaňští hokejisté na led nažhavené Sarezy Ostrava. Domácí neponechali nic náhodě, když radost fanouškům připravili již v 11. minutě. O další rozjásání domácího publika se postaral v 35. minutě Baranyk, který druhým gólem Sarezy rozhodl zápas. Snížení v 59. minutě při hře 6 na 5 již Kadaňským nepomohlo. Všechny naděje skončily 13 sekund před koncem, když Sareza přidala pojistku do prázdné branky. Kadaň se tak po prohře 3:1 vrací bez bodového zisku.

34.kolo, pondělí 19.12.2005
HC Sareza Ostrava - Sportovní klub Kadaň  3:1  (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11.Šebesta (Baranyk, Chatrnúch), 35.Baranyk (Sochorek, Šebesta), 60.Polášek (Sochorek) - 59.Zika. Rozhodčí: Venglář - Pala, Vrdlovec. Vyloučení: 3:6, navíc Chatrnúch(SAR) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC Sareza Ostrava: Čech - Mocek, Chatrnúch, Holík, Pazdera, Vnenk, Ovšák, Kramný, Tesařík - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Polášek, Janeček, Valko - Badžo, Holuša, Lelkeš - Bokroš, Valčák, Heřman
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Klaus, Staněk, Lašek, Hlavatý, Pospíšil, Plaček, Zajíček, Hlubuček - Zika, Hlusička, Kajer - Žák, Oliverius, Postl - Hahn, Tauš, Švejda - Hubínek, Řepík

Před úvodním vhazováním dnešního zápasu si ztichlá hala připomněla tragickou smrt trenéra Metelky, který zahynul 20. prosince minulého roku při autonehodě klubového autobusu při cestě k ligovému zápasu v Berouně.

Vstup do utkání měli lepší domácí, hned v úvodu se ve svém útočném pásmu usadila první pětka, překonat kadaňského gólmana se snažil překonat Šebesta. Chvíli nato byli v šanci Valko s Janečkem, prvně jmenovaný pěkně přihrával na Janečka, ten Hübla taky nepřekonal. Ve 4. minutě se ke střele na bránu odhodlali také hosté s propagační střelou Laška od modré ale neměl Čech žádné problémy. O minutu později se krásně až před Hübla prokličkoval Valko, jeho následný pokus však strážce kadaňské svatyně zneškodnil. Kadaň zpočátku střílela pouze z uctivé vzdálenosti od Čecha, další střelou od modré dal o sobě vědět Staněk. Přesně v čase 10.48 vypukla mezi ostravskými hráči a diváky dnes poprvé gólová radost, Chatrnúch vybídl Baranyka k rychlému protiútoku, ten pěkně přihrál na Pavla Šebestu, který poslal puk mezi Hüblovy betony až za brankovou čáru – 1:0. Ve 13. minutě to mohlo být již 2:0, to ujelo duo Heřman – Bokroš, druhý jmenovaný střílel těsně vedle. O chvíli později střílel po příhře Valčáka od modré Tesařík, jeho rána si však cestu za gólmana Kadaně nenašla. Největší šanci skórovat měla Kadaň v přesilové hře, plachtící střela Klause byla cestou k bráně tečována a zastavila se až na brankové konstrukci. Další šanci si již Kadaň ve své přesilové hře nevypracovala, stejně jako Sareza ve své, která přišla o chvíli později a tak svítil na kostce nad ledem po první třetině stav 1:0.

Do druhé části vstoupily oba celky opatrně a tak prvním, komu mohli diváci zatleskat byl až Lelkeš, který se snažil překvapit Hübla pohotovou ránou z úhlu. Do dalších šancí se domácí dostali až v přesilové hře, kdy několikrát dobře pálil Pazdera. Hosté byli v této části hry absolutně bez šancí, zato domácí se snažili zvýšit skóre. Postupně se to nezdařilo Heřmanovi, Mockovi, Janečkovi ani Kramnému. Ve 29. minutě se do velké šance prokličkoval Sochorek, ale přidržen obráncem hostí se neprosadil. Na počátku 32. minuty dali o sobě konečně vědět hosté, pěknou kombinačmí akci v útočném pásmu zakončil střelou Oliverius. O několik chvil později byl blízko gólu při početní výhodě Sochorek po střele Pazdery, nedokázal však poslat puk za Hübla. Další přesilová hra se již Sareze povedla, po 26 sekundách potrestal Klausův krosček Milan Baranyk, který byl po přihrávce Sochorka sám před brankářem Kadaně a nedal mu žádnou šanci gólu zabránit – 2:0. Když poté hosté nedokázali využít svou přesilovou hru, v níž střílel Klaus a domácímu Šebestovi zkazil radost Hübl, odcházeli hráči do kabin za stavu 2:0 pro Ostravu.

V úvodu závěrečné části zatápěla Kadani opět první formace Sarezy, k zakončení se však nedostala. V další šanci Sarezy byl Heřman s Valkem, ten střílel mezi betony Hübla. Na druhé straně o sobě dali vědět Řepík s Hlusičkou, oběma chyběl jen kousek, aby se dostali k nebezpečnému zakončení. Ve 44. minutě tvrdě pálil slepými náboji Žák, stejně jako Valčák na druhé polovině kluziště. O minutu později se k puku po střele Vnenka nedostal Heřman, neb jej před ním rychle skryl Hübl. Ve 47. minutě ujeli při vlastním oslabení Polášek s Janečkem, Hübl se vyznamenal po střele druhého jmenovaného. Ve 49. minutě vystrašil svou další střelou Klaus. O tři minuty později střílel nebezpečně Šebesta, puk vypadal Hüblovi z lapačky, ale než stačil kdokoli přijet a pokusit se dorážet jej kadaňský gólman hbitě opět schoval. O chvíli později se snažil překonat brankáře ve světlém dresu ostrostřelec z minulého zápasu, Polášek, ale Hübl byl proti. Na druhé straně se pokoušel snížit Zika, Čech si jeho střelu ale pohlídal. V čase 58.29 si vyžádali hosté oddechový čas, po kterém zůstal Hübl na lavičce. Kadani stačilo 12 sekund hry bez brankáře ke snížení, Lukáš Zika dopravil volný puk za Čecha a zdramatizoval tak zápas – 2:1. Napodruhé se již Kadani hra bez Hübla nezdařila a tak něco přes minutu po gólu Kadaně uklidnil domácí fanoušky střelou do prázdné brány Libor Polášek a upravil tak na konečných 3:1.

Jan Škarpa

Josef Halouzka (Sareza Ostrava): „Na začátku utkání, až do prvního gólu, jsme se trochu hledali. Poté jsme začali hrát svoji hru, měli jsme problém s tím, abychom se udrželi ve středním pásmu směrem dozadu, tam nám ujížděla křídla, ale to jsme si o přestávce vyříkali. Druhou třetinu jsme odehráli dobře. Ve třetí třetině jsme udělali jednu chybu a z té jsme dostali gól. Starší hráči jako jsou Polášek, Sochorek, Šebesta dokáží ten zápas dohrát dokonce.“

Miroslav Novák (Asistent trenéra Kadaně):„Zápas byl ze začátku opatrný, bez šancí. My jsme se snažili nepustit soupeře do šancí, což se nám povedlo, bohužel jedna větší chyba, kterou jsme v první třetině udělali, byla klíčová. Soupeř vedl 1:0 a to potřeboval. Zbytek zápasu jsme odehráli snad nejhůře venku, co jsme hráli. Neměli jsme prakticky žádnou šanci až na poslední dvouminutovku, kde jsme při power – play dali gól, ale jinak to byl z naší strany špatný zápas.“