Kadaň veze z Berouna bod

Miroslav Lučan, Miloslav Růžička | 23.12.2008 | |

K poslednímu utkání letošního roku zajížděl A-tým SK Kadaň do středních Čech. Jejich soupeři byl tým HC Berounští Medvědi. Utkání bylo z hlediska zisku bodů velice důležité, neboť berounští ztráceli na Severočechy pouhé tři body. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, oba týmy nevyužili velké příležitosti. Branek se diváci dočkali pouze ve druhé části, kdy nejprve domácí tým šel do vedení, ale v polovině zápasu vyrovnal Višňák. Tento stav vydržel i po prodloužení a rozhodnout se muselo až v samostaných nájezdech, ve kterých byl úspěšnější domácí tým. Kadaň si tak odváží bod za porážku 2:1sn.

36.kolo, pondělí 22.12.2008
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  2:1sn  (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Branky: 22. Kupec, rozhodující nájezd Vlček – 32. Višňák.
Rozhodčí: Petružálek – Bertlík, Koskuba.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 600.
Střely na branku: 35:35.
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1.
Medvědi Beroun 1933: Altrichter, (Štelmach) - Braniš, Šmach, Vaněček, Mazanec, Nedvěd, Malý, Martinec, Besser, Sakrajda, Pavel, Horčička, Bessonov, Novotný, Kupec, Vlček, Hlusička, Laš, Vejvoda.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak, (Šterba) - Chmelíř, Višňák, Revay, Mazanec, Mašek, Kloz, Kocek, Pražák, Šíp, Balázs, Polanský, Derfler, Gombár, Rudovský, Zika, Freiberg, Kadlec, Rybecký, Chyba, Ton.

První třetina mnoho pohledného hokeje nepřinesla. Hosté byli možná o trochu aktivnější a více zaměstnali gólmana Altrichtera, ale ten si s jejich střelami v pohodě poradil. Medvědi v silně okleštěné sestavě se pouštěli do útočných výpadů opatrně a mysleli při tom spíš na zadní vrátka. Aby jim útočníci typu Balázse nebo Gombára neujeli do brejku.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe Medvědi. Po necelých dvou minutách hry poslal Nedvěd do sólového nájezdu Kupce a ten nečekaným bekhendovým blafákem poslal Beroun do vedení – 1:0. Právě autor prvního gólu zápasu byl pak vyloučen a hosté vyrovnali. To bek Višňák dostal mezi kruhy až příliš mnoho prostoru a mohl skvělou ranou trefit pravý horní růžek Altrichterovy klece – 1:1.

Obě mužstva pak měla k dobru po jedné dvojnásobné přesilovce, ale ani jedno z nich tuto možnost nevyužilo. Ve třetí třetině měli hosté více ze hry, ale brankově se díky parádnímu výkonu Altrichtera neprosadili. Ve 49. minutě neuspěl při dorážce Gombár a pět minut před koncem se neujala ani rána Balázse z mezikruží. V prodloužení měl největší možnost domácí Horčička, ale jeho střelu stačli obránci Kadaně zblokovat. Medvědi si tak nakonec bod navíc zajistili až v samostatných nájezdech.

Miroslav Lučan, Miloslav Růžička

Otakar Vejvoda (HC Berounští Medvědi): "My jsme neměli moc ideální sestavu, ale nedá se nic dělat. Hráli jsme s tím co bylo. To jsou všechno kluci co chtějí hrát a dneska to bylo na nich také vidět, dělají pro to všechno. Kdyby tady byli nějací flákači, tak asi nedostáváme tak málo gólů a ti kluci by tady nebyli."

Miroslav Novák (SK Kadaň): "Bod z venku je vždycky dobrý, ale od zápasu tak nějak čekáte vždy víc. Oba dva soupeři hráli ze zajištěné obrany a těch šancí moc taky nebylo. Výsledek byl po šedesáti minutách asi spravedlivý a v nájezdech to už je štěstí. Je ale fakt, že berounský brankář Štelmach chytal nájezdy opravdu výborně."