Kadaň vítězstvím stvrdila třetí příčku po základní části

Redakce | 04.02.2023 | |

K a d a ň / B í l i n a - Poslední kolo základní části odehráli černožlutí s týmem z Bíliny, se kterým se utkali podruhé během týdne. První utkání Kadaň vyhrála jasně 8:2, tentokrát byl zápas mnohem vyrovnanější. V první třetině diváci sledovali přestřelku, která dopadla lépe pro domácí. Ve druhé třetině se Bílina dotáhla a skóre bylo 5:5. Rozhodnutí přinesl Radek Jenček, který svým prvním gólem v sezoně zařídil vítězství 6:5 a tři body, které znamenají konečné třetí místo po základní části. V play off se tak Kadaň utká s Roudnicí nad Labem v sérii hrané na dvě vítězná utkání.

28.kolo, sobota 4.2.2023
Sportovní klub Kadaň - HC Draci Bílina  6:5  (4:3, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Machyna (Cestr), 8. Hrdlička (TS), 9. Šmejc (Jenček), 12. Hrdlička (Toman, Nguyen), 29. Holan (Kulich, Stoklásek), 50. Jenček (Hrdlička, Toman) – 7. Fryč (Kubinčák), 8. Hrnčíř, 11. Druxa (Pospíšil, Bobko), 34. Kubinčák (Fryč, Boháč), 40. Hrnčíř (Polák, Fryč). Rozhodčí: Žižka — Kalaš, Bláha. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 109. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5.
Sportovní klub Kadaň: Svoboda — Jenček, A. Novák, Strunz, Holan, Machyna, Cestr — Nguyen, Toman, Kulich, Krpenský, Šmejc, Bartók, Stoklásek, Hrdlička, Iljuk, Jaroš
HC Draci Bílina: Kuchař — Pokuta, Polák, Býna, Fryč, Bobko, Dobek, Druxa — Fremund, Musil, Kubinčák, Boháč, Hrnčíř, Pospíšil, Málek, Novotný, Vozár