Kadaň zaskočila jasného favorita a přiváží domů první bod

Milan Machát, Jakub Coufal | 16.09.2009 | |

K a d a ň - Zřejmě dosti překvapivý průběh mělo utkání, ve kterém měl jasný outsider zápasu odevzdat body jednomu z adeptů na postup do extraligy. Papírovým předpokladům vše nasvědčovalo už v 1. minutě, kdy šli Ústečtí do vedení. Kadaň se z rychlého inkasování zdravě naštvala, zabojovala a dostala se do vedení 1:2 po brankách Charouska a Ťupy. Překvapivý stav do konce prostřední části nevydržel, neboť Lvi dokázali vyrovnat. Ačkoliv byli hokejisté Ústí po většinu klání aktivnějším týmem, dokázali v závěrečné části vstřelit pouze jedinou vedoucí branku. Kadaň se na oplátku nevzdala nadějně rozehraného duelu a bojovným výkonem si získala vyrovnání z hole Polanského. Protože se zkrocené divoké šelmy do konce normální hrací doby nestačily vzpamatovat, muselo rozhodnout prodloužení. Po 83 odehraných sekundách bylo jasno, 2 body si připsali domácí po výhře 4:3pp. Kadaň přesto odjíždí z Ústí se ctí a bonusovým bodem, se kterým asi málokdo počítal.

2.kolo, středa 16.9.2009
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  4:3p  (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Heřman (Janků, Klobouček), 40. Kloz (R. Pšurný, Gýna), 49. Zeman (Alinč), 62. Zeman (Klobouček, Heřman) - 17. Charousek (Fábry), 34. Ťupa (Boušek, Spitzer), 52. Polanský (Charousek, Balázs). Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 2350. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický (Fiala) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Mizera - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Alinč, Heřman - Hovorka, Pajič, Pazourek - Kloz, P. Kříž, R. Pšurný.
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Hronek) - Ťupa, Hlubuček, Spitzer, Kocek, Višňák, Knyazaev, Zmeškal, Schmidt - Malát, Pražák, Fábry - Gombár, Šíp, Boušek - Balázs, Charousek, Polanský - Kuběna, Bauer, Indra.

Domácí se krátce po začátku utkání dostali do šance před Jarinovo brankou. Ta však díky jeho zákroku přišla vniveč. Lvi se ale nedali a po pár dalších dorážkách jej prostřelil Jan Heřman, který tak hned v začátku celého utkání otevřel skóre. O pár minut později zkoušel Jarinův postřeh David Pojkar. Jeho střela od modré čáry se ale odrazila od Jarinovo vyrážečky do mantinelů. Do šance se v šesté minutě dostal hostující Bauer. Avšak jeho kličkování Salfického nerozhodilo a ten střelu Bauera úspěšně chytil. Domácí poté hráli přesilovou hru, jejíž převážnou část strávili v útočném pásmu. Jejich střely ale mířily mimo. Z trestné lavice se navrátivší Roman Pražák se ani nestihl rozkoukat a už na ni mířil znovu. V této přesilové hře už střely domácích směřovaly na bránu, ale žádná neprošla před brankáře Jarinu. Lvi pak sami faulovali a chvíli hráli v oslabení při kterém se již Salfický musel párkrát ohnat, aby puk neohrozil jeho svatyni. Do veliké šance se později dostal Pazourek. Metr od Jariny vystřelil nad ramena, puk užuž přeletěl Jarinu, ten ale zázračně máchl rukou a puk vyrazil. Domácí Kloz byl vyloučen za nedovolené bránění. To dodalo kadaňským hokejistům na síle a než jejich přesilovka skončila projel Jiří Charousek kolem špatně bránících domácích útočníků, skóroval za Salfického a vyrovnal tak výsledek zápasu. Ke konci třetiny se ještě domácí pokoušeli vsítit Kadani gól do šatny, to se jim však nepovedlo a do kabin se šlo s vyrovnaným skóre.

Po důkladné úpravě ledu se obě družstva vrátila na led. Zpočátku třetiny byli agresivnější hosté, ale po pár minutách se hra vyrovnala. Do bezkonkurenční šance se dostal Zbyněk Sklenička, který dostal puk naservírovaný přímo před nepřipraveným Jarinou. Než se ale domácí útočník stihl rozkoukat, Jarina se přesunul a Skleničkova střela pro něj nebyla větším nebezpečím. Ústecké šelmy se mnohokrát dostaly do šancí, avšak všechny skončily buď na mantinelech, nebo v Karibově lapačce. V půlce zápasu mnohokrát zakončoval Šagát. Jedna z jeho střel trefila tyčku a druhá přes hostujícího brankáře nepřelétla. Zápas se tak dál odvíjel převážně v útočném pásmu domácích, kteří na Kadaň vyvíjeli opravdu veliký tlak. Za vysokou hůl byl vyloučen domácí Pazourek a jeho hřích byl potrestán Martinem Ťupou, který po střele Bouška od modré lajny dorazil do Salfického branky a Kadaň se tak ujala vedení. To byl další gól Kadaně, vstřelený během jejich přesilové hry. Další přesilovka domácí skončila opět bez využití a hra připomínala tenis – jednou byl puk tady a podruhé hned támhle. Naprosto kuriózní gól vstřelil před koncem druhého jednání Jan Kloz. Přijal přihrávku, rozjel se zboku před bránu a jen tak nadhodil puk do vzduchu před bránu. Niko ale netušil, že puk nenarazí do žádné z překážek a naprosto neviděn žádným hráčem, ani brankářem přeletěl Karibovi nad hlavou a zapadl přímo do brány. Druhá třetina tedy skončila stejně jako ta první – vyrovnaně.

Začátek poslední třetiny byl jaksi utahaný. Domácí se dostali na hezkou chvíli do útočného pásma, ale hráli bez pohybu, a tak si nevynutili žádné větší šance. Zato se na obou stranách vylučovalo, ale ani jedna přesilová hra nebyla využita. Oba týmy si možná až moc uvědomovali, že už je zapotřebí nějak zlomit vyrovnané skóre, ale přemíra jejich snahy je nepřímo nutila dělat chyby. Za hákování si šel sednout Charousek a o několik vteřin později se z ochozů Zlatopramen Arény ozvalo burácející „Góóóól!“. To Jan Alinč nahrál před soupeřovu bránu Zemanovi, který jednoduchou tečí přivedl svůj tým do vedení. Radovat se ale domácí nemohli dlouho. O pouhé dvě a půl minuty později se totiž se značnou dávkou štěstí puk dokutálel přímo před Tomáše Polanského, který jej lehce poslal do brány. Po posledním vyrovnání se zdálo, jakoby domácí měli více chuti a síly obrátit výsledek na svou stranu. Jejich snahy se ale nedařily tak, jak by si přáli. Do nebezpečných útoků se však dostávali i hosté. Jejich šance ale dopadaly stejně jako u domácích. Poslední minuty už změnu nepřinesly, a tak se zahájilo prodloužení.

A začalo prodloužení. Kdo dá gól, vyhraje. Oba týmy si toho byly maximálně vědomy a na jejich hře to bylo vidět. Na vítězný gól se ale nemuselo dlouho čekat. Jednu minutu a dvacet tři vteřin po začátku prodloužení se tvrdou střelou už podruhé prosadil Jiří Zeman a získal tak pro svůj tým i druhý zápasový bod.