Kadaň získala první dva body tohoto roku v Berouně

Jindřich Poledna | 04.01.2014 | |

Severočeský tým vstoupil do zápasu na výbornou. Už v 8. minutě se při rychlé akci po levé straně po přihrávce Jíry před branku dostal k puku nejrychleji JAKUB CHRPA, který z bezprostřední blízkosti střelou do horní poloviny propálil brankáře Šimbocha. Domácí tým vyrovnal v polovině zápasu při přesilové hře. Ačkoliv byla Kadaň celé prodloužení lepší, gól nevstřelila a zápas došel až do samostatných nájezdů. Tam se trefili Roman Chlouba s Jaroslavem Kůsem a Kadaň tak v Berouně získala bonusový druhý bod!

36.kolo, sobota 4.1.2014
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  5:0  (kontumačně)
Branky a nahrávky: 31. Marek (Vrdlovec, Šenkeřík) – 8. Chrpa (Jíra), 65. Kůs. Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:12. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 364. Střely na branku: 40:66. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Jebavý, Šenkeřík, Kužel, Špelda, Kolářík, Chalupa – Marek, Hrdel, Vrdlovec – Diviíšek, Kubeš, Petruška – Malý, Babka, Markulinec – A. Půlpán, Matějka, Šteiner
Sportovní klub Kadaň: Kostúr – Opalek, Mazanec, Havel, Pavlas, Dobrovolný, Szakal, Kopáč – Hromas, Charousek, Mainer – Ton, Kůs, Jíra – Chrpa, Chlouba, Hammerbauer – J. Novák, L. Novák, Hlava

Důležitý souboj v dolních patrech tabulky přinesl nekompromisní hru plnou osobních soubojů i brzkou přesilovku domácích. Z ní ale Medvědi nic nevytěžili a iniciativy se chopili hokejisté Kadaně. Těm pomohl do sedla vedoucí gól, když se v osmé minutě zjevil před bránou Jakub Chrpa a přesnou střelou pod břevno poslal svůj tým do vedení. Následně mohl odpovědět Šenkeřík, puk mu však přeskočil hůl a bylo po šanci.

Bojovný hokej ale pokračoval a výsledkem byla dvojnásobná početní hra Kadaně, která si v pěti proti třem zahrála celé dvě minuty. Z toho plyne, že se Medvědi ubránili, děkovat za to ale mohou hlavně brankáři Juraji Šimbochovi. Ten byl doslova v jednom ohni a jen díky několika skvělým zákrokům uchránil svůj tým od další pohromy.

V prostředním dějství se hra vyrovnala a k vidění byla snaha o útočný hokej na obou stranách. To s sebou neslo i šance, jenže jak štiplavá střela Hromase, tak i táhlý pokus Vrdlovce v bráně neskončily. Hodně blízko byl až zadák hostů Martin Mazanec. Ten ujel z trestné lavice a řítil se sám na Šimbocha, na poslední chvíli byl však stažen k ledu a jelo se trestné střílení. Mazanec zkusil zajímavou kličku do strany, na pozorného gólmana si ale nepřišel.

A tak udeřilo na straně druhé. V polovině zápasu totiž domácí dostali možnost přesilové hry a na 1:1 vyrovnal Jakub Marek, jenž z nulového úhlu trefil přesně skulinku mezi břevnem a ramenem brankáře Kostúra. Tím jako se by se ještě více rozjitřily emoce a každou chvíli to vypadalo, že se na ledě strhne mela, nakonec se ale vše obešlo bez pěstí.

Převahu na ledě však znovu začala získávat Kadaň, jež hlavně v úvodu třetí periody měla několik šancí k rozhodnutí. Před Šimbochem se ocitli nehlídaní hráči jako Dobrovolný, Jíra nebo agilní Hromas, gólman Medvědů ale jako již poněkolikáté předtím podržel svůj tým nad vodou. A nepřišel si na něj ani Mazanec, který zblízka tečoval puk těsně nad bránu.

Zápas tak došel až do prodloužení, kde další tutovku spálil Mainer a o vítězi musely rozhodnout až nájezdy. V nich se radovala Kadaň, jež zásluhou Romana Chlouby s Jaroslavem Kůsem získala bod navíc a přetrhla sérii neúspěchů. Za domácí uspěl Daniel Vrdlovec, na vítězství to ovšem nestačilo.

Ondřej Huml

Petr Novák (Medvědi Beroun): "Problémem je to, že nedáváme góly. Hosté měli sice v zápase více střel, ale my jsme si naopak vypracovali vyloženější šance. Bohužel ale nás trápí stále stejná věc a to, že nestřílíme branky. Na zlepšení pracujeme již hroznou dobu, ke zlepšení to ale stále nevede. Vždy nám někde něco chybí, takové maličkosti, abysme to prolomili."

"Karel Soudek (SK Kadaň): Vyhráli jsme, takže to hodnotím kladně. Bohužel jsme ale v zápase udělali spoustu faulů, což nám zabránilo tomu, abychom tady zvítězili za tři body."