Kadaň ztratila první body v závěru utkání s Motorem

Ondřej Bartůněk | 25.09.2017 | |

Kadaň ztratila první body v závěru utkání s Motorem

K a d a ň - Trhači v rámci šestého kola přivítali českobudějovický Motor, se kterým sehráli vyrovnané utkání. Po první třetině vedli díky gólu Ondřeje Procházky. Hosté ve zbytku zápasu otočili stav a Dostálek s Nedorostem zařídili tři body Jihočechům. Kadaňské čekání na výhru a první body sezóny tak i nadále trvá.

 
6.kolo, pondělí 25.9.2017
SK Trhači Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice  1:2  (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Procházka (Hejcman) – 35. Dostálek (Kachyňa), 58. Nedorost (Čermák, Pajič). Rozhodčí: Grech, Škrobák – Kotlík, Polák.. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 400. Střely na branku: 20:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
SK Trhači Kadaň: Lukeš – Kadeřávek, Szathmáry, Cestr, Černý, Trefný, Blaha – Chrpa, Chlouba, Hlava – Havel, Rob, Havlíček – Krejčiřík, Hejcman, Procházka – Wágner, Rindoš, Tůma
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Novák, Fillman, Kachyňa, Kutlák, Pýcha, Vráblík – Nedorost, Vlček, Čermák – Dostálek, Galamboš, Crowder – Heřman, Pajič, Šulek – Marcel, Káník, Doktor

Komentář k zápasu

Vstup do zápasu byl z obou stran velmi aktivní, avšak hosté se nechali hned ve druhé minutě vyloučit, což Trhači nezužitkovali. V šesté minutě se do nadějné akce dostal Darek Hejcman, střelu se mu bohužel nepodařilo zamířit přesně na Petra Kváču.

Ve dvanácté minutě se v premiérovém utkání gólově předvedla nová posila z juniorky Sparty - Ondřej Procházka, který po nahrávce Darka Hejcmana vystřelil z úhlu a našel mezírku mezi výstrojí hostujícího gólmana – 1:0. Po zbytek třetiny se do šancí dostávaly především České Budějovice, které ani jednu ze založených akcí neproměnily ve svůj prospěch.

Druhá perioda byla započata opět vyloučením českobudějovického forvarda. Naději to přineslo Timothymu Crowderovi, který ve vlastním oslabení mohl vyrovnat. Ve čtyřiadvacáté minutě vystřelil od modré čáry Václav Cestr, jeho pokus ale skončil mimo branku. Šikovně se dostal do úniku Ondřej Šulek, zakončil bekhendem mezi Lukešovy nohy a ten puk zastavil dříve, než se dostal za brankovou čáru.

V pětatřicáté minutě vrátily České Budějovice úder a vyrovnaly stav utkání na 1:1, když Vlastimil Dostálek na zadní tyči přehodil Lukešův beton. Na závěr druhé části se snažil opět dostat Černožluté do vedení Ondřej Procházka díky přihrávce Darka Hejcmana. Kváča byl pozorný a nenechal se akcí zaskočit.

Ihned v první minutě třetího dějství se Roman Chlouba pokusil od modré vypálit do šibenice Kváčovy branky, jeho střelu brankář zneškodnil vyrážečkou. Šestačtyřicátá minuta přinesla šanci Vlastimila Dostálka – střelci prvního gólu, jehož ranou se Lukeš nenechal rozhodit. Přínos mohla přinést akce Františka Wágnera, při které si najel do útočného pásma a zamířil do levé šibenice, puk však za záda Kváči nedostal.

Další zákrok Lukeš zaznamenal při obrovské šanci Roka Pajiče, lapačkou gólovou šanci zastavil. Nerozhodný stav těsně před koncem základní hrací doby změnil Václav Nedorost, který kličkou do bekhendu zdolal Lukeše a poslal České Budějovice do vedení – 1:2. V posledních dvaceti vteřinách hráli Trhači bez brankáře v šesti, bohužel času již bylo na vyrovnání málo a zápas tak domácím hráčům nepřinesl po šestém kole kýžený bod.

Sabina Nováková

Ohlasy trenérů

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň) „Zase jsme prohráli, takže to není jednoduché zhodnotit. Vidíme, že ke zlepšení tam dochází. Budějovice jsou samozřejmě kvalitní soupeř, jeden z favoritů ligy. Dokázali jsme s nimi hrát, ale bohužel nám z toho pokaždé někdo vypadne. Když budeme pokračovat ve hře, kterou jsme hráli, v obětavosti, bojovnosti a bruslení, občas proměníme více šancí než tentokrát, věřím, že začneme i bodovat. Jak říkám, měli jsme dost šancí, ale bohužel je nedotáhneme do konce.“

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM