Kadaň ztratila slibně rozehraný zápas v samém závěru

Jakub Coufal | 03.01.2009 | |

Po vánočních svátcích vstoupila Kadaň do nového roku regionálním derby s Mostem. Oba celky šly do utkání hned od prvních minut naplno. Kadaň působila v úvodu aktivněji, přesto se jako první radovali hosté. Domácí se rychle vzchopili a pomocí zvýšeného úsilí otočili v prostřední části 3 brankami vývoj klání. Most stihl do 2. sirény snížit na 3:2, což zaručovalo atraktivní závěrečnou třetinu. Když už bylo prakticky rozhodnuto, tak Most překvapivě dokázal otočit z 4:2 na konečných 4:5, čímž si zajistil plný počet bodů. Kadaň naopak ztratila dobře rozehraný zápas a je bez bodového přídělu.

37.kolo, sobota 3.1.2009
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  4:5  (0:1, 3:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 21. Boušek (Balázs), 22. Gombár (Mazanec), 26. Boušek (Gombár), 55. Boušek (Šíp, Balázs) - 11. Urban, 28. Hluchý, 58. Zíma (Havlůj), 59. Bauer Jan (Bauer Jakub), 60. Urban (Gýna). Rozhodčí: Pešina - Danišin. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Štěrba) - Szakál, Chmelíř, Revay, Mazanec, Pospíšil, Višňák, Mašek - Boušek, Šíp, Balázs - Polanský, Derfler, Gombár - Rudovský, Rybecký, Zika - Pražák, Ton, Chyba - Kadlec.
SK HC Baník Most: Sáblík (Melichar) - Charousek, Hlubuček, Poživil, Gýna, Nosek, Stříteský, Lomnička, Schmidt - Bednařík, Budínský, Mach - Havlůj, Nedrda, Urban - Slůma, Zíma, Bauer Jakub - Bauer Jan, Hluchý.

Kadaň aktivnější, Most produktivnější

S velkým nažhavením vstoupili oba celky do prvního utkání nového roku. Hned od úvodních minut se tlačili do útoku zejména Kadaňští. Po odehrané minutě pálil nebezpečně Polanský, později v přesilové hře ohrožoval Sáblíkovu svatyni Révay. Jak svižně hokejisté začali, tak stejnou měrou v následujících minutách tempo hry zvolnili. Teprve v 7. minutě se zjevil před osamoceným Sáblíkem Rybecký, avšak nedokázal zasunout puk pod ležícího brankáře.
V 9. minutě se slova ujali opět hokejisté v černožlutém, jmenovitě Gombár zkusil z mezikruží šikovnou technickou střelou překvapit obranu hostů. Most své útočné štěstí vyzkoušel v 11. minutě, kdy pálil Stříteský z těžkého úhlu. Kadaň posléze vyvezla puk do středního pásma, kde se k němu dostal Urban a pohotovým nahozením přes obránce změnil skóre v čase 10:21 – 0:1.
Na ránu z čistého nebe zareagovali Kadaňští opětovným tlakem v útočném pásmu. V 13. minutě vypálil z otočky Ton, vyslaný projektil měl stejný osud jako pozdější střela Šípa. Obě dělovky skončily na betonu Sáblíka. V 15. minutě mířilo hned trio domácích útočníků ke svatyni bílozelených. Celou kombinaci přerušil hbitým vložením hole do rozehrávky jeden z obránců Mostu. V 16. minutě vypálil na druhé straně kluziště z mezikruží Budínský, Hanuljak musel velice rychle vymrštit svou lapačku do dráhy kotouče. Na následující tlak Mostu zareagovala Kadaň v 19. minutě, kdy zle zatápěla v obranném pásmu Mosteckých. V samém závěru se domácím naskytla možnost dvojnásobné početní výhody, která se přesouvala i do další části.

Diváci se dočkali svižné hry i brankostroje

Při hře 5 proti 4 se ujal puku po přihrávce Balásze Boušek a po několika kličkách v čase 20:24 chladnokrevně zasunul – 1:1.
Kadaň povzbuzená úspěchem sehrála další rychlou kombinaci o minutu později. Po asistenci Mazance si v půlce kluziště převzal puk Gombár, který s ním dojel až k Sáblíkovi a tvrdou střelou ho prostřelil – 2:1.
Most na chvíli přestal na ledě existovat a po faulu v 23. minutě jel dokonce Balázs trestné střílení, které zakončil ranou nad horní tyčku.Most měl možnost na srovnání kroku v dalších minutách, kdy hrál přesilovku. Když k žádnému výraznému ohrožení Hanuljaka nedošlo, ujeli opět domácí. Po přihrávce Gombára šikovně vybruslil Sáblíka Boušek a pohodlně v čase 25:33 umístil puk do prázdné branky – 3:1.
V 27. minutě hrozili z početní výhody Mostěčtí, kadaňský hrdina v brance si na nedostatek práce nemohl stěžovat. V čase 27:30 při hře 4 na 4 došlo ke snížení náskoku. Po přihrávce Jana Bauera zakončil pohotově Hluchý3:2.
Svižnější tempo se očividně líbilo příznivcům obou táborů, což dokazovali hlasitou podporou svých oblíbenců. Po mírném opadnutí počtu šancí sehrála Kadaň na začátku 33. minuty pohlednou kombinaci, ze které vzešlo několik nebezpečných střel. O minutu později si Mostečtí vybojovali dlouhou dvojnásobnou výhodu, která trvala téměř 2 minuty. Hosté sice kombinovali v útočném pásmu, avšak Hanuljak předváděl doslova lví zákroky. Ve zbytku třetiny byli o něco aktivnější domácí, přesto již k další změně skóre nedošlo.

Most rozhodl o vítězství v překvapivém závěru

Kdo by čekal, že se Most vrhne do honby za vyrovnáním, mýlil by se. Byla to právě Kadaň, kdo se tlačil více do útoku. Most zahrozil v 43. minutě po střele Budínského. Opatrnější hra z obou stran nepřinášela příliš velké množství útočných akcí, oba týmy čekaly na chybu soupeře.
V 48. minutě bylo blízko ke změně na světelné tabuli. Po kombinaci před Sáblíkem přihrával nepřesně před poloprázdnou branku Šíp. S přibývajícím časem se hosté vrhali více do útoku, čím také museli nechávat pootevřená vrátka v obraně. V 52. minutě zavezl puk do útočného pásma Rybecký a pohotově namazal Višňákovi, jehož dělovka od modré nepadla na úrodnou půdu. V 54. minutě sehrál Šíp s Bouškem rychlou kombinaci, avšak poslední jmenovaný byl těsně před zakončením faulován.
V následující přesilovce přišla v čase 54:42 velká exhibice Bouška. Zmíněný střelec si po asistencích Šípa s Balázsem doslova vychutnal svůj hattrick, když zakončil za bezmocného Sáblíka – 4:2.
V 57. minutě se Mostu naskytla jedna z posledních příležitostí na zvrat. Po nevyužité šanci ujeli na oplátku domácí ve 2 na 1. V čase 57:15 po mlýnici před Hanuljakem přece jen přišla naděje pro Most, když po přihrávce Havlůje doklepl puk Zíma4:3.
V 59. minutě mohl Boušek po úniku přidat další branku, ale přestřelil. Pravidlo nedáš dostaneš se potvrdilo v čase 58:37, kdy propálil Hanuljaka Jan Bauer po asistenci bratra Jakuba – 4:4.
V čase 59:03 rozložili hosté domácí obranu znovu. Radoval se Urban po asistenci Gýny – 4:5. Kadaň tak ve snaze vstřelit rozhodující gól propadla, čímž darovala vítězství krajskému kolegovi.
Jakub Coufal, Miroslav Lučan

Vladimír Petrovka (trenér Most): Samozřejmě jsme velmi rádi, že jsme zde dokázali získat 3 body. Dnešní vítězství se nerodilo jednoduše. Zejména v prostřední třetině, kdy jsme dostali 3 branky, jsme byli hodně dole. Musím dnes hráčům poděkovat, závěr utkání zvládli skvěle. To co nám v poslední chybě scházelo, určitý entuziasmus, nasazení, tak to dnes kluci potvrdili a zaslouženě vyhráli.
Milan Černý (trenér Kadaň): Dnes jsme byli 57 minut spokojení. Jak s hrou, tak i s brankami. Závěr utkání jsme dnes absolutně nezvládli. Propadli jsme v útočném pásmu a dostali zbytečné branky. Po srovnání na 4:4 jsme ve snaze vsítit rozhodující branku dostali další gól, což dnes asi byla největší chyba. Určitě najdeme na videu individuální chyby, po kterých branky padly. Je to škoda zejména po tom, když 57 minut byl výsledek dobrý.