Kadaň ztratila zápas s Třebíčí pár minut před koncem

Jindřich Poledna | 01.02.2012 | |

Po nevydařené první třetině, kdy dostala Kadaň smolnou branku, vyrovnával v polovině zápasu Tomáš Polák. Stejný hráč zajistil vedení domácím ve 46.minutě, jenže hosté brzy srovnali. Rozhodující branka padla v 57.minutě, kdy si vybral slabší chvilku domácí gólman Závorka. Kadaň se snažila o vyrovnání v powerplay, ale inkasovala i počtvrté. Třebíč si tak z Kadaně odváží důležité body a Kadani se opět vzdálila vidina playoff.

45.kolo, středa 1.2.2012
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  2:4  (0:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 30. Polák (Novák, Bursík), 46. Polák (Szakal, Mikšovic) - 10. Stejskal (Brož), 48. Fořt (Finsterle, Stejskal), 57. Dočekal (Vondráček), 59. Laš (Dolníček). Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:4.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Szakal, Schmidt, Bombic, Trefný, Jeřábek, Malínský, Révay, Tomeček - Polák, Mikšovic, Novák - Skořepa, Charousek, Bursík - Stoklasa, Kůs, Boušek . Andres, Stehlík, Mála.
SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Dietz, Rangl, Kania, Kadela, Bož, Sobotka, Paták.- Laš, Dolníček, Sedláček - Čech, Dočekal, Vondráček - Fořt, Stejskal, Finsterle - Přibyl, Kaut, Heřman.

Oba celky si hned na začátku utkání dokázaly připravit slibné šance, ale oba brankáři byli koncentrovaní od prvních sekund zápasu. Domácí získali od 5.minuty hned 2 výhody přesilových her krátce po sobě. V té první dokázali Hrubce v brance Třebíče několikrát ohrozit, tu druhou sehrála hostující čtveřice výborně a Kadaň se pomalu nedostala do útočného pásma. A tak přišel trest. Po chybě domácí obrany se z druhé vlny v čase 9:38 prosadil hostující Vladimír Stejskal a poslal Třebíč do vedení – 0:1.

V následujících minutách se hosté díky vstřelené brance probrali a měli mírnou převahu. To vyústilo v nedovolenou hru domácího týmu a Třebíč měla dokonce minutovou výhodu 5 proti 3. Do konce prvního dějství putoval za katr ještě jeden hráč z každého týmu. Jenže přesilovky byly v první třetině spíš za trest než za odměnu a oba celky se v nich trápily.

Druhá třetina pokračovala ve stejném stylu hry jako ta předchozí. Vyloučení hráči se střídali na obou stranách, ovšem tentokráte měli pro změnu výhodu dvojnásobné přesilovky domácí. Usadili se sice v útočném pásmu, ale všechny menší příležitosti dokázal lapit hostující Hrubec. Ten kapituloval až ve 30. Minutě. Dostal branku po neuvěřitelných 193 minutách hry, což se v hokeji tak často nevidí! To Vladimír Novák střílel od modré a odraženou střelu umístil pod horní tyčku Tomáš Polák – 1:1.

Po vyrovnávací brance se hra vyrovnala, domácí Kadaň však paradoxně přibrzdila další vlastní přesilová hra po faulu Brože. Třebíč oslabení opět v pohodě přežila, velkou šanci si připravili domácí až ve hře 5 proti 5, ale Andres z blízka nedokázal přehodit ležícího hostujícího gólmana. Ani další přesilová hra Kadaně nepřinesla brankovou příležitost. Naopak koncem druhé třetiny zahrozila Třebíč a málem se opět ujala vedení. Závorka jej na poslední chvíli zalehl a šanci hostům zhatil.

Do třetí části šla Kadaň v početní výhodě, 8 vteřin před koncem druhé třetiny putoval za katr hostující Přibyl. Kadaň toho opět moc nepředvedla, ačkoliv měla převahu. Do vedení se ale dostala ve 46.minutě, kdy strhl vedení na stranu domácích svou druhou brankou Tomáš Polák – 2:1. Radost však domácím nevydržela dlouho. Hosté srovnali po minutě a půl, domácí obrana nechala před brankářem trestuhodně samotného Tomáše Fořta, který napotřetí překonal Závorku – 2:2.

Třetí třetina byla opakem prvních dvou. To dominovaly obrany, v třetí části se spíše útočilo, aby celky chtěly urvat výhru na svou stranu. V 50.minutě se srazili obránci Třebíče, ale hosty podržel výborným zákrokem Hrubec. Na druhé straně se po kiksu domácí defenzivy nedokázal prosadit Laš. Na konci 53.minuty mohl dosáhnout hattricku Polák, ale Hrubec v poslední chvíli vytasil svůj beton. Na druhé straně trefil Dolníček rameno Závorky. Hosté byli koncem třetí třetiny aktivnější, dokázali si připravit více šancí. Pozitivní pro oba celky bylo, že se hrálo bez faulů a přesilovky nekouskovaly hru.

A Třebíč svůj tlak proměnila ve vítěznou branku! Lehkou střelu Martina Dočekala si srazil do vlastní branky kadaňský brankář Závorka a daroval tak hostům 3 body za výhru 2:4. Zápas byl totiž vyrovnaný a vyhrál šťastnější tým. Na to se ale historie ptát nebude. Čtvrtou brankou totiž přidala Třebíč při powerplay domácích, jejím střelcem byl Marek Laš.

Jindřich Poledna

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): Dnes jsme měli spoustu šancí. Oba celky dobře bránily, zápas byl o obranách. V poslední třetině se nám sice podařilo jít do vedení, ale Třebíč po naší chybě vstřelila vyrovnávací branku, pak jsme dostali laciný gól po nahozeném puku a poslední branka už byla jen při našem powerplay. Bohužel, dnes jsme to neuhráli.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Tebíč): První třetinu jsme odehráli celekm slušně, i když bylo na obou stranách hodně vyloučených, rozhodčí pískal téměř všechno. Ve druhé části nás domácí dostávali pod tlak, což bylo dáno tím, že jsme měli pět vyloučených a půlku třetiny jsme hráli v oslabení. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme hrát aktivněji, ale dostali jsme gól na 2:1 po standartce. Kluci ale parádně zabojovali a zápas nakonec otočili v náš prospěch. Při třetí brance se k nám přiklonilo štěstíčko, ale šli jsme mu naproti. Kdyby to nahození nebylo. tak by ta branka třeba vůbec nepadla. Přesně tohle jsou věci, o kterých s hráči hodně mluvíme. I zdánlivě málo nebezpečná střela někdy může skončit gólem. Za vítězství jsme vděčni ale nechtěl bych nějak rozebírat čím to je, že jsme zrovna Kadaň porazili počtvrté v sezóně. Musím poděkovat hráčům za výkon, který dnes předvedli. Poděkovat musíme i fanouškům, kteří za námi do daleké Kadaně z Třebíče přicestovali, doufám, že tím vítězstvím jsme je v té velké zimě trochu zahřáli.