Kadaňské trápení pokračuje

Filip De Bolle | 08.10.2016 | |

K a d a ň - Trhači padli i napošesté v řadě a v tabulce dál zůstávají na posledním místě. Hosté skórovali po chybě domácí obrany ve třinácté minutě. Domácí měli několik šancí na vyrovnání, ale všechny zastavil skvěle chytající Pavelka. V poslední třetině domácí doplatili na svou nedisciplinovanost a hosté přidali druhou branku ve dvojnásobné přesilové hře. Kališníci si tak odvážejí tři body za výhru 0:2.

13.kolo, sobota 8.10.2016
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  0:2  (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. P. Beránek (Šulc), 55. Frühauf (Pletka). Rozhodčí: Grech – Coubal, Toman. Vyloučení: 10:6, navíc Barák(Litoměřice) 5+OK. Využití: 0:1. Diváci: 440. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 0:0, 0:2.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Lukeš) – Trefný, R. Černý, Szathmáry, Tejnor, R. Havel, D. Šimek, Blaha – Hlava, Kůs, Chrpa – O. Beránek, M. Zadražil, Kohout – Osmík, L. Vrána, Wágner – Ringler, Vaněk.
Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Jebavý, Šulc, Smetana, Barák, Plášil, Frühauf, Bača – Pletka, Hanták, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Valášek – Bažant, Pilař, O. Procházka – Racek, Miškář, P. Beránek. Trenéři: Miloš Říha ml., Daniel Tvrzník

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, i díky rychlé přesilové hře. V 5. minutě ujel obraně hostů Kohout, ale z levého kruhu přestřelil branku. Hosté zahrozili v polovině třetiny, Veselého střela z levého kruhu však skončila na Strmeňově betonu. Ve 12. minutě byl vyloučen hostující Procházka, vzápětí ovšem fauloval Hlava a hra pokračovala ve čtyřech hráčích. V té byli sice aktivnější domácí, přesto se z branky radovali hosté. Ve 13. minutě zakončil rychlý protiútok střelou z mezikruží Petr Beránek a domácí brankář nestihl na jeho střelu zareagovat.

Litoměřičtí byli po vstřelené brance aktivnějším týmem. Ve 14. minutě zkusil vystřelit z mezikruží Frühauf, ale domácí brankář byl pozorný. Zbytek třetiny provázel bojovný výkon z obou stran. K ohrožení branky se dostal až v poslední minutě Beránek, jehož rychlá střela těsně minula pravou tyč Pavelkovy branky.

Také úvod druhé třetiny přinesl vyloučení na straně hostů. Domácí se v přesilové hře dlouho trápili, až ve 23. minutě projel Beránek litoměřickou obranou, Pavelka však jeho střelu vyrazil pravým betonem. Vzápětí přišla po Bačově nedovoleném zákroku druhá přesilová hra. V té se domácí téměř nedostali ke střele. V polovině třetiny ve hře 4 na 4 bodnul Barák do jednoho z domácích hráčů holí a obdržel pětiminutový trest plus osobní trest do konce utkání. Ve hře ve čtyřech se domácím dařilo, ale Beránkova samostatná akce ani Černého tvrdá střela z mezikruží brankou neskončila. Ve 37. minutě mohli hosté přidat druhou branku, Jebavého prudká střela do modré čáry skončila na rameni domácího brankáře.

Do třetí části vstoupili aktivněji hosté. Po třech minutách hry vypálil Šulc, ale domácí brankář byl pozorný. Ve 45. minutě vypálil ihned po vhazování Petr Beránek, ale Strmeň prošel testem pozornosti. V 51. minutě mohl vyrovnat Chrpa, který se objevil před Pavelkou. Litoměřický brankář však předvedl další skvělý zákrok a udržel těsné vedení pro litoměřické.

V 55. minutě dostali hosté výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou po dvaceti vteřinách využili. Pletka posunul kotouč na Petra Frühaufa, jehož prudká střela skončila až v síti. Navíc byl ve stejném čase vyloučen Vrána a dvojnásobná výhoda pokračovala. V pokračující přesilové hře se ke střele dostali Šulc s Plášilem, ale ani jeden z litoměřických hráčů netrefil domácí branku. Dvě a půl minuty před koncem byl vyloučen domácí Kohout, kališníci tak mohli dohrát zápas v klidu před domácí brankou.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Kadaň): V přípravě na tento zápas jsme udělali maximum, co vůbec šlo udělat. Věděli jsme, že Litoměřice přijedou perfektně bránit a budou čekat na jakoukoliv naší chybu. A první třetina podle toho vypadala. Měli jsme dobrý pohyb, udělali jsme maximum, abychom se dostali do vedení. Bohužel jsme dostali branku – dobrý zákrok od Honzy Strmeně a vlastní branka, kdy se puk odrazil od prsou Tejnora. Je to pech. Dál už nám chyběla trpělivost a preciznost. Kluci byli netrpěliví a hráli do křeče. Netrefili jsme bránu a hra v posledních dvou třetinách už nebyla optimální. Ačkoliv jsme měli převahu, která spíš byla platonická, Litoměřice si vše v klidu ubránily. V závěru už pochodovaly nervy po zbytečném vyhození puku na střídačku od Havla, kdy jsme šli do tří, inkasovali druhý gól a bylo po zápase. Naštěstí teď máme pár dní na to dát se dohromady, věříme, že se vrátí Darek Hejcman, který nám obrovským způsobem chybí. Po tom, co Šťovíček hraje u Pirátů nemáme dalšího konstruktivního centra. Bohužel dnes body nejsou a hrát 55 minut na 1:0 je málo.

Miloš Říha (HC Litoměřice): Důležitý zápas pro oba týmy. Kadaň je poslední, my se snažíme dotáhnout na klidný střed tabulky. Takže po dnešku pro nás strašně důležité body. Kadaň měla aktivní začátek, což jsme čekali, jsme rádi, že jsme udrželi nulu, i když jsme měli hodně vyloučených hráčů. Výborný gólman a dobrá oslabení nám dnes zajistili tři body.