Kadaňští byli krok od srovnání, body ale nakonec berou Rytíři

Sabina Nováková | 27.02.2021 | |

K a d a ň / K l a d n o - Předposlední domácí klání Trhačů se uskutečnilo proti kladenským Rytířům. Ti si během první poloviny zápasu vytvořili tříbrankový náskok. Trhači ale zatli zuby a pokusili se srovnat se soupeřem krok. Jako první se branky ujal Matyáš Svoboda a deset minut nato ho napodobil Tomáš Koblížek. I přes početní výhodu v samotném závěru Kadaň vyrovnávací branku nevsítila a tři body si odváží Kladno.

31.kolo, sobota 27.2.2021
Sportovní klub Kadaň - Rytíři Kladno  2:3  (0:1, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 43. M. Svoboda (Veselý), 53. T. Koblížek (Havlín, J. Svoboda) – 3. Machala (Plekanec), 23. Guman (Marosz, Račuk), 33. Guman (Račuk, Marosz). Rozhodčí: Hucl, Valenta – Tvrdík, Belko. Vyloučení: 1:7, navíc Funk (KLA) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 28:35. Zblokované střely: 5:9. Vhazování: 23:37. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: R. Běhula – Havlín, Seemann, Kottek, Trefný, Naar, Delmarche, Horáček – J. Svoboda, Houška, T. Koblížek – Adámek, Morong, Chlouba – M. Svoboda, Veselý, Homer – Babičev, L. Koblížek, M. Zabloudil.
Rytíři Kladno: Brízgala – Frye, Mikliš, Zajíc, Snuggerud, Kehar, Štochl, Funk – Machala, Plekanec, Jágr – Guman, Marosz, Račuk – Hlava, Kubík, Jelínek – Hajný, Filip, Bernat.

V úvodu zápasu byli aktivnější hosté, kteří se ihned v prvním střídání dostali před Richarda Běhulu. Po přerušení hry ale Rytíři dvakrát porušili postup při vhazování a domácím se naskytla přesilová hra. Trhači i přesto, jako už po několikáté, v úvodu střetnutí inkasovali. Špatného vystoupení domácího obránce dokázal využít Tomáš Plekanec, který se společně s Ondřejem Machalou vydal do přečíslení, které druhý jmenovaný dorážkou využil - 0:1. V následné pasáži se hra vyrovnala a po pokusech Jakuba Naara a Jana Svobody se domácím naskytla druhá přesilová hra, která skončila nevyužitá. Poté byl blízko ke vstřelení branky hostující Rostislav Marosz, jenž ale nastřelil tyčku.

Zkraje druhé třetiny se již Rytíři dočkali dvoubrankového vedení. Pohlednou kombinaci na jeden dotyk zakončoval do odkryté klece Tomáš Guman - 0:2. Po vyloučení Matěje Zabloudila měla několik šancí kladenská letka v čele s Jaromírem Jágrem, stav ale zůstal neměnný. To však změnila situace, kdy se kadaňský Babichev nechal obrat o puk Račukem, který puk zavezl až do pásma před Richarda Běhulu. Odtud už přesně našel opět Tomáše Gumana, jenž měl snadnou úlohu a navýšil na 3:0. Tři minuty nato se hostující nechali potřetí vyloučit za technický přestupek, ale Trhači ani tuto přesilovou hru nevyužili a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:3.

Třetí třetina ovšem patřila Trhačům, kteří chtěli utkání zdramatizovat. To se jim povedlo hned ve třiačtyřicáté minutě, kdy po pěkné přihrávce přes pásmo od Jakuba Veselého dokázal přesně do šibenice zakončit Matyáš Svoboda a nedal Brízgalovi šanci zasáhnout - 1:3. Zvýšená aktivita Kadaňských přinesla další možnost v podobě přesilové hry po hákování Mikliše, jenže Rytíři se v poklidu ubránili. To ale neplatilo po dalším trestu mladého Funka. Trhači se usadili v pásmu a po přiťuknutí Jana Svobody se od modré čáry do puku opřel Ondřej Havlín. Jeho střelu dokázal před brankou ještě tečovat Tomáš Koblížek a puk skončil za zády hostujícího gólmana - 2:3. Minutu před koncem seděl na trestné opět Mikliš a domácí zkusili hru v šesti proti čtyřem. Bod mohl domácím vystřelit svou dělovkou Trefný, ale Brízgala kotouč udržel ve své výstroji a Kladenští si tak odvezli z Kadaně tři body za těsnou výhru 2:3.

Sabina Nováková

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Neodehráli jsme vůbec špatný zápas. Nastoupili jsme do zápasu s respektem, možná až s moc velkým. Ve druhé třetině jsme měli vyložené gólovky, třikrát jsme byli sami před bránou a nedokázali jsme dát nějakou kontaktnější branku. Ze stavu 0:3 se to následně už těžko otáčí, nakonec se nám dva góly vsítit podařilo. Myslím si, že by nám po zápase s Kladnem bod slušel, ale bohužel začátek nebyl takový, jaký měl být a to nám na konci poté chybělo.“

Jan Kregl (Rytíři Kladno): „Myslím, že jsme opět nepředvedli nějaký parádní výkon. Sice nám tam nějaké branky napadaly, ale měli jsme potvrdit vítězství vyšším rozdílem nebo minimálně vyšším nasazením. Máme velké výpadky ve hře, neproměňujeme šance a pak se nám hra rozhodí a není to něco, co bychom od našeho týmu čekali. Klobouk dolů před Kadaní, že se vrátila do zápasu a udělala z toho pomalu ještě drama.“