Mladá Boleslav se v tabulce dotáhla na Kadaň

Katka Hodková | 25.09.2004 | |

Ze čtvrtého venkovního zápasu hokejisté SK Kadaň asi příliš radost nemají. V Mladé Boleslavi odevzdali v sobotu večer všechny body a domů se opět vracejí s prázdnou. Začarovaný kruh tak stále nebyl prolomen a jen domácí publikum dokáže hráče vyburcovat k lepším výkonům. Mladá Boleslav se naopak může radovat, ziskem tří bodů si polepšila a v celkovém součtu je na tom v tabulce s osmi body stejně jako Kadaň. Body si středočeši připsali zaslouženě, celé utkání byli lepší, vytvořili si hromadu šancí a trestali především chyby kadaňské obrany.

7.kolo, sobota 25.9.2004
BK Mladá Boleslav - Sportovní klub Kadaň  4:1  (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 9. Kadlec(Hradecký), 24. Kostourek(Jareš), 32. Vrbata(Weiss), 45. Metlička(Oliverius) - 14. Stavenský(Žák).
Rozhodčí: Vlach – Žídek, Podrazil.
Vyloučení: 6:3, bez využití,
diváků: 1500.
BK Mladá Boleslav: Musil – Morava, Drtina, Toužimský, Jareš, Vyskočil, Pojkar, Derner, Meňhart – Kadlec, Hradecký, Kameš – Nedorost, Vrbata, Weiss – Krupka, Král, Kostourek – Metlička, Stejskal, Oliverius.
Sportovní klub Kadaň: Jež –Klaus, Špelda, Štelcich, Hlavatý, Kameš, Vobořil – Hlusička, Stavenský, Kuchler – Polanský, Polák, Pech – Kajer, Postl, Jabrocký – Kreuzman, Tvrdek, Žák.

Domácí začali náporem a Jež v kadaňské brance se v úvodu musel hodně ohánět, aby čelil nebezpečným akcím mladoboleslavských hokejistů. Nejprve chyběl důraz v koncovce dvojici Vyskočil – Kostourek, poté se snažil tečí skórovat Kameš, ale těsně minul. Až poté se k první akci dostali také hosté, ale Žákova střela houštinou bránících těl neprošla.

V úvodní desetiminutovce domácí pokračovali v náporu, ale střelecky se dlouho nemohli prosadit. Přesto si potlesk vysloužil Kamešův bekhend, Vrbata namířil pouze do brankáře Ježe a Metlička z bezprostřední blízkosti kadaňskou branku přestřelil. Až na konci 9. minuty našlápl na přihrávku Hradeckého Kadlec a mezi betony Ježe otevřel skóre – 1:0. Zdálo se přitom, že je jen otázkou času, kdy svěřenci Miloslava Hořavy přidají druhý gól. Opak byl však pravdou. Ve 14. minutě totiž vybídl ke skórování exboleslavský Žák Stavenského a ten po objetí branky vyrovnal na 1:1. Tak také úvodní dvacetiminutovka skončila.

Lepší start do druhé třetiny měli opět domácí, Jareš si připsal asistenci, Kostourek objel branku a našel ve 24. minutě opět skulinku mezi betony Ježe – 2:1. Gól boleslavské hokejisty vyburcoval k většímu tlaku a ten také vedl ke třetí brance v kadaňské síti. Nejprve střílel Weiss, Jež stačil ještě vyrazit, ale po dorážce D. Vrbaty už kapituloval – 3:1. Na druhé straně Musil zlikvidoval nebezpečnou střelu Jabrockého.

V poslední třetině to nejprve zkoušel po ledě hostující Hlavatý, namířil ale vedle boleslavské branky. Domácí pak definitivně pojistili své vedení ve 45. minutě. Oliverius naservíroval puk Metličkovi, ten si položil Ježe a upravil na konečných 4:1. Poté ještě Kadlec trefil betony kadaňského gólmana a Kostourek zblízka pálil vedle. Každopádně vítězství domácích hokejistů bylo naprosto zasloužené.