Most si z Kadaně odvezl předvánoční nadílku, prohrál 5:1

Marcel Holl, Filip De Bolle, Ondřej Holl | 22.12.2012 | |

K a d a ň - V posledním utkání před Vánoci uspěla domácí Kadaň. O výsledku duelu rozhodla druhá perioda, ve které se černožlutí prosadili třikrát. Nejprve skóroval trošku "haluzáckým" způsobem Filip Seman. Ve 28. minutě zvýšil Petr Jíra. Těsně před druhou přestávkou se z úniku prosadil Jiří Charousek. Poslední třetinu začali lépe hosté z Mostu. V 42. minutě byl faulován Čurilla a sám proměnil nařízené trestné střílení. V závěru se dvakrát prosadili domácí. Nejprve se trefil Zdeněk Ondřej a necelou minutu před koncem zápasu si připsal branku bek Roman Prošek.

34.kolo, sobota 22.12.2012
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  5:1  (0:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Seman (Hanták, Mainer), 28. Jíra (Macháček, Prošek), 39. Charousek (Jíra, Macháček), 58. Ondřej (Kůs, Hafenrichter), 59. Prošek (Jíra) - 42. Čurilla (pen.) . Rozhodčí: Pavlovič - Bosák, Šmika . Vyloučení: 2:5 + Volke (MST) 10 minut nesportovní chování . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 350 . Střely na branku: 39:31 . Průběh utkání: 3:0, 5:1 .
Sportovní klub Kadaň: Řehoř - Macháček, Prošek, Schmidt, Szakal (C), Lučka, Bartejs, Opalek, Mazanec - Ton (A), Charousek J. (A), Jíra - Hafenrichter, Kůs, Ondřej - Mainer, Hanták, Seman - Stoklasa, Chlouba, Andres
SK HC Baník Most: Volke - Tomeček, Charousek K.(A), Rohan M., Hranáč (C), Parýzek, Pavlů, Čechura, Kabeláč - Heřman, Divíšek, Frolík - Kotrla (A), Čurilla, Rohan T. - Nedrda, Smolka, Kuběna - Skvortsov, Hess, Vaněk

První třetina nabídla až překvapivě vyrovnaný hokej. V první šanci se ocitl Stoklasa, jehož nebezpečnou střelu zastavil Volke. Na druhé straně nahazoval Tomeček na teč a po odpískání se strhla menší strkanice. Hosté ěli několik dobrých příležitostí v přesilové hře. Nejdříve Heřman nezpracoval puk za obranu a poté od modré nebezpečně pálil Frolík. Netrefil však branku. V 9. minutě po tečovaném nahození Smolky puk málem zaplul až do branky, ale Řehoř byl pozorný. Domácí se rozehřáli až v polovině první třetiny. Poté začali i díky přesilové hře přehrávat hosty. Nejdříve ve výhodě po nahrávce Hafenrichter mohl Schmidt střílet do prázdné branky, ale minul. V přesilové hře poté střílel Seman, ale jeho pokus skončil jen v lapačce hostujícího gólmana. Kadaňští byli při chuti a hosté měli mnoho práce s rychlými akcemi a napadáním domácích. V největší šanci první třetiny se ocitli hosté. Heřman ujel sám na Řehoře, který mu fantastickým zákrokedam zabránil ve skórování. Z následné dorážky trefil jen helmu domácího hrdiny Divíšek. Ihned po následném vhazování ujeli po chybě hostujícícho obránce Stoklasa s Andresem dva na jednoho, ale nedokázali si přihrát. Minutu před koncem rozpoutala domácí pětka peklo a puk proskakoval před odkryou brankou, hostující obrana si dávala velký pozor a nepovolila nikomu vystřelit.

Do druhé části lépe vstoupili hosté. V první minutě hry střílel Pavlů a Řehoř měl co dělat, aby udržel puk ve výstroji. Branky se ovšem dočkali domácí. Hanták zajel s pukem před branku, kde ho za záda Seman. To se hostům ani trochu nelíbilo i díky tomu, že sudí za brankou nereagoval. Volke to s gestikulací trochu přehnal a obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Brzy to mohlo být o dvě branky. Charouskův nájezd ale skončil jen na boční síti. O chvíli později skončila Schmidtova střela na stejném místě. Domácí byli i nadále lepším celkem a Ton s Jírou zatápěli hostující obraně. Ta sice dokázala vyhodit, ihned se však puk vrátil na Jírovu hůl a ten tvrdou střelou vedle betonu nedal Volkemu šanci. Ve 29. minutě se domácí dostali do přečíslení 3 na 2, Kůs ale váhal s pukem tak dlouho, až ho hostující obrana obrala. Následně Seman vybojoval puk, vyjel zpoza branky, ale hostující strážce byl pozorný. Na druhé straně vypálil Pavlů a domácí brankář se musel roztáhnout na čáře, aby puk vychytal. A dvě miuty před koncem se domácí diváci dočkali další branky. Jíra přihrál mezi obránci volnému Charouskovi a ten si v samostatném úniku vychutnal Volkeho. O další zvýšení se mohl postarat Hafenrichter, ale jeho pokus skončil mezi lapačkou a betonem.

Do třetí třetiny vstoupili hosté aktivně. Už po minutě a půl hry ujel Čurila a domácím nezbylo nic jiného než zatáhnout za záchranou brzdu, po které následovalo trestné střílení. To jel sám postižený a tvrdou střelou překonal Řehoře. Hosté se snažili vrátit se do zápasu, ale několik vyloučení udrželo domácím herní převahu. Ve 48. minutě ujel ve vlastním oslabení Čurila, obehrál obránce, ale Řehoř jeho pokus vytlačil nad branku. Hrálo se převážně o střední pásmo, žádný z týmů nechtěl otevřít obranu. Na hostujících hráčích se s blížícím koncem projevovala flustrace a někteří mohli bvýt rádi, že za své výlevy neobdrželi osobní tresty. Domácí nakonec rozhodli zápas pro sebe. Po ukázkové kombinaci na jeden dotek se puk po ose Hafenrichter-Kůs-Ondřej dostal až do sítě. Tím ovšem domácí neskončili. Po Proškově střele z kruhu upravili domácí na konečných 5:1.

Filip De Bolle, Marcel Holl, Ondřej Holl

Zdeněk Skořepa (SK Kadaň): „Dnes to byl těžký zápas. Most jsem přijel s tím, že nemá co ztratit. Také to tak vypadalo, zezačátku na nás vlítli, hráli aktivně a my jsme s tím měli problémy. Druhou třetinu jsme si rychleji dávali puky a dostávali se do šancí a proměnili jsme je. Od druhé třetiny už byla naše hra lepší. Když jsme nastoupili do třetí třetiny, tak jsme měli tři čtyři střídání slabší a nebyli jsme na sto procent koncentrovaní. Poté jsme zvládli závěr a získali důležité tři body.“

Valrij Korol (HC Most): „Dnes jsme odehráli dobrou první třetinu, ale bohužel bez vstřelené branky. Ve druhé periodě rozhodčí uznali branku na 1:0, která podle mého názoru neměla platit. Myslím si, že tohle naše hráče rozhodilo, tudíž ztratili koncentraci a dostali jsme další dvě branky. Poslední část byla z naší strany lepší, snížili jsme z trestného střílení, mohli jsme vstřelit i kontaktní branku, ale bohužel. Po čtvrté inkasované brance naši hráči rezignovali a kvůli tomu jsme inkasovali i branku pátou.“