Otěže v derby převzala Kadaň a bere 3 body

Sabina Nováková | 01.02.2022 | |

K a d a ň / K l á š t e r e c n / O h ř í - Domácí celek přivítal v Kadani rivala z Klášterce nad Ohří. Poté, co černožlutí vsítili dvě branky v prvních osmi minutách, totéž se podařilo soupeři. V jedenácté minutě tak diváci na zimním stadioně byli svědky čtyř branek. Do konce první dvacetiminutovky ale Kadaň zaťala zuby a remízový stav opět změnila ve vedení - 4:2. Další dvojici přesných střel si připsali domácí ve druhé třetině. Poprvé puk za brankovou čáru poslala první ze tří posil, a tedy Miroslav Hradecký. V téže periodě mírnou úpravu provedl ze své hole klášterecký Václav Bečka. Necelé dvě minuty ale stačila Kadani, aby si opět přivlastnila čtyřgólové vedení. V pětatřicáté minutě se do hledáčku jako střelec dostal Martin Danyo - 7:4. Poslední část byla poněkud vypjatá jak z pohledu vývoje hry, tak z pohledu hráčů. Daniel Ševčík spolu s Jiřím Vlastníkem tak kosmeticky upravili stav střetnutí na 7:6. Pro druhého z jmenovaných to však bylo pro prospěch Klášterce nad Ohří vše. Kláštereckým nepomohla ani hra v šesti bez brankáře. Toho naopak využila další posila, která zasáhla do derby, Josef Toman, jenž přes celé hřiště nasměroval kotouč do prázdné branky. Třetí z oznámených posil, Martin Strunz, si v utkání připsal dvě asistence.

11.kolo, úterý 1.2.2022
Sportovní klub Kadaň - HC Klášterec nad Ohří  8:6  (4:2, 3:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Stoklásek (Novotný, Krása), 9. Krpenský (Strunz), 14. Stoklásek (Holan), 16. Macháček (Strunz), 23. Stoklásek (Hradecký), 30. Hradecký (Stoklásek, Holan), 32. Mojžíš (Macháček, Bartók), 60. Toman – 10. Hanka (Bečka, Prokeš), 11. Bečka (Vlastník, Hanka), 31. Bečka (Danyo), 35. Danyo (Dejmek), 49. Ševčík (Videv, Kosina), 59. Vlastník (Bečka). Rozhodčí: Krebs — Kafka, Beneš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:6, 8:6.
Sportovní klub Kadaň: Pešek — Psar, Krása, Jenček, Holan — Nguyen, Krpenský, Stoklásek, Novotný, Mojžíš, Bartók, Hrdlička, Strunz, Josef Toman, Macháček, Hradecký
HC Klášterec nad Ohří: Tichý — Barantál, Koblitz, Blažek, Hartman, Barantál, Boháč, Kosina — Suk, Prokeš, Vlastník, Hanka, Videv, Ševčík, Bečka, Danyo, Dejmek