Po utkání s Duklou je Kadaň stále bezbodová

Sabina Nováková | 30.10.2021 | |

K a d a ň / J i h l a v a - Po pauze jednoho kola se Trhači představili v rámci 17. kola na domácí půdě. Tentokrát přivítali soupeře z Jihlavy. Ta po úvodní třetině vedla o dvě branky, na což Trhači zareagovali vyrovnáním v prostřední části. Nakonec se ještě v téže třetině poslali Jihlavští do vedení. Své vítězství pak potvrdili dalšími dvěma přesnými střelami za záda Richarda Běhuly v závěrečné dvacetiminutovce.

17.kolo, sobota 30.10.2021
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava  2:5  (0:2, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Bernat (Steinocher, Routa), 35. Routa (Zorko, Berčík) – 13. Lichanec (Helt), 15. Skořepa (Helt, Havránek), 38. Harkabus (Čachotský, Mareš, Seman), 54. Helt (Eliáš, Fronk), 60. Skořepa (Havránek). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Coubal, Štofa. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 325. Střely na branku: 9:46. Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 23:42. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
Sportovní klub Kadaň: R. Běhula – Steinocher, Kabelka, Štochl, Zorko, Havlín, Ferbas – Berčík, Hradecký, Konášek – Mežnar, Bernat, Švec – Čech, Homer, Bogdasarjan – Routa.
HC Dukla Jihlava: Wolf – Bilčík, Kowalczyk, Dundáček, Mareš, Eliáš, Niko – Čachotský, Skořepa, Havránek – Helt, Lichanec, Fronk – Cachnín, Juda, Brož – Harkabus, Zadražil, Seman.

Po rozpačitém úvodu začali přebírat iniciativu favorizovaní hosté, kteří připravili brankáři Kadaně Běhulovi několik perných chvilek. Nejvíce mu zatrnulo zřejmě v 8. minutě, kdy Zorko na poslední chvíli zachytil přihrávku, po níž by jen stačilo uklidit puk do odkryté klece. Trhači následně nápor Dukly rozmělnili, ale přesto to byli hosté, kteří se ve 13. minutě ujali vedení. Helt vyzval nejproduktivnějšího hráče Jihlavských Petera Lichance, jenž se trefil přesně k tyči. I u druhé branky Dukly byl exkadaňský Helt, jen tentokrát našel Josefa Skořepu, který se trefil pod horní tyč - 0:2.

Do druhé části vstoupili Trhači jako polití živou vodou. Hned po půlminutě hry Steinocher dobře viděl volného Tomáše Bernata před brankou, jemuž stačilo jen sťuknout puk do poloprázdné branky. Následně se hra přelévela ze strany na stranu, ale Kadani se přeci jen ve 35. minutě podařilo srovnat krok. Skořepa pykal za podrážení a David Routa tak dlouho míchal s pukem v pravém kruhu, až jej napálil do šibenice. Pěkná branka! Vyrovnané skóre však dlouho nevydrželo, za další tři minuty potrestal Berčíkovou vyloučení Tomáš Harkabus ranou nad vyrážečku gólmana Trhačů.

Trhači byli nicméně stále ve hře a naděje na bodový zisk drželi i po velkou část závěrečné periody. V 54. minutě se ale po odrazu k puku probojoval Filip Helt, jehož dělovka prosvištěla nad Běhulovo betonem. Definitivní tečku za zápasem pak udělal v poslední minutě Josef Skořepa, jenž po kiksu domácí obrany zvýšil na 2:5 ranou na bližší tyč.

Jiří Novotný (KAD)

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): „Duel proti Dukle byl z naší strany odehrán velice dobře, protože kluci makali. Perfektně jsme se dokázali vrátit do zápasu, ale bohužel jsme inkasovali gól během přesilové hry Dukly. Následně jsme hráli vabank a dostali branky na 2:4 a 2:5. Hráči hráli nad svoje možnosti a výkony brankáře nás opět podržely. Hrajeme prostě na to, na co máme. Jsem rád, že hráči ze sebe vydali proti Jihlavským všechno, i když jsme bohužel nakonec prohráli.“

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Začnu asi od konce. Do Kadaně jsme jeli pro tři body, což se nám podařilo naplnit. Měli jsme samozřejmě během celého utkání herní převahu, bohužel tomu chyběla taková ta zarputilost a dravost do brány. Vedli jsme 2:0, měli jsme tam několik situací, dokonce jsme jeli sami dva na branku, ale nebyl z toho gól. Tím jsme dali soupeři šanci být na dostřel, soupeř se nato chytil přesilovou hrou, kdy nám vsítil gól. Bylo vidět, že Kadaň díky tomu ožila a bylo jí na ledě plno. Tím pro nás začaly problémy, protože jsme začali ztrácet půdu pod nohama. V důležitých okamžicích nás podržel brankář. Myslím, že poměr střel nějakým způsobem ukazuje, jaký byl poměr sil na ledě, ale tím, že jsme nehráli naplno, tak jsme si to hrozně zkomplikovali a jsme rádi za tři body.“