Rysi zvítězili nad Kadaní za tři body vysokým rozdílem

Sabina Nováková | 25.09.2019 | |

K a d a ň - Trhači se vydali v rámci 7. kola Chance ligy do Haly Polárku. Frýdek-Místek ale začal utkání v první dvacetiminutovce s velkým nadhledem a vytvořil si čtyřbrankový náskok. V podstatě i stanovil vítěze duelu. Domácí fanoušci pak v každé následující třetině viděli po dvou brankách a Kadaňští se naproti tomu nedokázali prosadit ani jednou, a připisují si tak další vysokou porážku.

7.kolo, středa 25.9.2019
HC Frýdek-Místek - Sportovní klub Kadaň  8:0  (4:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Novotný (Martynek, Květoň), 9. Flok (Mikulík), 17. Martynek (Mikulík), 18. Hrachovský (Havránek, Motloch), 33. Martynek (DKvětoň), 36. Kudla (Haman), 52. Stuchlík (Mikulík, Michálek), 58. Flok (Mikulík, Zahradníček). Rozhodčí: Kašík, Cabák - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 909. Střely na branku: 35:22. Zblokované střely: . Vhazování: 28:36. Průběh utkání: 8:0.
HC Frýdek-Místek: Malík – Kudla, Haman, Kovář, Hrachovský, Zahradníček, Michálek, Adámek, Stránský – Květoň, Novotný, Martynek – Mikulík, Stuchlík, Flok – Motloch, Kaukič, Havránek – Geidl, Przybyla.
Sportovní klub Kadaň: Štěpánek (17. Wolf) – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Šilhán, Novák, Mert – Wágner, Chlouba, Pilař – Michnáč, Rindoš, Zabloudil – Koblížek, Řepík, Müller – Čech, Hotěk, Z. Zabloudil.

Domácí měli výborný vstup do utkání a už ve čtvrté minutě se dostali do vedení, když rozvlnil síť střelou z mezikruží Štěpán Novotný, pro kterého to byla v této sezoně po návratu z Třince první trefa za Frýdek-Místek. Už v deváté minutě na něj navázal Adam Flok, a když se trefil z dorážky Rostislav Martynek, brankář Oliver Štěpánek se pakoval z branky Trhačů a vystřídal ho Adam Wolf.

Toho domácí stylově přivítali další gólovou střelou, krásně pod břevno se trefil obránce Ondřej Hrachovský. To brankář Nick Malík naopak na druhé straně moc práce neměl, a když už na něj nějaká střela dolétla, počínal si jistě.

Ve druhé třetině hráli domácí dál sebevědomý hokej, ale až tolik se do zakončení netlačili. Přidali zase až ve druhé polovině třetiny, kdy se trefili dvakrát v krátkém časovém sledu. Nejprve se podruhé v utkání prosadil Rostislav Martynek a na něj pak navázal svou premiérovou brankou v dresu rysů Patrick Kudla, který překonal Wolfa tvrdou a dobře mířenou ranou z levého kruhu. Po dvou třetinách tak na výsledkové tabuli svítilo skóre 6:0 a bylo v podstatě o vítězi rozhodnuto.

Ve třetí třetině se na branku čekalo až do 52. minuty, Slezany brzdilo, že hned třikrát hráli v oslabení. Nicméně právě v tom třetím se gólově prosadili. Ve vlastním oslabení se do samostatného úniku dostal Kryštof Stuchlík a Wolfa nekompromisně překonal střelou na vyrážečku. Třešničku na dortu pak utkání přidal Adam Flok, který z mezikruží zamířil přesně k tyči a prosadil se v zápase podruhé.

Frýdek-Místek se posunul na deváté místo tabulce, Kadaň zůstává nadále poslední.

Petr Sumbal

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Je pozitivní, že jsme to nepodcenili. Na to jsme kluky od začátku upozorňovali, protože v Třebíči nám to moc nevyšlo. Naštěstí jsme k zápasu přistoupili zodpovědně, první třetina, která byla 4:0, v podstatě rozhodla o výsledku. Pak jsme se to snažili udržet, aby měl Malík pokud možno nulu, což se povedlo, a taky, aby si dal gól někdo z kluků, kdo ho ještě nedal, což se také povedlo. Bylo to povinné vítězství, ale ono je to zrádné, protože kdybychom se s Kadaní dlouho tahali a bylo to dlouho nerozhodně, mohla by přijít nervozita. To se ale naštěstí nestalo a pro nás jsou to strašně důležité tři body.“

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Jako každý zápas jsme měli špatný nástup do zápasu. Neumím si to vysvětlit, snažíme se kluky motivovat, ale my začneme a po první třetině prohráváme 0:4 a je to hotový zápas. Druhou třetinu jsme se trochu zmátořili, ale dostali jsme jeden gól a hned za minutu druhý. To nás sráží, děláme jednoduché chyby. Blahopřeji Frýdku-Místku ke třem bodům.“