Slovan předvedl obrat a odjíždí z Kadaně jako vítěz

Sabina Nováková | 30.07.2019 | |

K a d a ň / Ú s t í n/L - Trhači se v nové sezóně postavili v rámci přípravného utkání proti Ústí nad Labem. Právě domácí se ujali první branky duelu. Když si Kadaňští vytvořili dvoubrankový náskok, Slovan dokázal nejen vyrovnat, ale přidal k tomu i obrat. Nakonec hostující hokejisté odcházeli z kadaňského ledu s vítězstvím o čtyři branky.

0.kolo, úterý 30.7.2019
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  4:8  (3:2, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Kuba (Klodner), 6. Müller (Chalupa, Trefný), 11. Bárta (Kůs, Poizl), 21. Poizl – 5. Roubík (Málek, Severa), 19. Vildumetz (Brož), 23. Severa (Roubík, Brož), 23. Roubík (Vildumetz), 27. Tůma (Maršoun), 35. Severa (Vildumetz, Roubík), 41. Vildumetz, 51. Tůma (Zukal, Čermák). Rozhodčí: Hlinka, Luczków – Tichý, Bláha. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:8..
Sportovní klub Kadaň: Wolf (31. Štěpánek) – Trefný, Poizl, Chalupa, Gajdoš, Spálovský, Foltýn, Sysel, Klodner – Řepík, Kůs, Bárta – Šulek, Planý, Müller, Dubský, Prymula, Zabloudil, Homer, Kuba, Seniov
HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Málek, Brož, Stuchlý, Zukal, Hes, Mareš – Severa, Roubík, Vildumetz – Maršoun, Čermák, Tůma – Krliš, Dörner, Harkabus

Utkání začali lépe domácí. Již v první minutě vyslal Patrik Prymula tvrdou střelu na Stahla, který ji poslal do rohu hřiště. O necelou minutu později Jan Klodner pěknou nahrávkou našel Miroslava Kubu, který krásnou ránou poslal Kadaň do vedení. Vedení domácím ale dlouho nevydrželo. Po dvou minutách se k puku dostal Málek, ten vypálil na Wolfa, ale těsně před ním byl Jaroslav Roubík, který si připsal svou první branku v utkání. V 6. minutě se puku zmocnil Jan Müller, ten si vybruslil před Stahla a roztáhl ho tak, že na střelu hostující brankář nestačil. V 10. minutě byl vyloučen Vladimír Brož a nabídl tak domácím přesilovou hru. Tu Trhači po pár sekundách využili, když Jan Bárta prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Na konci 18. minuty Vladimír Brož našel Tomáše Vildumetze, a ten snížil na rozdíl jedné branky.

Do druhé třetiny vstoupili výborně opět domácí. Po jednadvaceti sekundách Daniel Poizl vypálil střelu, která se otřela o tyčku a skončila za zády Davida Stahla. Od té doby se už prosazoval pouze Slovan. Ve 22. minutě se po nahrávce Jaroslava Roubíka prosadil Jiří Severa. O pár sekund později přidal svou druhou branku v utkání Jaroslav Roubík. O čtyři minuty později se při hře 4 na 4 prosadil Martin Tůma. V polovině utkání domácí vystřídali brankáře, Adama Wolfa nahradil Oliver Štěpánek. Ten inkasoval po čtyřech minutách, kdy nestačil na střelu Jiřího Severy.

Do třetí třetiny tentokrát lépe vstoupili hokejisté Slovanu. Po padesáti sekundách Tomáš Vildumetz krásně vykoupal Štěpánka. Poslední branka Slovanu přišla deset minut před koncem utkání. Lukáš Zukal vyslal tvrdou střelu, kterou dokázal tečovat Martin Tůma, pro kterého to byla druhá branka v utkání. Slovan si tak na úvod přípravy připsal výhru 8:4!

Daniel Slavíček

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Z výsledku jsme zklamaní, jelikož ve druhé třetině jsme měli obrovský propad. Zase na druhou stranu musím říct, že ve třetí dvacetiminutovce jsme dostali z ničeho branku a my nebyli schopni ji vstřelit ani do odkryté svatyně. Kluci splnili to, že chceme ve dvou napadat, ale musíme zlepšit důraz v zakončení.“

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): „Do utkání jsme vstoupili trochu vlažněji než Kadaň, která začala aktivněji. Na začátku druhé třetiny jsme dostali rychlou branku, kterou jsme soupeři rychle oplatili dvěma slepenými góly v jednom střídání. Je to první zápas, takže to úplně hodnotit nelze. Nechali jsme jednu celou pětku doma, hrajeme na tři formace a do Chomutova to zase prostřídáme, abychom byli v nějakém tempu.“