Třebíč si vynutila prodloužení

Katka Hodková, Miroslav Lučan | 01.02.2006 | |

Severočeši nastoupili po uzávěrce přestupů do zápasu s Třebíčí v zajímavé sestavě. Do základního kádru se po štaci v Havířově vrátil obránce Robert Plaček. Další změnu přineslo nasazení čtyř juniorů. Atmosféru "áčkového" utkání si mohli vyzkoušet obránci Vojtěch Kloz s Jakubem Loučkou a útočníci Jan Stehlík s Radkem Krpenským. V domácím utkání se však nejlépe ukázal nový kapitán Martin Postl. Hlavní muž týmu vstřelil první branku a ukázal, že spolehlivě nahradí Miloše Kajera, který před ním nosil céčko na hrudi.

45.kolo, středa 1.2.2006
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  1:1p  (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33.Postl (Klaus, Žák) - 59.Kvetoň (Lukač, Oliva). Rozhodčí: Nečas - Mašek, Rozlílek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 23:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Klaus, Hlubuček, Lašek, Plaček, Hlavatý, Kloz, Žák, Derfler, Postl, Zika, Valčák, Polanský, Stehlík, Tauš, Hubínek, Švejda.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Lukač, Rehák, Sláma, Šefčík, Lučka, Bulička, Laš, Oliva, Květoň, Fryauf, Dolníček, Kubiš, Čech, Zahradník, Látal, Pelán, Korotvička, Přibyl.

První třetina: Hokej neodpovídal první lize.

Zápas začal na kadaňský stadion poněkud nezvykle. Domácí si vytvořili tlak už od úvodních vteřin, ale ani jednu z povedených šancí nevyužili. Horácká Slavia brzy přišla na to, že pokud chce v Kadani bodovat, musí přidat. Hosté brzy vyrovnali tempo, ale ani jeden z týmů nepředváděl hokej hodný první ligy. Takřka celou třetinu diváci neviděli větší gólovou šanci. Hráči se na konci třetiny rozcházeli za smírného stavu - 0:0.

Druhá třetina: Kadaňský kapitán otevřel skóre.

V úvodu druhé části se předvedli hosté z Třebíče. Ve 23. minutě spálil obrovskou šanci Oliva, který nedokázal usměrnit puk do opuštěné branky. O tři minuty později se k otevření skóre dostali domácí. Zikovu povedenou střelu gólman Šindelář s potížemi vytěsnil ramenem. Ve 28. minutě měli hosté výhodu dvou mužů v poli. Na trestné v té době seděli Plaček a Zika. Domácí ale minutu a třicet šest vteřin trvající oslabení přežili zásluhou brankáře Hübla, který zlikvidoval několik těžkých střel.

Ve 32. minutě dostala Kadaň možnost zahrát si přesilovku. A tentokrát domácí svou početní převahu zužitkovali nejlepším možným způsobem. Martin Postl vyslal parádní dělovku zpoza kruhů a Šindelářovi tak nedal vůbec žádnou šanci - 1:0! Tři minuty před koncem třetiny ukázal své kvality brankář Hübl, když čelil několika dorážkám Květoně a Laše. V závěru již nedošlo k žádnému významnému zvratu.

Třetí třetina: Třebíč poslala zápas do prodloužení.

Hned v úvodní minutě si hosté vychutnali další přesilovku. Kadaňští se však statečně bránili a Třebíč skoro nikam nepustili. Ve 48. minutě rozehřál silně prochladlé torzo diváků Derfler, když vystřelil zopza obránce, a puk prošel mezi betony třebíčského brankáře. Šindelář se ale pohotově sklonil a se štěstím ukryl puk v lapačce před dotírajícím hejnem domácích hráčů. Deset minut před koncem třetí třetiny byl vyloučen kadaňský Hubínek. Hned po rozehrávce pálil hostující Zahradník, jeho bombu však Hübl profesionálně zneškodnil.

S blížícím se koncem Třebíč přidala na tempu hry a často si vynutila vyloučení domácího hráče. Sto dvacet pět vteřin před závěrečnou sirénou se hosté na šestnáct vteřin ocitli v přesilovce 5 na 3. Neuběhlo ani deset vteřin a Třebíč zajásala, puk nepochopitelným způsobem prošel do kadaňské sítě. Štastným střelcem se stal Lukáš Květoň. Rázem bylo vyrovnáno na 1:1.Hostům zůstala možnost přesilové hry i po gólu, ale žádna další branka již nepadla.

Prodloužení: Výsledková tabule se nepohnula.

Do nastavené části se vrhli lépe hosté, kteří byli pochopitelně nabuzeni vyrovnávacím gólem. Oba týmy si vytvořily několik šancí, ale gólmani měli oči na stopkách. V poslední minutě měl obrovskou šanci Zika, když po vyšachování obrany Třebíče zůstal sám před poloprázdnou brankou. Šindelář na situaci okamžitě zareagoval a vhodil hokejku přímo do Zikovy střely. Třebíč si za remízu odváží zpět na Moravu cenný bod.

Miroslav Lučan, Martin Gahler

Josef Horešovský (Třebíč): Utkání bylo poznamenáno chladem a situací, ve které se oba týmy nachází. Každý chtěl body, takže utkání bylo opatrné. Nikdo nechtěl udělat chybu. Myslím, že nakonec je výsledek spravedlivý. Obě mužstva dosáhla bodů. V závěru byly šance na obou stranách, kdy mohl jeden nebo druhý dát gól. My jsme spokojení.

Miroslav Novák (Kadaň): Čekal nás soupeř, který na tom není tak dobře technicky, ale je to zarputilé mužstvo, hrají dobře jeden na jednoho. My jsme věděli, že šancí bude málo, což se i potvrdilo. Vedli jsme jedna nula, ale bohužel. Poskytli jsme soupeři přesilovku pět na tři a ten ji využil. Tento zápas měl být určitě za tři body, vzhledem k tomu, že nás čekají mužstva z horní části tabulky.