Milan Krčmář | 12.02.2004 | |

V Třebíči se Kadani tradičně nedaří, i proto je vítězství velice cenné.

5.kolo, sobota 27.9.2003
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  2:3  (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 31. Oliva, 60. Hrbáček (Mazanec) – 8. Pech, 44. Kuchler (Klaus), 52. Dobiáš (Kuchler, Stavenský). Vyloučení: 6:5, navíc Kříž (T) a Stavenský (K) 10 minut OT Využití: 2:1 Oslabení: 0:0 Diváků: 1.000 Rozhodčí: Kubeš – Klouda, Dvořák

SK Horácká Slavia Třebíč: Kučera – Mazanec, Kříž, Hrbáček, Dusík, Pecka, Kališ – Holý, Žiška, Kaňka – Lála, Oliva, Fryauf, Mráz, Sobotka, Topol – Hrůza, Dolníček, Zahradník.
Sportovní klub Kadaň: Fikrt – Pospíšil, Vilášek, Kivoň, Klaus, Punčochář – Toms, Stavenský, Kuchler – Dobiáš, Tvrdek, Pelán – Kreuzman, Fořt, Derfler – Kajer, Pech, Kreuzer.

Třebíč nezačala špatně, dokonce Severočechy uzavřela v jejich obranném pásmu, ale ani Lálova teč, ani pěkná Sobotkova střela neskončily za zády kadaňského brankáře Fikrta. Tlak domácích však trval jen šest minut, pak byl za hru vysokou holí vyloučen Kříž a Horácká Slavia v oslabení inkasovala první gól. Třebíčští hráči si při bránění příliš neporozuměli, najednou se odkryla prakticky celá branka a v ní skončil puk z hokejky Pecha - 0:1. Třebíč mohla odpovědět v 16. minutě, ale Mrázův únik zhatil jeden z kadaňských beků.

Ve 27. minutě se před Kučerou zčistajasna zjevil Dobiáš, ale třebíčský brankář byl tentokrát pozorný a skulinku mezi betony, kam směřoval puk, si pečlivě pohlídal. Poté mohl zvýšit Tvrdek, ale třebíčská obrana zapracovala a jeho pokus včas zastavila. Poté se těžiště přesunulo na druhou stranu, ale ani Lálova střela, ani šance Žiškovy řady nenašly svůj cíl. Až teprve Oliva ve 31. minutě při přesilovce dorazil puk za Fikrtova záda a srovnal na 1:1. O minutu později mohl Mráz poslat svůj tým do vedení, ale těsně před zakončením byl důrazně odstaven hostujícími zadáky. Třebíč tak prostřední část hry vyhrála 1:0.

Na začátku 44. minuty poslal Klaus Kuchlera do brejku a ten ukázkovým blafáčkem zvýšil na 2:1 ve prospěch hostů. O minutu později diváci jen vzdychli při střele Mráze, ovšem Fikrtova vyrážečka byla na svém místě. Stejně tomu bylo i ve 47. minutě, kdy Fikrt s obrovským štěstím zlikvidoval Hrbáčkovu střelu. Tak se stalo, co se stát muselo – Peckovi se svezl puk, toho se zmocnili Stavenský s Kuchlerem a v kombinaci s Dobiášem padla třetí branka hostů. V 55. minutě mohlo skóre vypadat ještě hrozivěji, ale Kučera Stavenského úmysl plně vystihl. 85 vteřin před koncem Třebíčští odvolávají Kučeru, hraje se šest proti pěti. Navíc fauluje Stavenský a domácí mají výhodu dvou mužů v poli. Tu nakonec využívají, ale na myšlenky o prodloužení je příliš pozdě - Hrbáček závěrečnou branku střílí až šest vteřin před koncem, a tak pouze kosmeticky upravuje výsledek. Třebíč tak opět prohrává, tentokrát s rozdílem jediné branky.

Milan Krčmář

Miroslav Novák (Kadaň): Před zápasem jsme měli velký problém se sestavou, v každé lajně se nám zranil klíčový hráč, navíc dneska nastoupili čtyři hráči po nemoci a po zranění. Věděli jsme, že nebudeme moct hrát nějaký hezký hokej, že ta souhra nebude taková. Chtěli jsme hrát efektivně, což se nám povedlo, až na několik momentů. Na soupeři bylo vidět, že je v křeči a že si nevěří. Ty finálové akce si Třebíč zkazila sama, aniž bychom na to měli vliv. Věřil jsem, že si dneska aspoň bod odvezeme a nakonec jsme si odvezli tři.

Ladislav Kolda (Třebíč): Zápas se nám zase nepovedl, představoval jsem si to jinak. Všichni hráči nám nehrají tak, jak bychom si představovali. Možná byla vidět zvýšená bojovnost, ale to dneska nestačilo.
Dneska jsme zase postavili Kučeru, v Prostějově nezachytal špatně, tak jsme to zkusili. On nechytne, jak se říká, něco navíc, ale mančaft mu také nepomáhá. Jsou to zásadní chyby, že nám soupeř jezdí sám na bránu a my nedokážeme pokrýt hráče.