Trenér Orenburgu proměnil stadion v bojiště

Martin Gahler, Aleš Strouha | 03.08.2009 | |

Přípravný zápas kadaňského týmu s ruským Orenburgem se v Ostrově nad Ohří nedohrál. Hráči ruského celku, kteří hráli po celou dobu velmi tvrdě, neudrželi nervy na uzdě a vyprovokovali hromadnou bitku, po které bylo utkání za stavu 1:2 pro Kadaň předčasně ukončeno. Největším provokatérem byl nečekaně trenér domácího celku, který nejdříve v první třetině napadl hráče Kadaně a vzápětí vyběhl na led vyjasnit si signalizovaný trest s hlavním sudím. V čase 38:29, kdy jeden z hráčů Orenburgu napadl hlavního sudího, vzal útokem střídačku Kadaně. Předčasný závěr utkání připomínal spíše boxérský ring než přátelský zápas mající pramálo společného se sportem.

0.kolo, pondělí 3.8.2009
Orenburg - Sportovní klub Kadaň  1:2  (1:1, 0:1, -:-)
Branky a nahrávky: 7. Sursov (Bets) - 15. Stehlík, 37. Šíp (Hlubuček). Vyloučení: 10:8, navíc Galfanov 10 minut za nesportovní chování, hráč hostí(trenér) trest ve hře za útok na rozhodčího. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2 (v čase 38:29 předčasně ukončeno).
Orenburg:
Sportovní klub Kadaň: Jarina, Kašák - Lang, Hlubuček, Boguský, Spitzer, Zmeškal, Kloz, Žižka, Kocek, Indra, Chyba, Kadlec, Gombár, Šíp, Boušek, Balázs, Freiberg, Polanský, Kašpárek, Stehlík, Pražák.