Trhači padli s Prostějovem, rozhodla první třetina

Filip De Bolle | 02.02.2019 | |

K a d a ň / P r o s t ě j o v - Domácím nevyšla úvodní třetina, ve které čtyřikrát inkasovali a připsali si pouhou jednu střelu na branku. Ve druhé části se obraz hry vyrovnal, byli to znovu hosté, kteří přidali pátou branku. V úvodu třetí části Trhači snížili zásluhou Jana Svobody a Jiřího Tupého, Jestřábi však potrestali častá vyloučení a dvěma brankami v početní výhodě upravili na konečných 2:7

53.kolo, sobota 2.2.2019
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  2:7  (0:4, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 44. J. Svoboda (Homer, Tupý), 48. Tupý (J. Svoboda, Wágner) – 11. Račuk (Žálčík, Starý), 15. Nouza (Divíšek, Havlík), 18. Prokeš (Venkrbec), 20. Divíšek (Čáp, Žálčík), 32. Račuk (Žálčík), 50. Divíšek (Žálčík, Račuk), 53. Divíšek (Žálčík, Nouza) Rozhodčí: Luczków, Jechoutek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 10:2. Využití: 0:3. Diváci: 293. Střely na branku: 22:52. Zblokované střely: 1:4. Vhazování: 25:41. Průběh utkání: 0:5, 2:5,2:7.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Foltýn, Uřídil, Cestr – Šulek, Kůs, Wágner – Zabloudil, Rindoš, Maršoun – J. Svoboda, Tupý, Homer – Zd Zabloudil, Konášek, Bláha.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Mikliš, Havlík, Kolář, Čáp, Husa, Krejčí, Bažant – Nouza, Divíšek, Luňák – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Pšenička, Matýs – Prokeš, Meidl, Venkrbec.

Jestřábi ihned od úvodního vhazování diktovali tempo hry, chvilkama to vypadalo, jako na pouti. Z Prostějovského kolotoče vypramenila i první branka. Lukáš Žalčín našel před brankou dobře postaveného Marka Račuka, který rychlou střelou zápěstím procedil puk mezi betony Štěpána Lukeše - 0:1. Druhá branka byla k vidění o čtyři a půl minuty později. Tomáš Divíšek našel zpoza branky hůl Tomáše Nouzy, který střelou z první zvýšil na 0:2. Hostující tlak nadále pokračoval, a Lukeš lovil kotouč ze své sítě potřetí. Matouš Venkrbec vypálil na Lukeše, jenž tento pokus vyrazil pouze před dojíždějícího Radka Prokeše - 0:3- Následovalo vyloučení na domácí straně. Zděněk Čák nahodil puk do Lukešova brankoviště, kde vznikla pořádná mela a za domácí brankou se rozsvítilo červené světlo. Rozhodčí si poradili i s brankovým kolegou a gól uznali. Podle jejich verdiktu puk za brankovou čáru propasíroval Tomáš Divíšek - 0:4. Převahu Prostějova ukázal i konečný součet střel po první třetině, který ukazoval jednu střelu domácích a třiadvacet střeleckých pokusů na straně Jestřábů.

Tlak Jestřábů ve druhé části povolil, a tak se do několika šancí dostala i Kadaň. Jako první se do střelecké šance dostal domácí Uřídil, jehož střelu schoval Neužil mezi své betony. Následně se do individuální akce dostal David Dvořáček, jenž prokličkoval celé hřiště, ale místo střeli volil přihrávku do prostoru, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Následně se do přečíslení dva na jednoho dostal Zabloudil s Bláhou, ale na zakončení již neměli dost sil a kotouč odevzdali hostujícímu obránci. Do další domácí šance se dostal Rindoš, jenž tečoval Hajičovu střelu, ale Jakub Neužil si poradil i s tímto pokusem. Domácího tlaku využil Marek Račuk, který z protiútoku nadvakrát překonal Lukeše - 0:5. Do velké šance na snížení se dostal František Wágner, který zkoušel ze vzduchu dorazit Kůsovu střelu, i v tomto případě byl Neužil na svém místě. Následovala pětačtyřicet vteřin dlouhá dvojitá přesilová hra pro hosty. V té se vyznamenal Štěpán Lukeš, který vytáhl několik důležitých zákroků. V poslední minutě se do střelecké pozice dostal Tomáš Divíšek, který tentokrát nezamířil přesně.

Trhači si svou aktivitu z poloviny zápasu přenesli i do třetí třetiny, za což byli po třech minutách odměněny gólem. David Homer našel v levém kruhu připraveného Jana Svobodu, který pohotovou střelou vymetl všechny pavučinky v Neužilově kleci. Ihned na to byla Trhačům nabídnuta přesilová hra, tu Jestřábi zvládli na jedničku. Dvě minuty po vypršení trestu se do velké šance dostal Pšenička, jehož střelu, která plachtila za Lukešova záda, vyrazil z brankové čáry František Lukeše. Odraženého kotouče se zmocnil Jan Svoboda, který našel lépe rozjetého Jiřího Tupého, který s kotoučem zamíchal a střelou na vyrážečku snížil na 2:5. Aktivitu Trhačů zastavilo vyloučení Filipa Eliáše, který za vysokou hůl dostal čtyřminutový trest. Jestřábi se přesilové hry zmocnili nejlépe, jak mohli. Lukáš Žálčík přihrál kotouč na hůl Tomáše Divíška, jenž střelou do odkryté klece zvýšil - 2:6. O pár chvil později byl Lukáš Žálčík blízko sedmé brance, radost mu ovšem tygřím skokem překazil Štěpán Lukeš. Devatenáct vteřin po vypršení domácího vyloučení přišel na řadu trest další. I tuto přesilovou hru Jestřábi využili. Po krásné kombinaci si puk převzal Tomáš Divíšek, který střelou zápěstím završil hattrick - 2:7. Prostějov si tak po vydařené první třetině připisuje tři body do tabulky.

Stanislav Jiskra

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „Věděli jsme, že proti nám nastoupí soupeř, který nám moc nesedí. Prostějov je výborný co se útoku týče. I přesto jsme si ale věřili, něco jsme si řekli, avšak bohužel první dvacetiminutovka rozhodla. Se čtyřbrankovým náskokem nás Prostějov už do hry příliš nepustil“

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Do Kadaně jsme jeli s jasným cílem, a tedy odvézt si odtud tři body. To se nám taky podařilo, za což jsem velice rád. Nyní se už budeme soustředit na konec sezóny.“