Trhači po bojovném výkonu padli s Porubou

Filip De Bolle | 08.09.2018 | |

K a d a ň - První ligový zápas přinesl hned osm branek. Domácí šli do vedení zásluhou Jakuba Trefného, v polovině třetiny však hosté otočili dvěma brankami v rozmezí deseti vteřin. V úvodu druhé části vyrovnal Václav Rezek, ale hosté rychle odskočili na rozdíl dvou branek. Naději vykřesal ve 34. minutě Jan Müller, ale zápas už další branku do sítě Poruby nepřinesl. Závěrečná hra bez brankáře navíc přinesla pátou branku do domácí sítě.

1.kolo, sobota 8.9.2018
Sportovní klub Kadaň - HC RT TORAX Poruba 2011  3:5  (1:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Trefný (Maršoun, Szathmáry), 22. Rezek (Jánský, Říha), 34. J. Müller (Říha) – 9. Baláž (Š. Stránský), 10. Illéš, 26. Zdeněk (T. Jáchym), 29. P. Zdráhal, 60. Vymazal. Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Doležal, Beneš. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 350. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
Sportovní klub Kadaň: Hamalčík (Kuchař) – Trefný (C), Szathmáry, Janeba, Kadeřávek, Kachyňa, Popela – Klíma, Kůs (A), Helt – Rezek, Říha, J. Müller (A) – Maršoun, Tupý, Jánský – Šulek, Rindoš, J. Svoboda.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dundáček, Ovčačík, Adam, Matějíček, Urbanec, Slavík – J. Káňa, Hudeček, Illéš – Toman, T. Jáchym, Zdeněk – Kanko, Vymazal, Tomi – Baláž, Häring, P. Zdráhal – Š. Stránský.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté. Po dvou minutách hry prověřil pozornost Hamalčíka střelou od modré čáry Vymazal. O minutu později se Matějíček provinil útočným faulem a domácí po půlminutě hry využili přesilovou hru. Szathmáryho střela se přes Maršouna dostala až na hůl Jakuba Trefného, který rychlou střelou nedal brankáři hostů šanci. Poruba byla aktivnějším celkem, ale chyběl jim klid při zakončení. V deváté minutě dostal přihrávku za obranu Jozef Baláž a nekompromisní střelou pod horní tyč vyrovnal. Okamžitě po vhazování udělala domácí obrana chybu a Jakub Illéš se zadarmo zmocnil kotouče v prostoru mezi kruhy, odkud nedal domácímu brankáři šanci. A mohlo být hůře. V 11. minutě ujel do brejku Vymazal, ale přestřelil domácí klec. Hosté i nadále kontrolovali tempo zápasu, ale do žádné větší šance se nedostali.

Trhači i do druhé části vstoupili lépe a znovu díky přesilové hře. V té Říha zastavil protiútok hostů a vybídl Jánského, který našel před brankou Václava Rezka a domácí útočník dotlačil kotouč do sítě. Pětadvacátá minuta přinesla přesilovou hru také na druhé straně. Po vhazování zůstal před brankářem osamocený Jáchym, který vylákal brankáře z branky a následně přihrál Jiřímu Zdeňkovi, který střelou do poloprázdné branky vrátil vedení Porubě. O necelé tři minuty později přišla druhá přesilová hra pro hosty a i tentokrát modrobílí skórovali. Patrik Zdráhal zůstal zapomenutý u levé tyče a našel skulinu mezi Hamalčíkem a brankovou konstrukcí.

Trhači nesložili zbraně a snažili se o snížení. Při bezhlavém útočení zapomínali bránit a to se domácím málem stalo osudným. Nejdříve ve 32. minutě ujeli hned dva útočníci hostů, ale na Hamalčíka nevyzráli. O minutu později musel vyjet proti přihrávce za obranu, jeho rozehrávka našla hůl pouze dalšího hráče červenobílých. Naštěstí pro domácí střele do odkryté branky zabránil pádem jeden z obránců. A vzápětí vykřesal jiskru naděje Jan Müller, který po přihrávce zpoza branky překvapil Kůdelu.

Zbytek druhé části i úvod třetí přinesl více opatrný hokej. Jak šel čas otevírali domácí více a více obranu. Toho hosté využívali rychlými brejky. Ve 46. minutě ujel Káňa, ale Hamalčík udržel svůj tým ve hře. O minutu později ujeli hned dva hráči Poruby, domácí brankář vyšel vítězně i z tohoto střetnutí. V 52. minutě to byl znovu Káňa, který byl tentokrát dostoupený obráncem a nemohl pořádně zakončit. V závěru zápasu Trhači zkusili hru v šesti. V té pálil z prostoru mezi kruhy Říha, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Zápas nakonec rozhodla chyba jednoho z domácích hráčů, po které se ke kotouči dostal Stránský a v situaci dva na jednoho zakončil do prázdné branky Michal Vymazal.

Filip De Bolle

Aleš Flašar(HC RT TORAX Poruba 2011): „Jsme nováčkem soutěže a vůbec jsme nevěděli do čeho jdeme. Byla to pro nás dlouhá cesta a byli jsme takoví zaskočení. Myslím si ale, že jsme z toho zbytečně udělali drama, protože jsme měli ve druhé třetině hodně šancí, které jsme neproměnili. Kadaň má velice silný útok, který nám zatápěl. Jsem rád, že jsme proti ní nakonec uhráli tři body. Kadaň je silný tým, hráli výborně a mně se to líbilo. Klukům děkuji za výhru.“

Radek Kampf (SK Trhači Kadaň): „Prohra nás mrzí. V první třetině jsme dostali dva laciné góly. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, ale je škoda, že jsme zase dostali góly v oslabení. Třetí část byla z naší strany výborná, jen škoda, že v power-play se nám nepovedlo tu situaci sehrát, abychom zápas srovnali. Kluci to odmakali výborně a na to, co máme za sebou během těch pár dní, to byla paráda. Samozřejmě je dále na čem pracovat. Jsou věci, které musíme doladit. Myslím, že náš herní projev není špatný a že se budeme jen zlepšovat. “