Trhači přišli o remízový stav a padli s rysy

Sabina Nováková | 26.11.2017 | |

K a d a ň – Trhači po prohraném sobotním utkání v Karlových Varech přivítali na svém ledě o den později v rámci předehrávky pětatřicátého kola WSM Ligy rysy z Frýdku-Místku. Téměř všechny změny stavů se odehrály v úvodní části zápasu. V první periodě se hosté dostali do vedení, vzápětí zvládli Kadaňští vyrovnat. O remízový stav však přišli o pár minut později. Poslední branku utkání přidal na konto znovu Frýdek-Místek, a odvezl si tak z Kadaně tři body.

35.kolo, neděle 26.11.2017
Sportovní klub Kadaň - HC Frýdek-Místek  1:3  (1:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Hlava (Blaha, Dufek) – 13. Christov (Pechanec, Haman), 18. Kofroň (Christov, Pechanec), 33. Klimša (Kofroň, Pechanec). Rozhodčí: Jechoutek, Vokřál – Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváci: 213. Střely na branku: 36:25. Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 43:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 0:3.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Trefný, Černý, Blaha, Rašner, Kadeřávek, Szathmáry, Šesták – Müller, Kůs, Dufek – Chrpa, Chlouba, Hlava – Flynn, Hejcman, Procházka – Krejčiřík, Rindoš, Tupý.
HC Frýdek-Místek: Daneček – Zahradníček, Ovčačík, Matyáš, Haman, Stránský, Bartko – Kalus, Pechanec, Bajtek – Christov, Osmík, Harkabus – Kafka, Przybyla, Klimša – Kofroň, Peterek, Kvasnica.

Hned v úvodu zápasu se hosté nechali vyloučit. Totéž se za minutu zopakovalo i na straně Kadaně. K žádné větší šanci při hře čtyři na čtyři nedošlo. Ve zbytku oslabení pak byli Trhači velmi aktivní. Alex Rašner vyslal střelu na Lukáše Danečka a chvíli nato dorážel z těsné blízkosti Darek Hejcman. V šesté minutě se do samostatného úniku dostal ve vlastním oslabení Vít Christov, jehož pokus Dominik Pavlát zneškodnil. Frýdecko-místecký útočník následně absolvoval trestné střílení, proti kterému domácí gólman zasáhl pravým betonem. V osmé minutě se to hýřilo šancemi na obou stranách. Nejprve Nicolas Hlava dostal přihrávku před zívající branku, poté David Klimša vyjel sám na Dominika Pavláta. Obě velké příležitosti si brankáři obou týmů pohlídali.

O tři minuty později se ve výborné pozici objevil Dominik Kafka, jenž se snažil zakončit tvrdou ránou. Dominik Pavlát ale opět vytáhl bravurní zákrok. Ve třinácté minutě již hosté využili přesilovou hru, když Vít Christov nedal svým bekhendem Dominiku Pavlátovi žádnou šanci. Rysi tak otevřeli jako první skóre utkání – 0:1. O necelé dvě minuty později byli úspěšní i Trhači. Nicolas Hlava taktéž využil přesilové hry a přesnou palbou z levého kruhu vyrovnal klání na 1:1. Znovu přišlo na řadu vyloučení a znovu gól. V závěru první periody na 1:2 zvýšil náskok hostů David Kofroň, který dorážel po palbě Víta Christova.

Se začátkem další třetiny se opět vylučovalo. Tentokrát na straně Trhačů. Díky tomu mohl David Klimša tečovat přihrávku od spoluhráče přímo za záda Dominika Pavláta. Ten svůj tým podržel a zabránil celé šanci. Ve čtyřiadvacáté minutě si Nicolas Hlava počkal na přihrávku před branku Lukáše Danečka. Kotouč ale za jeho záda nezvládl protlačit. V sedmadvacáté minutě musel vyrážečkou zasahovat Dominik Pavlát, když Vít Christov poslal přihrávku na Ctirada Ovčačíka. Ve třicáté minutě chyběl kousek ke gólové radosti Roberta Černého. Ten ránou z pravé strany překonal hostujícího brankáře, puk však skončil těsně vedle pravé tyčky.

Ve dvaatřicáté minutě se na Dominika Pavláta hrnuli útočníci z řad rysů. Celou akci zakončil Vít Christov, jenž pouze nastřelil helmu Dominika Pavláta. Za necelou minutu už ale David Klimša zvýšil náskok frýdecko-místeckých na 1:3 s využitím přesilové hry. Minutu nato mohl snížit stav Jan Müller, který se snažil nadvakrát překonat Lukáše Danečka. S úspěchem se to však nesetkalo. O pár vteřin později Jan Dufek sám unikal na branku hostujících hráčů, kdy puk mezi betony Lukáše Danečka neprocpal. Jakub Trefný to ještě zkoušel tři minuty do konce druhého dějství, jeho tvrdá střela skončila na betonech Lukáše Danečka.

Ve třetí třetině se na branku už nedostalo na žádné straně. K vidění bylo několik gólových pokusů. Zblízka se ve třiačtyřicáté minutě mohl prosadit Darek Hejcman, který si sám vybojoval slibnou pozici. Jeho pokus trefil pouze brankářovy betony. Znovu se do obrovské příležitosti dostal i v jednapadesáté minutě a Lukáš Daneček kotouč letící na prsa chytil. V sedmapadesáté minutě se mohli opět radovat hosté. Trhači se ale nedali a společně zabránili další inkasované brance.

Dvě minuty do konce utkání se Alex Rašner dostal do úniku, při kterém mohl zakončovat do prázdné branky, ale v rychlosti otevřenou klec minul. V poslední minutě dostal Antonín Pechanec přihrávku před Dominika Pavláta, kde byl připraven puk protečovat do pravé šibenice. Kotouč však skončil těsně nad brankovou konstrukcí. Dvacet vteřin do konce Jiří Čelanský odvolal Dominika Paláta z brankoviště, to už na vyrovnání dvou gólů nestačilo.

Sabina Nováková

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): Myslím, že to bylo bojovné utkání z obou stran, ale soupeř nás ale potrestal třemi využitými přesilovkami. Nebyli jsme schopní dát gól ani z vyložených šancí, to rozhodlo o výsledku. Nemohu říci, že jsme nebojovali, ale soupeř nás nachytal v koncovce, ta nám stále chybí a musíme na ní zapracovat.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Jsme rádi, že jsme zápas zvládli dovést do vítězného konce, protože se nám to v posledních zápasech moc nedařilo. I přesto, že jsou domácí poslední, tak skladba týmu tomu vůbec neodpovídá. A proto jsme věděli, že nás v Kadani čeká těžký souboj, což se potvrdilo.