Trhači přivážejí bod z ledu kališníků

Jindřich Poledna | 10.02.2016 | |

Po sérii proher chtěli Trhači konečně bodovat. Na ledě Litoměřic sice prohrávali po brance z dvojnásobného oslabení, přesto ještě v prvním dějství vyrovnal v přesilové hře Robert Černý. Na začátku druhé třetiny otočil skóre na kadaňskou stranu Lukáš Vrána, Trhači tak vedli po dvou třetinách v Litoměřicích 2:1. Jenže domácí tým po sedmi minutách třetí části vyrovnal. A protože další branka až do 65.minuty nepadla, došlo na nájezdy. Tam neuspěl ani jeden z kadaňských střelců, a tak si Trhači přivážejí ze slibně rozehraného zápasu jen jeden bod.

50.kolo, středa 10.2.2016
Stadion Litoměřice - Sportovní klub Kadaň  3:2sn  (1:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Nedvídek (Toman, Kalla), 47. Vantuch (Nedvídek, Kopta), rozh. náj. Doležal – 9. Černý (Trefný, Kadlec), 23. Vrána (Koblasa, Trefný). Rozhodčí: Petružálek – Bosák, Coubal. Vyloučení: . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
Stadion Litoměřice: Svoboda (Pavelka) – Plášil, Toman, Piegl, Pavlas, Šulc, Jebavý, Bažant, Mikliš – Horna, Kalla, Švagrovský – Vantuch, Nedvídek, Kopta – Přeučil, Doležal, Beránek – Berger, Racek, Valášek
Sportovní klub Kadaň: Čech (Dvořák) – Trefný, Černý, Tejnor, Kolařík, Drobný, Meliško – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Hejcman, Chlouba – Koblasa, Vrána, Vaněk – Veselý, Šťovíček, Ringler – Deveri

Kališníci svoji padesátou bitvu svedli proti severočeskému soupeři z Kadaně, který si v současné době neprochází zrovna slibným obdobím. Hosté se proto ihned po zahajovacím buly vrhli proti bráně domácích a Svoboda se tak musel potýkat s prvním zákrokem již v úvodních vteřinách hry. Utkání postupem času probíhalo podobným stylem, ale Kadaň si zakrátko svým aktivním počínáním vykoledovala i první postih. Vrátka trestné lavice se otevřela pro Lukáše Vránu, který si za nimi odpykal dvě minuty za podražení a kvůli zdržování hry mu o pár sekund nato dělal společnost i Petr Kolbasa. Kadaň se tak na ledě ocitla ve třech a tím Stadionu naservírovala příležitost doslova až pod nos. Domácí neváhali a po pár vteřinách dali svým fanouškům první důvod k radosti. Lukáš Nedvídek si přihrávku od Milana Tomana zpracoval takovým způsobem, že si touš našel cestu za Čechovými zády a skončil bezpečně v síti. Hosté se puku poté zbavili a i domácím se podařilo pochybit. Místenku na trestné lavici si za svoji vysokou hůl vysloužil Lukáš Vantuch.

Vyrovnávací branka hostí přišla v deváté minutě. Robert Černý nejprve orazítkoval tyč Svobodovy pevnosti, ale šance se jen tak nevzdal a své dílo nakonec dohnal k dokonalosti. Tempo hry se postupně srovnalo. Vylučovalo se ještě jednou a to na obou stranách, ale další využitá přesilovka k vidění nebyla. Očím přihlížejících ale nemohly uniknout nebezpečné střely z holí domácích Jakuba Šulce a Davida Švagrovského. Soupeř se zase předvedl několika samostatnými úniky, ale litoměřičtí každému z nich učinili včas přítrž.

I v začátku druhé dvacetiminutovky bylo vidět více pohybu u hostujícího týmu. Ten svůj aktivní postup nedlouho po úvodní siréně korunoval další brankou. Jako druhý nad Svobodou vyzrál Lukáš Vrána, který jej přelstil nízko mířenou střelou. Rozjetá Kadaň se následně dopustila dvou přešlapů. Z kluziště se nejprve poroučel Václav Kolařík a poté Jaromír Kverka. Na situaci to ale nic nezměnilo a hra posléze ztratila na své zajímavosti tím, že ani jeden z celků pořádně nevěděl, co si s pukem počít. Hosté na své neposednosti neslevili až do konce prostřední periody, která se uzavřela vyloučením kapitána domácích.

Část trestu se promítla i do posledního dějství a domácí tak závěr hry začaly ve čtyřech. Jakmile byli na ledě v plné síle, namířili si to přímo proti kadaňské svatyni. S Doležalovou špatně mířenou střelou neměl Jakub Čech velké potíže, ale nekalost z hole Petra Beránka už musel zlikvidovat lapačkou. Následovala další oboustranná nadílka trestných minut, ale zajímavé věci se začaly dít až po vypršení přesilovek. Lukáš Vantuch obstaral pro kališníky z mezikruží vyrovnávací branku, která domácím přinesla i notnou dávku energie. Více šancí si do konce závěrečné třetiny vytvořili hosté, avšak Svoboda je pokaždé nenechal zajít příliš daleko.

Šedesátiminutová základní hrací doba o výsledku hry nerozhodla, stejně tak nebylo o vítězi jasno po prodloužení. V samostatných nájezdech proměnil pouze domácí Zdeněk Doležal a většina výhry tak zůstala v Litoměřicích.

Petra Pilbauerová

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): 40 minut z utkání byl výkon mužstva špatný, ale nechyběla obrovská přemíra snahy. Na hráčích byla znát také nervozita. Do zápasu jsme se nemohli dostat. Objevily se zlomové okamžiky, kdy jsme se dostali do vedení, ale jakmile jsme se uklidnili, vstřelili jsme si v podstatě vlastní gól. Ve druhé třetině nás srazila k zemi přesilovka pět na tři, kterou jsme neodehráli dobře. Poté jsme se trápili, ale podržel nás Adam Svoboda. Za dva body můžeme být jen rádi.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Máme za sebou vyrovnaný a dramatický zápas. Pokud matadoři s extraligovými zkušenostmi nedokáží proměnit to, co se nám dnes proměnit nepodařilo, tak v tom případě nemůžeme vyhrát. Věřil jsem, že režie Romana Chlouby přinese větší úspěch. Je to hráč s extraligovými zkušenostmi, ale dnes nás poslal ke dnu. Víc šancí jsme už mít nemohli.