Trpělivost přinesla Berounu výhru

Jindřich Poledna | 15.11.2008 | |

K a d a ň - Pouhých dvacet minut stačilo berounským Medvědům k zisku tří bodů. Kadaň se sice v první třetině ujala vedení, ale víc branek vyprodukovat nedokázala. Beroun vyškolil severočechy ve využívání přesilovek, v poslední části hry využil dvě, nakonec přidal gól při hře Kadaně bez brankáře. Bezzubá Kadaň tak opět lacino odevzdala body a sleduje, jak se nepříjemně rychle blíží ke dnu tabulky.

23.kolo, sobota 15.11.2008
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  1:3  (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. Valský (Derfler, Balázs) - 43. Tvrzník (Gudas, Stieler), 55. Kica (Slížek, Nedvěd), 60. Vlček. Rozhodčí: Smítka - Bertlík, Mašek . Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 370. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Boguský, Pospíšil, Zmeškal, Kramár, Kloz, Mašek, Valský, Šíp, Balázs, Polanský, Derfler, Kajer, Pražák, Ton, Chyba, Indra, Rybecký, Zika.
Medvědi Beroun 1933: Štelmach - Gudas, Martinec, Šmach, Mazanec, Nedvěd, Vaněček, Malý, Tvrzník, Kica, Pavel, Stieler, Slížek, Novotný, Kupec, Kubica, Vlček, Křesťan, Pánek.

Diváci moc hokejové krásy neviděli
Kadaň vyhráli první vhazování a sympaticky začala tlačit hru před brankáře Štelmacha. Ale byli to hosté, kdo e jako první zapsal ve statistikách střel.Ve 2.minutě vyzkoušel pozornost domácího Hanuljaka nejzkušenější hráč Berouna Jaroslav Nedvěd. V další minutě prvně chybovala domácí obrana, Zakal hasil zaváhání a srazil Kubiceho střelu nad branku. Kadaň ve 4. minutě zavřela hosty v pásmu, střela od modré se několikrát odrazila v klubku hráčů před brankářem, nakonec přešla jen několik centimetrů vedle brankoviště. První ostrou střelu vyslal až v páté minutě Derfler, když objel obránce a trefil Štelmacha do prsou. V příští minutě se puk klouzal z jedné strany hřiště na druhou, do velké šance se propracoval až v 8.minutě Balast, jenže jej dojel obránce a domácí útočník se ho zbavil tak nešetrně, že za to šel na 2 minuty pykat. Po 30 vteřinách vyhodil puk z vlastní třetiny do hlediště Pospíšil a Medvědi tak měli 90 vteřin přesilovku 5 proti 3. Uzavřeli Kadaň d zámku, nabíjeli Nedvědovi na modrou a snažili se vyšperkovat přihrávky až před prázdnou branku tak dlouho, dokud je po chybičce domácí obránce neposlal pro puk za vlastní branku. V 11.minutě se role obrátila. Martin Tvrzník hákoval, ale Kadaň působila dost bezzubě a měla problémy se dostat do pásma. Jediným světlým okamžikem byla střela Szakala od modré. Ve 14. minutě se uvolnil zleva Pražák, ale Štelmach stál přesně v dráze střely. Domácí byli v příštím minutách na koni, celkem lehce přecházeli přes střední pásmo a dokázali se usadit v útočné třetině. Výsledkem byly nebezpečné střely Indry, Balaste a Pražáka. Tlak se domácím vyplatil. V čase 18:23 se ujala lehká střela Valského, která propadla mezi betony berounského brankáře – 1:0. Hosté se již jen snažili dohrát třetinu a přestali kombinovat a to se jim mohlo šeredně nevyplatit. Trojice Šíp, Valský, Balász ukázala kombinaci na jeden dotek, ale puk v poslední chvíli uskočil, a tak kadaňský útočník zametl do prázdné branky místo puku zbytek sněhu v brankovišti.

Druhá třetina bez branek
Beroun hned v úvodu druhého dějství změnil styl hry a napadal ve středním a občas I v útočném pásmu. Jenže jejich snahu o vyrovnání zhatil ve 22.minutě Slížek sekáním do protihráče. Domácí během přesilové hry zdobila kombinace, ale střel bylo po málu. Vyšperkovanou akcí byla přihrávka Šípa volnému Valskému před branku, ten se mohl Štelmacha zeptat kam ho chce dát. Jenže domácí útočník nechal hostujícího gólmana vyniknout. Ve 25.minutě nedal vyloženou šanci Indra, následovalo vyloučení Vaněčka, ale domácí hráči během přesilovky špatně střídali a sami se připravovai o pásmo a šance ohrozit branku Berouna. I další vyloučení bylo na straně Berouna, který v této fázi utkání tahal za kratší provoz. Jenže ani 2 trestné minuty Gudase domácí nevyužili. Tlak Kadaně se stupňoval, Beroun nevěděl kam dřív v obranné fázi skočit, gól ale Kadaň nedala. Ve 33. minutě se po delší době hosté střelecky ukázali, Stieler z pravé strany provětral Hanuljaka. Beroun se v příštích 2 minutách dostal i k dalším střelám, na trestné seděl domácí Zmeškal, vyrovnal však nedokázali. Hosté se po přesilové hře probrali a chvílemi se zdálo, že by mohli přebrat otěže zápasu. Blíže k dalšímu gólu však byli v posledních minutách druhé třetiny domácí. Jenže Zika, Šíp a ani Derfler puk do svatyně Berouna nedopravili.

Beroun se střelecky probudil
Hosté dostali ve 42. minutě výhodu přesilové hry za byxtečný útočný faul domácího Chyby. A v čase 42:22 bylo vyrovnáno.Gudas vyslal jedovtou střelu od modré, domácí gólman vyrazil puk jen před sebe a Tvrzník jej poslal pod víko – 1:1. Beroun se po vstřelení branky probral a byl jasně aktivější. Ve 47. minutě spálili berounští neuvěřitelnou šanci. Dávali si přednost, chtěli dojít až do branky a jejich snaha se jim nevyplatila a vedení se nedočkali. Navíc Martinec fauloval a Beroun šel opět do čtyř. Domácí se opět zvedli, od modré pálil Kloz, Gudas si při jedné šanci málem vrazil puk za vlastního brankáře. Kadaň se opět začala tlačit do útoku, jenže neuspěli Polanský s Pražákem, gól nevsítil ani osamocený Balász, a tak přišel pro domácí trest. Po hrubé chybě rozhodčích, kdy se puk dotkl konstrukce puku a hrálo se dál, vyhodil domácí Szakal kotouč mimo led, dostal za to 2 minuty a Beroun je mistrovsky využil. Slížek si vyměnil puk s Nedvědem a na 1:2 pro Beroun zvyšoval Kica. Kadaň byla v ten okamžik v křeči. Chtěla vyrovnat tak moc, že nedokázala přejít ani přes střední pásmo a založit útok. Jedinou šancí na vyrovnání bylo odvolat brankáře, což udělala v čase 59:13. Jenže po chybě obrany se k puku dostal Vlček a dojel s ním až do opuštěné domácí klece - 1:3. Beroun tak korunoval střelecky vydařenou třetí třetinu a dokázal svou trpělivou hrou získat veledůležité 3 body pro umístění v boji o play-off.
Martin Gahler, Jindřich Poledna

Milan Černý (Kadaň): Spoléhat na to, že doma vyhrajeme s jedním vstřeleným gólem nejde. Myslím si, že dnes prohrálo lepší mužstvo. Měli jsme dát během dvou třetin více gólů. Soupeř narozdíl od nás využil své přesilovky a vyhrál. Z naší strany hra nebyla zas tak špatná, ale když se nedávají góly nemůžeme pomýšlet na bodový zisk.

Otakar Vejvoda (Beroun): Věděli jsme, že nás dnes nečeká jednoduchý zápas. První třetina byla hrozně vyrovnaná. Důležité pro nás bylo, že jsme ve druhé třetině dokázali přežít třikrát hru v oslabení. V třetí části jsme dali dva góly v početní výhodě a to rozhodlo zápas. Hokej je prostě takový. Někdy máte spoustu přesilovek a nedáte gól a dnes se nám konečně vydařily. Nekoukali jsme na postavení Kadaně v tabulce. Snažíme se jít zápas od zápasu a bodovat. Dnes se nám to povedlo a jsme za to rádi.