V Kladně se branku vstřelit nepodařilo

Jindřich Poledna | 30.07.2004 | |

I kadaňští hráči se dočkali svého prvního přípravného utkání. V pátek 30. 7. je čekal celek Kladna, který proti nám postavil kompletní celek, včetně svých nejlepších hráčů - Pateru s Procházkou. Kadaň postavila téměř vše, co měla k dispozici. Oba trenéři byli zvědaví, co ukáží hlavně mladí hráči bojující o místo v základní sestavě. V kadaňském dresu nenastupili Pospíšil s Polanským, kteří ještě léčí svá zranění.

1.kolo, pátek 30.7.2004
Rytíři Kladno - Sportovní klub Kadaň  7:0  (2:0, 4:0, 1:0)
Branky: 8. Klimt (Gardoň), 12. Procházka (Patera, Frolík), 31. a 35. Pazourek (Frolík), 38. Kysela(Kalla), 38. Frolík (Pazourek, Vlček), 45. Gardoň . Rozhodčí: Pokorný - Řešátko Pavel, Řešátko Petr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 400.
Rytíři Kladno: Orct (31. Pospíšil) - Evan. Kasík, Čech, Kolafa, Jelínek, Zeman, Špelda - Horna, Gardoň, Klimt - Frolík Michal, Patera, Procházka - Kysela, Kalla, Hořava - Frolík Martin, Pazourek, Vlček - Diviš, Hluchý.
Sportovní klub Kadaň: Jež (31. Hübl) - Urban, Vobořil, Liška, Hlavatý, Sadloň, Tomaška, Kameš, Špelda - Postl, Čachotský, Mojdl - Tvrdek, Hlušička, Kajer - Pelán, Jabrocký, Kreuzman - Mudra, Hubínek, Scherzl.

Domácí si s chutí zastříleli, od prvních minut dávali jasně najevo, který tým hraje o soutěž výš. Ovšem byla to právě Kadaň, která mohla po sedmi minutách vyhrávat, Orct při rozehrávce trefil kladenského obránce Jaroslava Špeldu a ten si málem srazil puk do vlastní branky. Kladenský tým se ujal vedení na konci osmé minuty, po bully se ocitli hned 2 domácí hráči volní a Klimt skóroval k tyči. Petr Jež se poprvé ukázal v 10. minutě, kdy zlikvidoval tutovku Tomáše Kolafy. Ve 12. minutě cestoval na trestnou lavici kapitán Kajer a domácí rychle využili přesilovou hru. Akce na jeden dotek putovala po ose Michael Frolík - Patera - Procházka rovnou do branky. Koncem třetiny se hra vcelku vyrovnala, velkou šanci spálil Hubínek. Dvě minuty před koncem první třetiny netrefil Frolík práznou branku.

Na začátku druhé třetiny měl možnost korigovat stav obránce Hlavatý, ale při zpracovávání prudkého puku byl hákovaný. V polovině utkání se na obou stranách vyměnili brankáři, na kladenské straně vystřídal Orcta Pospíšil, u nás nahradil Ježe Hübl. Ten se ani nerozkoukal a hned inkasoval. Zpoza branky nahozený puk třikrát skočil po horní tyčce, pak dopadl před dezorientovaného Hübla. Tam stačilo Pazourkovi jen nastavit hůl. Chvíli po obdržené brance Kadaň špatně střídala, brankář Hübl však domácí útočníky vyniknout nenechal. Kladno se čtvrté branky dočkalo ve 36. minutě. To Martin Frolík nahrál Pazourkovi a ten mířil pod horní tyč. I Kadaň měla šance stav korigovat, Čachotský a Postl však stříleli nad branku. A tak přišel hned dvojtý trest. Ve 38. minutě jsme během 9ti sekund obdrželi 2 branky. Domácími střelci byli Robert Kysela a Martin Frolík.

Ve třetí třetině již jen Gardoň kosmeticky upravil konečný výsledek. Rozhýbal si brankáře a Jágrovým stylem zakončil. V poslední třetině byly šance na obou stranách, Kadaň hrála koncem utkání i celé dvě minuty přesilovku, branky však nedosáhla. Naopak v dobré příležitosti se ocitl domácí Kolafa, ale ve vlastním oslabení trefil jen tyč hüblovy branky.

Kadani se tak nepodařilo dát o třídu lepšímu soupeři ani branku. Na svůj první gólový zásah si tak budeme muset počkat minimálně do úterý, kdy jedeme k přátelskému utkání do Chomutova.

Jindřich Poledna

Alois Chlustina (trenér SK Kadaň): „Dnes bylo znát, že jsme na ledě jen týden, Kladno trénuje již 14 dní. Nastupili proti nám v plné sestavě s Paterou, Procházkou a Orctem. Zkoušeli jsme všechno co máme, kromě zraněných Polanského, Pospíšila a Žáka. Hráči se na ledě z počátku dost hledali. Naším cílem bylo vyzkoušet sílu hráčů, které neznáme a to se, myslím, podařilo.“