V souboji o čest přehrála Kadaň Litoměřice

Jakub Coufal, Filip De Bolle | 14.03.2012 | |

K a d a ň - V posledním letošním regionálním derby s celkem z Litoměřic měla Kadaň jasně navrch. Ačkoliv se nehrál oslňující hokej, branek padlo hodně. Zejména na domácí straně, když v polovině duelu byl stav již prakticky rozhodnutý 4:0. Litoměřice se sice zmohly na drobný odpor, ale na dvoubrankové snížení zareagovala Kadaň pojišťujícím gólem na 5:2.

0.kolo, středa 14.3.2012
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  5:2  (2:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Novák V., 7. Mikšovic (Zmeškal), 28. Deveri (Chlouba), 29. Malinský (Andres, Kůs), 54. Stoklasa (Szakal, Mikšovic) - 37. Novák (pen.), 49. Hlusička (Bojer, Boháč). Rozhodčí: Florian - Jílek, Šperl. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Závorka) - Bombic, Trefný, Schmidt, Szakal, Révay, Malínský, Tomeček, Zmeškal - Novák V., Charousek, Stoklasa - Deveri, Chlouba, Mála - Boušek, Kůs, Andres - Račuk, Mikšovic, Ton.
Stadion Litoměřice: Sklíba (Meravý) - Holomek, Ketner, Boháč, Martinka, Hříbal, Dudáš, Evan, Smetana - Tvrzník, Šinágl, Gengel - Hašek, Belay, Novák M. - Zavřel, Hlusička, Bojer - Nenadál, Rosa, Keltner.

Domácím se velice povedl vstup do třetiny. Už po 27 vteřinách se dostal k puku V. Novák a se štěstím dostal puk za záda Sklíby. Kdo by ale podle tohoto úvodu čekal zápas plný akcí, byl zklamán. Hrálo se převážně ve střední části a bez větších akcí. Litoměřice poprvé zahrozili v 5. minutě, kdy se M. Novák dostal za Kadaňskou obranu, ale puk za záda brankáře nedostal. Domácí podruhé udeřili v 7. minutě. Novák vyslal Mikšovice, jehož střela se odrazila od brankáře a lobem skončila za jeho zády. V 10. minutě napálil puk Andres, ale jeho střela doprostřed branky skončila jen mezi betony. Ve 14. minutě to na druhé straně zkoušel Keltner z ostrého úhlu, jeho střelu si však Jarina pohlídal. O chvíli později dostal puk do jízdy Martinka, ale jeho rána skončila pod Jarinovým betonem. V 18. minutě docílili domácí třetí branky, ta ale nemohla být uznána, protože bylo po odpískání. Do konce třetiny už se nic důležitého nestalo a do kabin se tak šlo za stavu 2:0

Druhou třetinu začali dobře domácí. Schimdt překvapivě ohrozil branku poté, co jeden z obránců srazil jeho pokus o přihrávku na branku. V 25. minutě napálil puk z kruhu Ton, ale Sklíba byl pozorný. Nakonec ale ani Sklíba nezachránil Litoměřické od další branky. Nejprve Chlouba objel branku a Deveri vyhnal Sklíbu z branky. Meravý se ale v brance ani nezorientoval a přišel další gól. Malinský využil toho, že je brankář nerozchytaný a nekompromisní ranou zvýšil na rozdíl již 4 branek. Hosté mohli okamžitě odpovědět, protože po faulu se rozjelo trestné střílení. Keltnerovi se ale střela nepovedla a minul branku. 37. minutě se před hosty ocitlo druhé trestné střílení a to už se povedlo lépe. Novák M. přesnou ranou pod víko překonal Jarinu. V 38. minutě dostali domácí výhodu minutové hry 5 na 3. Dudáš svoje vyloučení neunesl a rozbil plexisklo na trestné lavici, za což dostal osobní trest do konce utkání. Domácím se ale přesilovka hrubě nepovedla.

Třetí třetinu začali domácí dobře. Po 40 vteřinách zachytil chybné vyhození Deveri a nabil Málovi, který stál sám před poloprázdnou brankou. Ten ji ale minul. V 47. minutě ujel Hašek po křídle, jeho střelu sice dokázal Jarina vyrazit, ale jen k jednomu z obránců, který poslal puk přímo pod jeho beton. O minutu později Ve vlastním oslabení se dostal ke střele Bombic a s jeho střelou měl Meravý potíže. Hosté se nakonec branky dočkali. Bojer nahrál Hlusičkovi a ten mezi betony překonal Jarinu. Hosté se zvedali, ale srazila je druhá početní výhoda 5 proti 3, tentokrát trvající bez 13 sekund celé 2 minuty. V té Stoklasa nejprve jen ohrozil branku, poté trefil tyč a poté i skóroval. To byla definitivní rána pro hosty a zápas se tak jen dohrál za pohodového tempa. Nic nezměnil ani Smetana, který ač obránce, objel celou kadaňskou čtveřici a jeho střela málem skončila za Jarinovo zády. Ten ji ale dokázal vyrazit a následná dorážka Zavřela skončila mimo hrací plochu.