Václav Eiselt vystřílel Kadani výhru

Martin Gahler, Filip De Bolle | 18.09.2010 | |

Hokejové drama, v hlavní roli Václav Eiselt. To byl sobotní zápas našich hokejistů proti Orlicím z Chrudimi. Hosté sice vedli zásluhou Drtiny, odjeli však s prázdnou. Dvě přesilovkové trefy Václava Eiselta udržely všechny tři body doma.

2.kolo, sobota 18.9.2010
Sportovní klub Kadaň - HC Chrudim  2:1  (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 48. Eiselt (Mikšovic, Revay), 58. Eiselt (Revay) - 45. Drtina (Král). Rozhodčí: Dvořák - Flekl, Šperl. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 427. Střely na branku: 36:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Schmidt, Szakal, Trefný, Revay, Mazanec, Hlubuček, Všetečka, Přindiš - Balázs, Bauer, Bursík - Rohan, Mikšovic, Boušek - Eiselt, Kadlec, Radulay - Ton, Fiala, Mužík.
HC Chrudim: Svoboda - Toužimský, Jaroměřský, Klejna, Král, Žák, Kobel, Zdráhal, Sýkora - Semorád, Šeda, Zukal - Drtina, Luštinec, Kaut - Goiš, Kapec, Martinec - Pilař.

První třetina začala opatrně. První vážnější šanci měl až Bursík, ale přestřelil bránu. Kadaňští pomalu začali přebírat otěže zápasu, v koncovce ale ztroskotali na Svobodovi. Postupně se před bránou objevili Mužík, Schmitd a Kadlec, ani jeden z nich neuspěl. Chrudim poprvé udeřila v 19. minutě, kdy Goiš s Králem prověřili Závorku. Největší šance první třetiny přišla deset vteřin před koncem. Svobodovi propadl puk, v následné skrumáži ale nikdo z kadaňských hráčů netrefil puk. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina začala náporem domácích, který neskončil žádnou vážnější střelou. V náporu se domácí snažili pokračovat, ale obránci hostů a nepřesnost v rozehrávce jim v tom bránila. Chrudim se jen zřídkakdy dostala před bránu, za to kadaňští hráči i díky pěti přesilovým hrám (z toho jedna dvojnásobná) byli před bránou neustále. Nebezpečnější střela však ne a ne přijít. A když přišla, zazvonila tyč a následně i siréna. Skóre se tedy ani po čtyřiceti minutách hry nezměnilo.

Do třetí třetiny nastoupila Kadaň velice aktivně, ovšem dvakrát se provinila proti pravidlům a Orlice, na rozdíl od Kadaně, přesilovku využila. Po pětadvaceti vteřinách napřáhl Marek Drtina a v čase 44:05 prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A mohlo být hůře, kdyby nebylo Jaroměřického vyloučení. V přesilové hře totiž Mikšovic našel ideálně postaveného Václava Eiselta a ten mezi betony brankáře skóroval. Domácí rázem ožili. Eiselta ale o pár chvil později vychytal Svoboda. A když se neujala ani Hlubočkova tvrdá rána, musel znovu do akce Václav Eiselt. V přesilové hře projel střed hřiště, udělal kličku obránci a od modré čáry vyslal ránu mezi Svobodovy betony. Chrudim se sice snažila vyrovnat, ale nepomohla jí ani minuta power-play. Tři body tak zůstávají doma.

Filip De Bolle

Jiří Rech - asistent trenéra SK Kadaň:
Jsem velmi spokojen s dnešním utkáním, velmi vyrovnaný zápas, hostům zachytal velmi dobře hostující brankář z Pardubic Adam Svoboda. Zápas jsme rozhodli koncem třetí třetiny a doufám, že jsme potěšili i domácí fanoušky.